גביע נערים: מודיעין וחולון בחצי

שלב הרבע גמר גביע המדינה לנערים א' ננעל אמש, ויש לנו 4 עולות לחצי הגמר. מחזיקת הגביע הקודמת נבון ירושלים הודחה עם הפסד חוץ לחולון, עמק חפר ומודיעין ניצחו בבית את נס ציונה ורמה"ש, ומכבי ת"א הביסה בחוץ את עמק יזרעאל. (צילום: ברוריה הדר)


| לילך וייס

 

הפועל עמק חפר - עירוני נס ציונה גיל 65:76

יממה אחת אחרי שקבוצת הנוער של המועדון העפילה לרבע הגמר, גם נערים א' של המועדון עושים צעד קדימה עם ניצחון ביתי על נס ציונה וכרטיס לחצי הגמר. הרבע הראשון לא היה התקפי במיוחד ונשארנו על סקור נמוך. בדקות האחרונות חפר הצליחה לפתח מומנטום וברחה ליתרון 6:16 אחרי בסוף הרבע הראשון. המארחים המשיכו במומנטום וכבר בחרו ליתרון 14, אבל נס ציונה הצליחה להישאר בתמונה וצמצמה חזרה ל-27:31. חילופי שלשות משני הצדדים שלחו את הקבוצות להפסקה ב-30:34 מקומי.

נס ציונה לא חזרה טוב מההפסקה, ועמק חפר עם ריצת 0-8 ברחה שוב ליתרון דו ספרתי. בדיוק כמו במחצית הראשונה גם הפעם נס ציונה ידעה להתעורר בזמן וצמצמה חזרה - 50:54 בלבד סוף רבע שלישי. המגמה נמשכה גם לרבע האחרון - עמק חפר בורחת קצת, נס ציונה מצמת קצת. לקראת הסיום חפר הגדילה שוב ל-14, ומזה נס ציונה כבר לא הצליחה לחזור. הפער הדו ספרתי נשמר כמעט עד לסיום ולניצחון של עמק חפר 65:76.

 

עצמה מודיעין - א.ס. רמה"ש 59:75

מודיעין ממשיכה לחצי הגמר, אחרי ניצחון ביתי על רמה"ש שממשיך את פתיחת העונה הטובה שלה בליגה. המשחק היה בשליטה מקומית כבר מהרבע הראשון, אותו סיימה מודיעין ביתרון דו ספרתי 10:24 עם יכולת טובה של ירדן הראל. הרבע השני המשיך דומה כשמודיעין צולפת מבחוץ ומגדילה את הפער ל-21:41 בהפסקה. רמה"ש עלתה אחרת לגמרי לרבע השלישי, שיפרה דרמטית את ההתקפה וקלעה גם היא שלשות, וקיזזה את הפער ל-44:49 בלבד בסוף הרבע השלישי. אבל ברבע האחרון המומנטום חזר למארחים, שהראו אגרסיביות בהגנה, הקשו על רמה"ש לקלוע ושלחו אותה הרבה על הקו. במקביל הראל צלף 4 שלשות ברבע הזה והוביל את קבוצתו ליתרון מבטיח בדרך לניצחון .59:75

קלעו למודיעין: ירדן הראל 29 (6 שלשות), יואב ויטלם 21, יהונתן כהן ורן ויספלד  7 כ"א, אייל נוני 4, עמית דגן ועידו מן 3, אלון דר 1.

קלעו לרמה"ש: יונתן מטלון 19, אמיתי חושן 14, אילי ארז 13, שחר סדובסקי 4, רון פרקש ואיתי בן ישראל 3, תמיר פרנקל 2.

 

הפועל אבי חולון - הפועל נבון ירושלים 68:76

כמו בנוער, גם בנערים א' מחזיקת הגביע הקודמת מירושלים מסיימת את דרכה במפעל ולא תגן על תוארה. חולון משיגה ניצחון מרשים מאוד ומנחילה לירושלים את הפסד הראשון העונה בכל המסגרות. דווקא האורחים היו אלו שפתחו יותר טוב את המשחק וברחו ליתרון 22:13 בסוף הרבע הראשון. הרבע השני היה הפוך - ירושלים התקשתה לקלוע וייצרה נקודות בעיקר מהקו, וחולון השוותה את התוצאה ל-32:32 בירידה להפסקת המחצית. במחצית השניה קיבלנו קצב טוב, כשהקבוצות מחליפות סלים וקולעות גם מבחוץ. השוויון נשמר ובכניסה לרבע האחרון שוויון 52. הרבע הרביעי המשיך צמוד עד שחולון הצליחה לפתח מומנטום ולברוח ליתרון קל שנשמר עד לניצחון בסיום.

 

הפועל עמק יזרעאל - מכבי יהושע ת"א 100:68

שנה שניה ברציפות שת"א ממשיכה לחצי הגמר אחרי ניצחון חד צדדי בשלב הרבע. האורחים ברחו מוקדם ליתרון דו ספרתי גבוה ולא התקשו לשמור עליו עד הסיום.