בושינסקי חוזרת להרצליה, גוט יאמן

שני משפטים שרק שנה מטורפת כמו זו היו יכולים לספק לנו. אחרי שהקבוצה היתה בסכנת קיום, בושינסקי חזרה לאגודה בה שימשה כמאמנת ולקחה את מושכות הניהול. גוט אחרי שנים בכדורסל גברים עובר לאימון נשים. אדריכל הבניה הזו, עמית הלמן, ימשיך לשמש כמנהל המקצועי. (צילום: fiba europoe)


| safsal

 

בנות הרצליה תמשיך העונה להתמודד בליגת העל. המשפט הזה אולי נשמע טריוויאלי כי למה לא, בעצם. אבל מאחורי הקלעים התחוללה בחודשים האחרונים סערה גדולה שאיימה על המשך קיומה של הקבוצה שעד לא מזמן היתה קבוצת צמרת בליגה ובשנים האחרונות בנתה לא מעט שחקניות צעירות לנבחרות ובליגה בכלל. 

כדי לא לשעמם עם פרוצדורות מתחום דיני החברות - אחרי שהתקציב קוצץ, הקבוצה החליפה בעלים. במקומו של איזי צ'יניאו שהיה בראש הנהלת המועדון בשנים האחרונות, קיבלה את המושכות דליה בושינסקי. בושינסקי היתה מועמדת בתחילת הקיץ להחליף את אורנה ורחל בהנהלת רמת השרון, במהלך שלא יצא לפועל בסופו של דבר. אך אם חשבנו שחזרתה לרמה"ש תהווה סגירת מעגל - החזרה לבנות הרצליה היא סגירת המעגל המושלמת. בושניסקי, למעשה חוזרת לקדנציה שניה בהרצליה, לאחר שהיתה המאמנת האחרונה שעמדה על הקווים בקבוצה המאוחדת "בנות השרון", רגע לפני הפירוק. 

זה היה מהלך לא פשוט וכבר חשבו בקבוצה לוותר אך המנהל המקצועי, עמית הלמן, נלחם על המועדון בעיקר למען הדור הצעיר שגדל באגודה וכדי שיהיה לו האופק להמשיך ולהתקדם. היוזמה קסמה לבושניסקי ושיתוף הפעולה נרקם ויצא לדרך במהלך השבועות האחרונים. הלמן צפוי להמשיך בתפקידו כמנהל המקצועי בקבוצה.

בגזרת המאמן, גם הפעם לא איכזבו בהרצליה והחתימו מאמן בכיר מהרמה המקצועית הגבוהה ביותר ובעיקר כמיטב המסורת שם, מחוץ לענף הנשים. אחרי גלעד כץ שהגיע מהבנים וקורי קאר שאימן בשנתיים האחרונות גם דני גוט (55) מגיע מענף כדורסל גברים. בתפקידו האחרון שימש גוט כעוזר מאמן במכבי אשדוד. אך בעברו עבד עם המאמנים הבכירים ביותר, עבד בצוותים בקבוצות בחו"ל (דינמו מוסקבה ובי.סי קייב), אימן בליגת העל ואפילו הספיק לשתף פעולה עם אלי רבי.

אך כנראה שמה שהכריע את הכף לתפקידו כמאמן בנות הרצליה היו השנים בהן אימן באקדמית וינגייט את קבוצות הבנים. בהרצליה שמים דגש בשנים האחרונות על קידום השחקניות הצעירות וכמי שעבד באקדמיה נראה כי לגוט יש את הד.נ.א המתאים להשתלב במועדון שבהרצליה. לגוט הכרות מסוימת עם כדורסל הנשים כשבשנים האחרונות נמצא בצוות האימון גם של נבחרות הנשים והנערות ב-3X3.

 

כעת בקבוצה מתפנים לבנות ולהשלים את הסגל. בקבוצה ינסו להשאיר את הדר חדד לעונה שלישית במועדון, ולצרף עוד 2-3 שחקניות מובילות. בקבוצה מכוונים לשלב את ליהי עזורי הצעירה והכשרונית במקום בולט ברוטציה ואם להסתמך על נסיון העבר (אופיר בנט) כשבקבוצה מאמינים בשחקנית צעירה, היא תקבל מקום מרכזי העונה בסגל המתהווה.