גליל התחזקה במלכין וגוט

חיזוק משמעותי להפועל גליל עליון לקראת העונה הבאה כשירדן גוט שעלתה בעבר עם הקבוצה מהלאומית לעל חוזרת לקדנציה נוספת בצפון, ואיתה תגיע גם מאי מלכין שתשחק במקביל במכבי חיפה בכרטיס כפול. מי שלא תמשיך בגליל היא יעל גלילי שחתמה ברמה"ש גל.


| safsal

 


ירדן גוט חוזרת לארץ ותשחק בעונה הקרובה בהפועל גליל עליון, אחרי תקופה במכללת ווינדזור בקנדה. גוט (29, 1.83), היתה חלק מקבוצת גליל עליון ההיסטורית שב-2012 עלתה לליגת העל אחרי ניצחונות על ירושלים ואליצור ת"א. גוט המשיכה אז עם הקבוצה לליגה הראשונה ולאחר מכן שיחקה, בין היתר מספר עונות בהפועל פתח תקווה ובמכבי אשדוד, כשבין לבין היתה על קו ישראל-קנדה ושיחקה בליגת המכללות הקנדית.

הגארדית - פורוורדית שהיתה חלק מנבחרות ישראל הצעירות, גדלה ופרצה במחלקה הצעירה של אבן יהודה. חזרתה של ירדן גוט לגליל העליון מחזירה באופן טבעי את רף הציפיות לקבוצה הצפונית, כשהרי בפעם האחרונה ששיתפה פעולה בליגה הזו עם ענבר לברון ... כולנו זוכרים איך זה נגמר. רמז? עם צלחת.

עוד החתמה נהדרת לקבוצה הצפונית שהופכת להיות אחת ההתקפיות בליגה היא מאי מלכין (21, 1.77), שבעונה החולפת בליגת העל היתה מהקלעיות הטובות בליגה (מדורגת בטופ 5 בליגה בשלשות לדקת משחק). אחרי שבשנים האחרונות אולי קצת נלקחה כ"מובן מאליו", הקיץ נלחמו הגליל על השחקנית הצעירה מקיבוץ יגור ובסוף הצליחו להנחית אותה בקבוצה (בכרטיס כפול עם מכבי חיפה). מלכין לצד עמית גור וענבר לברון משלימה קו חוץ קטלני. למרות שהיא רק בת 21 הספיקה מלכין לזכות בתארים בגיל נערות עם העמק, לשחק בליגת העל בבני יהודה ובחיפה וגם לקחת חלק בנבחרות ישראל הצעירות.

יעל גלילי (23, 1.77) ששיחקה העונה בקבוצה הצפונית וקלעה 9.5 נק' בממוצע למשחק תשחק בעונה הבאה בא.ס. רמה"ש גל. הגארדית שיחקה בעבר 4 עונות בליגת העל ברמלה, רמה"ש והרצליה, ב-2014 העפילה עם נבחרת הנערות לדרג א' והיתה גם חלק מסגל הנבחרת הבוגרת.