גם ראשון לציון בפיינל פור

הכתומים השלימו סדרה פנטסטית ברבע הגמר, ללא יתרון ביתיות, והדיחו את הפועל חולון אחרי ניצחון ביתי 76:92 ו-3-1 בסדרה. במשך שלושה רבעים הערב זה היה צמוד, אבל ברבע הרביעי נגמר הכוח לצהובים-סגולים וראשל"צ חוזרת לפיינל פור אחרי היעדרות של שנה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

כמה סיפורים קיבלנו הערב במשחק מספר ארבע בסדרה הנהדרת בין ראשון לציון וחולון. זה הסיפור של גיא גודס שעוד התחיל את העונה כעוזר מאמן במכבי ת"א והגיע לראשון לציון באמצע העונה. הוא הביא אותה לגמר הגביע, הביא אותה לפיינל פור, והוכיח שוב שהוא נמצא בשורה הראשונה של המאמנים בישראל.

זה סיפור העונה של חולון שהשתקף במלואו במשחק הזה - קצב גבוה, כדורסל מרגש, אבל בכל פעם חסר הגרוש ללירה. זה הסיפור על הפציעות של חולון שמנעו ממנה להגשים את הפוטנציאל שלה. זה ארבע השלשות של חולון ברבע הראשון והחמישית שהגיעה אחרי יותר משלושים דקות של משחק.

זו האווירה המדהימה שהייתה הערב בבית מכבי, שהוכיחה שקהל לא צריך להגיע רק ממכבי וירושלים. זה סיפור על שחזור גמר גביע המדינה בחצי גמר הפיינל פור. זה הסיפור של נמרוד טישמן, שמשום מקום קם בסדרה הזו, היה האקס פקטור של ראשון לציון ויש לו חלק ענק בהעפלה של ראשון לפיינל פור.

ולמשחק עצמו אחרי כל הסיפורים. משחק נהדר שהתעלה לרמה גבוהה, בעיקר ברבע הראשון. חולון, שהגיעה קצרה גם למשחק הזה קיבלה הרבה מצמד הגארדים שלה ריינולדס את קורי וולדן ובזכות זה היא גם הובילה ברוב שלבי המחצית הראשונה. מנגד, היו אלה קמרון לונג, מונרו וטישמן (שבקושי ירד מהמגרש) שייצרו נקודות עבור ראשון ומנעו מחולון לברוח.

אחרי שניים וחצי רבעים, ראשון השתלטה על המשחק, הרבה בזכות נקודות של אלכס המילטון לאורך הרבע השלישי. ברבע הרביעי לחולון כבר לא היה מה להציע. הכתומים פתחו אותו עם שתי שלשות מה שנתן את האות לגדול. ראשון לציון מנצחת בצורה משכנעת את המשחק והסדרה, חולון מצידה נתנה כנראה את כל מה שהיה לה אבל הפעם זה לא הספיק. ראשון לציון עולה לפיינל פור ותפגוש שם את ירושלים.