גלבוע מעיינות אלופת נערים ב'

אחרי ניצחון 78:64 אמש על מכבי ת"א בגומלין של הגמר, האדומים זכו באליפות והשלימו דאבל. מכבי ת"א הצליחה פעמיים לברוח ליתרון דו ספרתי, אבל גלבוע ידעו לחזור כל פעם ועם רבע אחרון קטלני של 24-3 השלימו את החגיגה. בר לב הוביל את גלבוע עם 25 נקודות, תומר אגמון קלע 17 למפסידים. (ילום: פרטי)


| safsal

 

לפני כחודש גלבוע מעיינות זכתה בגביע המדינה לנערים ב' אחרי ניצחון בהפרשים על מכבי ת"א. אמש השתיים נפגשו שוב, הפעם במשחק על אליפות המדינה. כ-300 צופים הגיעו לאולם בהדר יוסף שמחציתם הגיעו מגלבוע מעיינות. המקומיים חסרו את עילי עזרן הפצוע, אצל האדומים לבנים סלע מוס עלה לשחק על אף שלא היה כשיר. 

אילוז המקומי היה הראשון לעלות על לוח התוצאות, אבל הפתיחה הלכה לכיוון גלבוע שעם 5 רצופות של קלעי עלתה ליתרון 5:2. אגמון ושרייבר החזירו את היתרון לצהובים, ולמרות שלשה של בר לב, המומנטום המשיך עם ת"א שחזרה להובילה ושמרה על יתרון קל. בגלבוע קלעי וברמן הסתבכו בשלב מאוד מוקדם בעבירות והצהובים ניצלול זאת לעלות ליתרון 19:25 בתום הרבע הראשון. 

ברבע השני כבר אחרי מספר שניות ברמן ספג את העבירה השלישית ויוצא לנוח. ת"א לחצו על הדוושה ועלו בפעם הראשון ליתרון הרצוי (+10) ופסק זמן של אוסטרייך. מהפסק זמן הזה חזר למפרט מחודד יותר מתמיד ועם שתי שלשות רצופות + נקודות של בר לב גלבוע איזנו את התוצאה והפעם תור נועם לוי לקחת פסק זמן. יעקובי ואילוז החזירו את היתרון למארחים וכמו ברבע הראשון ת"א שמרו על פער קל עד לירידה להפסקה - 43:45.

פתיחה קטלנית של מכבי ת"א לרבע השלישי עזרה להם לברוח ליתרון דו ספרתי 43:55 כשגלבוע 5 דקות שלמות ללא נקודות ומסובכת בבעיית עבירות. אוסטרייך הימר וזרק לפרקט 3 שחקנים עם 3-4 עבירות כ"א, וזה השתלם לו - תוך 3 דקות ברמן, קלעי ובר לב עם סל חשוב כפו שיויון מחודש. בסמוך לסיום הרבע החלטות טובות של פרי, בקשי ושרייבר הורידו את מכבי ביתרון אידיאלי עבורם 54:61 לקראת הרבע המכריע.

ברבע האחרון ידעו שחקני גלבוע מעיינות שרק אופי יביא את הצלחת צפונה. מויאל פתח את הרבע עם סל חשוב, והמקומיים לא הצליחו לעשות סלים למול ההגנה היעילה שלהם. קלעי בחדירה הוריד למינוס 3, פרי עוד החזיר ל+5 אבל ברמן וקלעי בשלשה כפו שיויון 63:63 דרמטי. שתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת ב-2 הדקות הבאות, ואז הגיעה ההתפוצצות של בר לב. זה החל בשני סלים ענקים מהפינה ובפלואטור, וגם פסק זמן  של ת"א לא עצר אותו והוא המשיך עם שלשת ענק שהעלתה את גלבוע ל-70:63. ת"א לא הצליחו לחזור למשחק, וגלבוע בהובלת קלעי, מויאל, ברמן ובר לב הגדילו את הפער וסגרו את הסיפור עם רבע של 24-3 וניצחון 78:64 בדרך לאליפות.

קלעו לגלבוע/מעיינות: יובל בר לב 25 (9 ברבע האחרון), אדיר קלעי 21, יואב ברמן 12, שגיא מויאל 11,ניב למפרט 8, סלע מוס 1.

הרבו לקלוע למכבי ת"א: תומר אגמון 17, אלעד בקשי 11, עידו אילוז 9, נועם יעקובי 8, בניה שרייבר 7, תום אלפי 7.