דרום: רחובות בודדה בצמרת

מכבי רחובות ניצחה באיילות ושמרה על מאזן מושלם, הצגה של רז ניסים כהן בבכורה שלו בלוד בניצחון על עצמה מודיעין. נצחונות בכורה לנחל שורק ורמלה, ואחד נוסף לפ"ת ומעלה אדומים - שחוזרת לפרקט אחרי הרבה מאוד זמן. (צילום: פרטי)


| safsal

 

 

אליצור רמלה 69 - עצמה מודיעין 52

 

הפועל חבל איילות 64 - מכבי רחובות 98

מכבי רחובות שומרת על מקומה בפסגת הליגה עם ניצחון חמישי (וקל מהצפוי) בחבל איילות - מקום ממנו לא הרבה קבוצות, בימים רגילים, מצליחות לחזור עם נקודות.

קלעו לרחובות: מתן כהן 16, אלעד קנפו, אופק מלכה ויונתן רבינוביץ' 12 כ"א, סתו פוקס 10, יובל גורפיין 9, שי גואטה ודניאל איידן 6 כ"א, איתי נחמד 5, גל חלמיש וקובי חסון 4 כ"א, אפיק ניסים 2.

 

מכבי אליצור פ"ת 101 - מכבי שהם 87

--- שגיא אופיר ושייקה גונן ---

קרב צמרת נהדר והתקפי התקיים בין מכבי שוהם הצעירה והאנרגטית למכבי פ"ת המנוסה יותר, כש-שתי קבוצות שהגיעו לאחר ניצחון משכנע במחזור הקודם. קצב המשחק היה מהיר מאוד לאורך כל ההתמודדות, כשהקבוצות לוחצות על כל המגרש באופן קבוע בדרך לאינספור מתפרצות.

אריאל דרעי הטיס את שוהם בפתיחה ל-9:1, בדרך לפסק זמן מהיר של תום כהן. פ"ת יצאה מההלם דרך נקודות של אסף סמואל ודומיננטיות של ניב סולומון מתחת לסלים, והצליחה לצמק את התוצאה. שוהם הובילה במהלך רוב הרבע הראשון בפער שעמד סביב 6 נקודות הפרש, בזכות יכולת נהדרת של איתן בורג (12 נקודות ברבע) ושתי שלשות של אופק סירקיס. מהעבר השני, אופק לוי – הקפטן של פ"ת – החזיר מלחמה ועשה ככל העולה על רוחו עם 11 נקודות אישיות ברבע הראשון, כשהוא חודר שוב ושוב את ההגנה האורחת ומגיע עד הטבעת. לקראת סיום הרבע המומנטום השתנה, המלאבסים רצו 0-8, ואופק חכמון בשלשה השניה שלו עד כה הפך את התוצאה. לאחר 10 דקות של כדורסל, 28:33 לפ"ת.

הפתח תקוואים המשיכו במומנטום בתחילת הרבע השני, ושוהם מנגד לא מצאה את הטבעת מחוץ לקשת למרות עוד ועוד נסיונות. גל כוהנר ואיתי בר לב עלו נהדר מהספסל עם 5 נקודות כ"א והטיסו את פ"ת ל-36:46, לצד הגנה נהדרת בצבע של סולומון ולחץ אפקטיבי על הכדור. אריאל לחוביץ' האורח הצליח לעצור את הסחף, ובסדרת סלים החזיר את שוהם לפיגור 44:50 בלבד. סמואל השיב אש, הריץ נהדר למתפרצות, תרם בנקודות ובאסיסטים, ושלשה שלו קבעה את תוצאת המחצית – 49:59 לפ"ת.

המחצית השניה נפתחה בבליץ מקומי, כשגיא מאיו נכנס לעניינים ובסדרת פעולות נהדרות העלה ל-54:70. שלשה נוספת של כוהנר קבעה יתרון שיא בהתמודדות – 55:75, כשכל הספסל הפתח תקוואי על הרגליים. שוהם הזעיקה פסק זמן ויצאה ממנו נהדר. סירקיס קלע מכל מקום, וניצל את העבירה השלישית של סולומון והיעדרותו בהגנה כדי להוביל ריצת 16-2 של האורחת, בדרך ל-73:80 בלבד לאחר 30 דקות של כדורסל. העסק עדיין לא גמור.

אבל כמו ברבעים קודמים, גם הפעם פ"ת פתחה את הרבע בצורה מושלמת ובאנרגיות שיא. שתי שלשות רצופות של חכמון הובילו ריצת 0-10, שוהם קפאה בהתקפה והירבתה לאבד כדורים, כשסולומון חזר מהספסל והורגש מאוד בהגנה. כוהנר בשלשה נוספת קבע 81:97, ונראה היה שהעסק גמור. האורחים בניסיון אחרון הגבירו את הלחץ והצליחו לצמק ל-87:97, דקה וחצי לסיום, אך חטיפה גדולה של כוהנר סגרה עניין ובסיום – 87:101 למלאבסים.

קלעו לפ"ת: גל כוהנר 21 (4 שלשות), אסף סמואל 19, אופק חכמון 16 (4 שלשות), אופק לוי 15, ניב סולומון 14, גיא מאיו 9, איתי בר לב 5, יובל וירניק 2.

קלעו לשוהם: אופק סירקיס 20 (3 שלשות), איתן בורג 19, אריאל לחוביץ' ואריאל דרעי 13 כ"א, נועם ויינברג 7, שגב הלוי 5.

 

 

א.ס. אשקלון 61 - מכבי מעלה אדומים 79

אחרי פגרה כפויה ומאוד ארוכה של שלושה שבועות, לאחר שנתגלו אצלה שני מקרי קורונה, התארחה מעלה אדומה באולמה הביתי של העולה החדשה מאשקלון.

בפתיחת המשחק הורגשה החלודה כששתי הקבוצות מתקשות לייצר נקודות, מעלה אדומים עשתה נקודות ממהלכים נהדרים של בר שפע ויבגני חולודוב אך מנגד היה זה תומר אלוני במשחק מצוין שעם 6 נק' משלו ברבע השאיר את האשקלונים במשחק והתוצאה 16:11 לאורחים בסוף הרבע הראשון.

ברבע השני אוהד כן המקומי נכנס לעניינים אך מנגד היה זה שמחה הלפרט שתפר 5 רצופות בכדי לשמור על יתרון האורחים. כאן החל מפנה כשבקרב האורחים הורחק עידו אזולאי לאחר דיבורים מיותרים עם השופט ולקראת סוף הרבע נפצע אלמוג זקס. בדקות אלה תמיר אלוני המשיך לעשות ככל העולה על רוחו ובמחצית אשקלון חוזרת לעניינים שוויון 34 לאחר 20 דקות.

לרבע השלישי עלו האורחים הרבה יותר חדים ואגרסיביים, מעלה אדומים נאלצה לשחק בהרכב נמוך דבר ששיחק לטובתה וברבע ענק עם שלשות גדולות של שמחה הלפרט ויבגני חולודוב יחד עם הגנה חזקה ביצעו ריצה ברבע של 29-11 ובסיום הרבע השלישי 63:45 לאורחים.

אשקלון עוד עשו קולות של חזרה עם 4 רצופות של עידו בן הרוש אך עוד שתי שלשות גדולות של סטולרו ושל יוחאי צוקרמן דאגו לניצחון חשוב של מעלה אדומים לה מצפה שבוע קשה של שלושה משחקים בשבוע.

בלטו באשקלון: תומר אלוני 25, אוהד כהן 11, נבות ינאי 7.

קלעו למעלה אדומים: בר שפע 20, יבגני חולודוב 19 שמחה הלפרט 15 יוחאי צוקרמן 9, ברק אוריון 8, דניאל סטולרו 3, דור ענבי ועידו אזולאי 2 כ"א, אלמוג זקס 1.

 

מכבי שדרות 66 - אליצור נחל שורק 84

נחל שורק "יצאה" אמש למשחק חוץ שלישי ברציפות, אבל הפעם היה זה משחק די ביתי - שהתקיים ביד בנימין, אולמם הביתי המשותף של נחל שורק ומכבי שדרות.

שדרות המארחת פתחה היטב את המשחק עם שליטה בריאבאונד בשני צידיי המגרש וניצלה את העובדה שאיתן רוטנברג מלך הסלים אשתקד סחב פציעה מהמשחק מול רחובות (מפגש לא נעים עם איידן שהרבה נפלו חללים ממנו) שהיה בחמישי האחרון ושיחק מעט מאוד ברבע הראשון ולא יכל לתרום. יואב סודמי עם יכולת מצויינת, לצד אורי גרמיזו ועמית בן דהן, הוריד את שדרות ביתרון קטן בסוף הרבע 19:18. בתחילת הרבע השני סודמי ספג את העבירה השלישית וירד לספסל.

נחל שורק החלה במשחק הריצה שלה, תומר פיסצקי היה נהדר עם 8 נקודות רצופות, ויתרונם של האורחים נע בין 4 ל- 14 נקודות. עוז חולי -שהביא רוח חדשה לפרקט אצל האורחים הוביל את הקבוצה ל- 40:33 עם הירידה למחצית, וקינח בשלשה שנקלעה עם הבאזר.

שדרות פתחה את הרבע השלישי חזק עם נקודות של סודמי הנהדר, שנעזר ברותם לוינשטיין ואלון זוננפלד בהתקפה ובאוהדי איתן בהגנה - כדי להוריד את יתרונה של נחל שורק ל- 3 נקודות בלבד. פסק זמן של נחל שורק עצר את המומנטיום של המקומיים, והקבוצה האורחת רצה עם קושמקוב וחולי ליתרון משמעותי בסוף הרבע 58:42.

קושמקוב המשיך לצלוף בפתיחת הרבע האחרון וניטרל בהגנה חזקה את אורי גרמיזו, שחקן המפתח של המקומיים. רון רחמים נכנס לעניינים גם הוא והיתרון של נחל שורק טיפס אל מעל 20, מה שהביא את שני המאמנים לתת במה לצעירים בדקות האחרונות של ההתמודדות.

קלעו לנחל שורק: אביב קושמקוב 18, עוז חולי ותומר פיסצקי 15 כ"א, אמרי אנגל 9, תומר בר אבן 8, יונתן שטרקמן 5, רון רחמים 5, טל אבירם 4, עידו פוגל 3, איתן רוטנברג 2. כן שיחקו: לפיד חנוכה, עמרי פולברש.

 

מכבי מכבים רעות 102 - הפועל לוד 110

רז ניסים, בהופעת הקאמבק שלו במחוז הדרומי העונה, היה גדול על כולם והוביל את הפועל לוד לניצחון חוץ גדול במכבים רעות עם הצגה גדולה ולא פחות מ- 38 נקודות אישיות. גם אלון דרוקר יזכור היטב את המשחק הזה אחרי שסיים "רק" עם 31 נקודות אישיות, שחסו בצילו של המגה-סטאר החדש שנחת בלוד.

רבע ראשון צמוד הסתיים ב- 23:21 ללוד. האורחים הגבירו את הקצב ברבע השני ועם לא פחות מ- 40 נקודות ב- 10 דקות טסו קדימה וירדו למחצית ב- 63:46. מכבים ניסתה לצמצם במהלך הרבע השלישי, אבל לא הצליחה להתקרב יותר מידי, והקבוצה של רועי קרש השיגה את נצחונה השני העונה.

קלעו ל-לוד: רז ניסים כהן ואלון דרוקר 31 כ"א, גור פורת 20, אופיר פרחי 8, יאיר באומן 7, בר ראובן 5, שגיא טאבו 3, שם טוב הולינגר ואלכס דרניבי 2 כ"א.