גוש דנה: פוגשים את מכבי ת"א

טור הכבר-לא-פריפריה של אדי מינץ ממשיך להסתובב ברחבי גוש דן, והפעם הוא פגש (סוג של) אגדת עבר מבית היוצר של שמעון מזרחי - מכבי ת"א דרום. ספויילר - המשחק היה לא משהו אבל לפחות היה צמוד.


| אדי מינץ

 

תקציר הפרקים הקודמים: 3 שנות פריפריה נמכרו לכל המרבה במחיר והעונה אנחנו במעקב צמוד (פחות או יותר) אחרי מחוז דן (ליגה א'), הכי לא פריפריה שתדמיינו, עם ניסיונותיה של יקירת המדור החדשה אליצור גבעת שמואל לשוב אל התודעה או לפחות אל הליגה הארצית.

נכון להיום הגבעה חולקת את צמרת הליגה עם הפועל "עודפים" ת"א כשלשתיהן מאזנים נקיים מהפסדים וההגרלה זימנה לה השבוע קבוצה מיתולגית נוספת - מכבי ת"א דרום. הקבוצה שבגלגוליה הקודמים, בשנות ה-60 וה-70, הייתה חממת העתיד של מכבי ת"א (וכיום היא כנראה כבר לא) ממוקמת לה בליגה במקום טוב באמצע. רשמית זו עדיין קבוצת הבת ובא הכוח שלה הוא עדיין שמעון מזרחי, אבל כבר אין פה שחקני עתיד שעוד נשמע עליהם או שחקני עבר ששכחנו את שמם. יש רק שחקנים שבאים ליהנות. וזהו.

הפעם לא הייתי צריך להגיע במיוחד מחיפה ושילבתי את המשחק ביום פגישות יעיל ברעננה והרצליה. תיכון עירוני ט' קיבל את פנינו בסבר פנים יפות וכך גם 40 הצופים הקבועים שמאכלסים את משחקי ליגה א' לדורותיהם. בדיוק כמו לפני 5 שבועות בסיקור הקודם כך גם הפעם - באולם שופט (צעיר ומבטיח, ככה אמרו) ושופטת (אותה אחת מהמשחק הקודם...עוקבת אחרי ?) והיה גם משחק. ואפילו מותח. לא נסחף ונגיד שנהניתי כי היה קשה למדי לצפייה אבל בואו וננסה להוציא מהסיטואציה את המיטב.        

מכבי דרום עלתה בצהוב (אלה מה?) עם יוגב קראוס, אורי דואק, יובל נויהאוז, עומר וינטר ותום חבקין. ג"ש פתחה בכחול עם סרגי אולשנסקי, יואב דביר, מיכאל בדלוב, טל קרפלס ויניב גרין. ת"א פתחה במטח שלשות של וינטר וחבקין והגבעה הגיבה בחפירות של סרגי (אולשנסקי זה ארוך לי מידי), קרפלס, גרין ומלכוב. אמצע רבע 8:14 מקומי. ריצת 7-0 אורחת ומהפך כחול שלחו את המקומיים לפסק זמן שממנו הם יצאו (שוב) עם שלשה. בצד התל אביבי וינטר וחבקין המשיכו לעלות על הלוח ובצד האורח 2/2 מהקו של יואב דביר ושני אסיסטים שלו לבדלוב פתחו פער. שלשת קרש עם הבאזר של סרגי, סוף ראשון 26:21 קצבי לאורחים.

תחילת שני ובדיוק כשחשבנו שהקצב מהרבע הראשון ימשיך התבדנו. הגבעה שלחה את בכיריה למנוחה והמחליפים אמנם סיפקו אחלה הגנה אבל בצד של הסלים נקלענו לבצורת קשה. אחרי 6 דקות קשות שלשה של נויהאוז קבעה 30:28 או אז קרפלס, גרין (שניהם מכ"ח בהתקפה) ומסירת קווטרבק של אביב דנינו לקרפלס הריצו 7-0 אורח והורידו את הקבוצות למחצית עם 37:28 לכחולים (11-7 משמים ברבע). 

תחילת שלישי, גם החצי הנוכחי נפתח בשלשה מקומית (חבקין) והסתמן דו קרב ולא מעט טראש טוק בין האחים לבית דביר (תומר בצהוב ויואב בכחול ושלושה דורות ביציע). תומר סיפק אסיסט לקראוס וקיבל מאחיו יואב שלשה (נדירה), אמצע רבע 44:37 לאורחים. הגבעה ניסתה (שוב) אזורית ו(שוב) קיבלה על הראש שלשה. המשחק התלהט ורון פמיני בצהוב צבר ב"ס אבל הפער צומצם, סוף שלישי, 49:45 לאורחים (12-17 מקומי ברבע).

תחילת רביעי, העט שלי שבק חיים ות"א רחוקה מלוותר על המשחק שהפך לצמוד ממש. סלים של קראוס, וינטר וחבקין בצהוב נענו ב-5 רצופות של דביר בכחול. מפה לשם, דקה לסיום ושלשה של נויהאוז בצהוב קובעת שוויון 62:62 ושלחה את איראל פשין האורח לפסק זמן קריטי. חדירה של סרגי ונגיחה של גרין בכחול ושתי עצירות חשובות בהגנה קובעות בסיום 66:62 (שוויון 17-17 ברבע) קשה לאורחים. שפטו היטב בחור צעיר ונחמד שאין לי שום יכולת לפענח את שמו (במזכירות כנראה ישב רופא...) ושירי כהן צדק (שיש אומרים שהיא מביאה את המזכירות מהבית...).

קלעים מכבי ת"א דרום: 18 נק' עומר וינטר, 16 נק' תום חבקין (כ"א 3 שלשות), 10 נק' יובל נויהאוז, 8 נק' רון פמיני, 6 נק' יוגב קראוס, 3 נק' שלו ברנס ו 1 נק' תומר דביר. כן שותפו רועי ספרן, אורי דואק, דור דניאלי, דרור זיו ויעקב בוכריס.

קלעים ג"ש: 14 נק' חולקים סרגי אולשנסקי, טל קרפלס ויניב גרין, 12 נק' יואב דביר, 10 נק' מיכאל בדלוב ו 2 נק' יובל וקסלר. כן שיחקו דורי אבירם, אוהד אבן צור, אור מינץ, אביב דנינו ואסף פשין.

ביום שלישי הקרוב תארח ג"ש במשחק בית את אליצור פ"ת, גם היא ממרכז הטבלה. אנחנו נמשיך לעדכן פה עד כמה שניתן. היידה ליגה א' מחוז דן !