גביע נערים א': גלבוע, ת"א וחפר בחצי

3 קבוצות כבר העפילו בתחילת השבוע לחצי גמר גביע המדינה לנערים א', כשהעולה האחרונה תיקבע ביום שבת הקרוב במפגש בין הפועל ת"א להפועל כפ"ס. מחזיקת הגביע מכבי ת"א ניצחה בחוץ את בני הרצליה, הפועל גלבוע מעיינות גברה בבית על מכבי רחובות והפועל עמק חפר ניצחה את מכבי ראשל"צ. (צילום: פרטי)


| safsal

 

הפועל עמק חפר - מכבי יאיר ראשל"צ 66:83

עמק חפר חוזרת גם העונה לחצי גמר הגביע, אחרי שהביסה בבית את ראשל"צ. השרונים למעשה שלטו במשחק מההתחלה - בן שרף ואורי יאיר הובילו את ההתקפה המקומית שקלעה בקצב טוב וכבר ברבע הראשון ברחה ליתרון דו ספרתי 10:22. יהונתן ג'רבי האורח הראה יכולות קליעה מבחוץ ברבע השני כשראשל"צ כולה שיפרה את ההתקפה, אבל עדיין לא הצליחה לעצור את הקצב של המארחת שהמשיכה להגדיל את יתרונה בהובלת שרף ואריאל סלע. בירידה להפסקה 30:53 מקומי.

הרבע השלישי היה קצת יותר שקול כשחפר קצת הורידה רגל מהגז, אבל למרות זאת ראשל"צ לא הצליחה להוריד את ההפרש ואחרי 3/4 משחק 43:70 מבטיח לזכות עמק חפר. רבע אחרון לפרוטוקול בלבד האורחת בכתום הצליחה למזער קצת נזקים אבל לא יותר מזה. בסיום 66:83 לעמק חפר שכאמור חוזרת לחצי גמר שני ברציפות.

קלעו לעמק חפר: אורי יאיר 16, בן שרף 15, אריאל סלע, ערן פינסלי, יהונתן קלר ורני בלגה 9 כ"א, ליבי לביא 6, שגיא נאמן 4, רועי שרון ועודד זהבי 3 כ"א.

קלעו ליאיר ראשל"צ: יהונתן ג'רבי 18, עומר דרגושנסקי וטמיר בן חיים 8 כ"א, עמית אורגש ותמיר רוד 7 כ"א, עידו סרגוסי 6, יובל סגל 5, עמית שוג וטל חנוך 3 כ"א.

 

הפועל גלבוע מעיינות - מכבי יאיר רחובות 74:91

ומי שחוזרת למעמד חצי הגמר אחרי שנעדרה ממנו בשנה שעברה היא הפועל גלבוע מעיינות, שגם היא השיגה ניצחון ביתי על רחובות. גם כאן הייתה לנו פתיחה חד צדדית לזכות הצפונים, שהובילו 17:30 בסוף הרבע הראשון ו-33:51 בתום המחצית הראשונה. בתחילת הרבע השלישי גלבוע כבר התקרבה לפלוס 30, אבל כאן רחובות החליטה להתעורר. האורחים מהשפלה התחילו לצלוף מכל בלטה וקיזזו את ההפרש למינוס 9 בלבד - 72:81 במהלך הרבע האחרון. אבל גלבוע לא התכוונה לתת להם להשלים את המהפך, חזרה לשלוט בקצב ושוב הגדילה את היתרון שלה והפעם גם לא עצרה לרגע. ריצת 2-10 עד הסיום סידרה לצפונים את הניצחון והמקום בחצי הגמר.

 

בני הרצליה - מכבי יהושע ת"א 91:59

גם המשחק השלישי של ערב הגביע היה חד צדדי, כשבסיומו מחזיקת הגביע הנוכחית עושה עוד צעד במסע להגנה על התואר. ת"א פתחה נהדר ועם משחק קבוצתי ולא מעט שלשות הובילה 30:16 בסוף הרבע הראשון ובסוף הרבע השני הגדילו ל-50:30. המחצית השניה לא שינתה יותר מדי. האורחת המשיכה בקצב שלה והגדילה עוד ועוד את ההפרש כשהמשחק היה גמור כבר בשלב מוקדם של המשחק. עבור ת"א אגב מדובר בניצחון ה-17 שלה העונה בכל המסגרות, כשהיא עדיין לא הפסידה!

קלעו להרצליה: אריאל שמרי 17, ירדן לזר 11, יואב שמרי 9, גיא ברוסלובסקי 6, תמרי דוש 5, יונתן שובל 4, ניתאי שלם 2, שחר גרובר 1.

קלעו ליהושע ת"א: ירון גולדמן ובנימין זבינסקי 14, בן אלטשולר 11, איתי ורדי, עומרי נחום ועמית צוקר 9, אורן סהר 7, ערן שובל 6, אביאל מאמו 5, עומר מאיר 4, גבריאל ארטמנקו 2.

 

הפועל ת"א - הפועל כפ"ס תמר (שבת)