דאבל ישראלי ב-3*3

הקיץ המוצלח של הנבחרות הצעירות של ישראל ממשיך גם בענף ה-3*3, כשגם הנוער וגם הנערות העפילו לאליפות אירופה 2019. נבחרת הנערות עשתה זאת אחרי ניצחון 13:11 על צ'כיה, הנוער גבר 18:14 על פורטוגל. האליפות בעוד כחודש בגאורגיה. (צילום: איגוד הכדורסל)


| שי ברק

 

נבחרת הנערות של ניצן עמר, שחר ברנר, מאי נשר ותמר קופילביץ ממשיכה את המסורת בשנים האחרונות ומעפילה לאליפות אירופה בפעם השלישית ברציפות. נבחרת הנוער של עומר שדה, רועי פריצקי, שוהם גת וסתיו פוקס חוזרת לאליפות אחרי היעדרות של שנה אחת. האליפות תיערך ב-6-8.9 בטביליסי בירת גאורגיה.

 

נערות

המשחק נפתח צמוד כש-שחר ברנר וניצן עמר שמרו על יתרון עקבי עבור הנבחרת 4:2 ו5:4. דקות טובות של צ'כיה כולל שלשה קשה הפכו את התוצאה והעלו את היריבה ליתרון 7:5. צ'כיה המשיכה לשלוט עד 3 דקות לסיום. במצב של שוויון 9 (אחרי שלשה של ניצן עמר) מאי נשר הכריעה את המשחק. תחילה עם 2 נקודות עונשין ומיד אחריהן שלשה חשובה שנתנה לנבחרת יתרון 13:9, דקה וחצי לסיום מהן לא חזרו הצ'כיות. הנבחרת סיימה במקום השני, אחרי צרפת (לא נערך משחק גמר).

קלעו לישראל: מאי נשר 7, ניצן עמר 5, שחר ברנר 1.

 

נוער

שתי הקבוצות פתחו היטב את המשחק וקלעו באחוזים מצויינים, כשתוך דקה התוצאה עמדה על 5:4 לישראל אחרי סל ועבירה של רועי פריצקי שהוסיף גם שלשה. ישראל המשיכה במומנטום כשהיא חודרת בקלות את ההגנה הפורטוגלית ועם שלשה של שוהם גת ברחה ל-10:5. הנבחרת נתקעה בהתקפה כמה דקות, אבל השליטה בריבאונד עזרה לה לשמור על היתרון - 12:7 5 דקות לסיום. דקה וחצי לסיום מיני ריצה פורטוגלית הורידה את ההפרש ל-15:13, הגנת ברזל וחדירה של מאני טיים של גת הגדילה חזרה. לפורטוגלים נגמר הזמן והם ניסו לעצור את השעון בעבירות, אבל ללא הצלחה. שתיים מהקו של שדה אחרי סיום השעון חתמו את תוצאת המשחק על 18:14 לישראל שמעפילה לאליפות אירופה.

קלעו לישראל:רועי פריצקי 8, שוהם גת 5, עומר שדה 4, סתיו פוקס 1