ראשל"צ הצטרפה לגמר ול"קלאסיקו"

שנה שישית ברציפות שגמנסיה ריאלית מגיעה לגמר ליגת התיכונים. שתי אליפויות כבר לקחה. האם זו השנה שישלימו בה רצף של אליפות שניה ברציפות וטיסה לאליפות העולם? אוסטרובסקי שניצחה מוקדם יותר מחכה ל"קלאסיקו", בחמישי הבא.


| שי ברק

 

גימנסיה ריאלית ראשון לציון 86 - קרית שרת חולון 29

לא זכורים הרבה מקרים בשנים האחרונות שקבוצת תיכונים הציגה על הפרקט שחקניות ליגת על מובילות ושחקניות נבחרת ישראל בוגרת. נדמה שהאחרונה שעשתה משהו דומה היתה קרית שרת בשנותיה הגדולות. היום בצהריים פגשה קרית שרת את שחקניות העתיד של ראשל"צ והצליחה להחזיק מחצית אחת סביב יתרון של 10-15 הפרש, ואז הגיעה הריצה המשוגעת של ראשל"צ במחצית השניה . 43-2 ב-14 דקות, אחרי 37:23 במחצית עד 80:25, שש דקות לסיום ולא השאירה סיכוי לקרית שרת.

באווירה דיי סולידית כשהיציעים רחוקים מלהיות מלאים (לא אופייני לשלבי הכרעה בתיכונים, האם חצי גמר במגרש נייטרלי הוא הפתרון הנכון?), הגיעו הקבוצות למשחק צהריים מנומנם. יחסי הכוחות היו ברורים מההתחלה והקבוצה מראשל"צ, ממש כמו אוסטרובסקי לפניה פתחה את המשחק עם 7-0 (מהן 5 נקודות של עדן ציפל), שהפכו ל-7:2 מעונשין של שקורי ואז קרית שרת הגיבה לכל סל של היריבה ועם חמש נקודות של עדי נורבינד קוזז ההפרש עד 13:9, 3 דקות לסוף הרבע. גאיה סלס ענתה לשלשה של נורבינד בשלשה משלה, גל שקורי קלעה גם היא אבל עם נקודות של ציפל וקארש ושלשה של גילי אייזנר הצליחה הגימנסיה להתרחק עד יתרון דו ספרתי בסוף הרבע 23:13.

גל שקורי.

הרבע השני היה מלא בהחטאות ויכולת לא מרשימה של שתי הקבוצות. במשך חמש דקות הגנת הצהובות עבדה מצוין ומנעה נקודות מקרית שרת, אבל בהתקפה האחוזים מחוץ לקשת הלכו והתדרדרו (4 מ-26 בחצי הראשון) ופרט לקארש ורווח גם בגימנסיה לא הצליחו לקלוע (27:13). אחרי הפתיחה ההגנתית הטובה הגיעו דקות של רפיון ויארין סארג' עם התמצאות טובה בצבע לקחה כדורים חוזרים ועשתה נקודות קלות מחצי מרחק כדי לשמור את קבוצתה סביב מינוס 10 נקודות. כשנורבינד ושקורי עוד השאירו את קרית שרת במרחק סביר התעוררה שחר ברנר וקלעה שלשה אחת וסחטה עבירה בזריקה מחוץ לקשת ודייקה 3 פעמים כך שאת 6 הנקודות האחרונות ברבע קלעה הקלעית וקבעה 37:23 במחצית.

כאמור החצי השני היה שונה לחלוטין וחד צדדי. האחוזים מחוץ לקשת עדיין לא היו גבוהים (8 מ-28) אבל הקצב היה הרבה יותר גבוה, השחקניות הלכו יותר לסל כתוצאה מ-14 חטיפות, הגיעו לנקודות קלות וכשראשל"צ סיימה את המשחק עם 92 זריקות מהשדה, אין ספק בזהות המנצחת. 

בריצת ה43-2 שהתחילה ברבע השלישי והסתיים באמצע הרבע האחרון דניאל קארש וגאיה סלס לקחו אחריות וקלעו 33 נקודות משותפות(!) אוסיגאווי ואטרקצ'י תרמו גם הן נקודות בריצה וכשהלוח הראה 80:25 ידעו כולם שביום חמישי הבא, הגמר שכולם ציפו לו, אכן יתקיים. גימנסיה ריאלית ראתה את אוסטרובסקי ביכולת משכנעת והוכיחה שגם היא מגיעה בכושר שיא. הכל מוכן ל"קלאסיקו" של ליגת התיכונים, שנה רביעית ברצף.

שחר ברנר

 

קלעו לגימנסיה הריאלית ראשון לציון:

גאיה סלס 21

דניאל קארש 14

עדן ציפל 13

שחר ברנר 11

גילי אייזנר 9

גל אטרקצ'י 6

מאי רווח 4

ג'וי אוסיגוואי ויעל טננבוים 3 כ"א

ליאור בוזגלו 2

 

קלעו לקרית שרת חולון:

עדי נורבינד 9

גל שקורי 8

יארין סארג' 6

שיראל אשכנזי, שרד לוי ונועם מוטולה 2 כ"א