גביע נוער: יתרון קל למכבי ת"א

שלב חצי גמר גביע המדינה לנוער עם המפגש הראשון בסדרה בין מכבי ראשל"צ למכבי ת"א מחזיקת הגביע משנה שעברה. המשחק היה צמוד והפכפך, כשברבע האחרון ת"א יצרה לעצמה יתרון קל וניצחה בסיום 70:67. עמית אהרוני הצטיין עם כמעט טריפל דאבל, אפק שפיר סיים עם דאבל בראשל"צ.


| לילך וייס

(עמית אהרוני. 2 איסטים מטריפל דאבל)

 

חצי גמר גביע המדינה לנוער סיפק לנו מפגש מעניין במיוחד בין מחזיקת הגביע משנה שעברה, מכבי טדי ת"א, לבין מוליכת מחוז דרום בליגת העל לנוער שטרם הפסידה העונה - מכבי ראשל"צ איציק. אחרי שהכתומים ניצחו את הצהובים 3 פעמים העונה (פעמיים בליגת ופעם אחת בגמר התיכונים), הערב ת"א היא זאת שיצאה עם ידה על העליונה, אבל הכל עדיין פתוח לקראת הגומלין. הקבוצות סיפקו לנו משחק צמוד במיוחד כשהיתרון זז מצד לצד, עד שברבע האחרון מכבי ת"א במשחק קבוצתי הצליחה לברוח ליתרון קל ולשמור עליו עד הסיום. היתרון הקל בו ניצחו האורחים משאיר בעצם את ההכרעה פתוחה לקראת הגומלין שיערך ב-15.3 בהדר יוסף.

 

מכבי ראשל"צ איציק - מכבי ת"א טדי 70:67

שתי הקבוצות פתחו את המשחק עם זריקות מחוץ לקשת אבל לא ממש פגעו, ועברו מהר למשחק פנים כשנדב סהר האורח מחליף סלים עם טל פלד ועידו רומי. שלשה של נדב ינקוביץ העלתה את ת"א לפלוס 3, פלד עם צמד שלשות הפך חזרה ובהמשך סגר את הרבע הראשון על 16:18 מקומי. ראשל"צ לא נכנסה טוב לרבע שני והחטיאה הרבה, כשת"א עם יובל לוין וינקוביץ הענישה בצד השני בדרך ליתרון 26:21. גם האורחים נתקעו כמה דקות עם איבודים והחטאות, וראל"צ עם עוד שלשה של פלד שוב חזרה להוביל. הנדנדה נמשכה כשיניר גדות ועמית אהרוני יצרו מיני ריצה לאורחים, ולאחר מכן היו אלו רומי ואיתן בורג למארחים, ובירידה להפסקה 32:35 כתום.

ליאור ברקוביץ פתח טוב את המהחצית השניה עם 5 אישיות ויחד עם פלד הגדיל קלות את היתרון של המארחים. המשחק המשיך צמוד מאוד כשבורג קולע לראשל"צ וינקביץ, אהרוני וגדות שומרים את ת"א קרוב קרוב. שני איבודים בדקה האחרונה של ראשל"צ עלו להן ביוקר כשגדות עם 4 רצופות וסהר עם שלשה החזירו את היתרון לת"א - 55:51 בכניסה לרבע האחרון. גם פתיחת הרבע האחרון כללה בעיקר החטאות, עד שהגיע אפק שפיר עם 5 אישיות והעיר את המשחק. ראשל"צ עוד הצליחה לעלות ליתרון 5 דקות לסיום, אבל שוב נתקעו עם סדרת החטאות ות"א רצה 9-0 בדרך ליתרון 68:61. שלשות חשובות של שפיר ורוימי צימקו, ובסיום 70:67 לת"א.

קלעו לראשל"צ: טל פלד 17 (9 רב'), אפק שפיר 14 (10 רב'), איתן בורג 12, עידו רוימי 11, ליאור ברקוביץ 8 (6 רב'), עומר חממה 3 (6 רב'), עידו ירקון 2. כן שיחו: אור סומוביץ.

קלעו לת"א: עמית אהרוני 18 (10 רב', 8 אס'), נדב סהר 14 (7 רב'), יניר גדות 13, נדב ינקוביץ 8, יובל לוין 6, הראל רינסקי 5, יונתן אטיאס 4 (8 רב'), שלו עוזרי 2 (7 רב'). כן שיחק: ניב נחשון.