דרוקר יאמן את נבחרת הנשים

חודש וקצת לפני חלון המשחקים הבא של נבחרת הנשים - מונה היום מאמן חדש במקומו של אלי רבי שעזב לאחר הקמפיין הקודם. שרון דרוקר, שאימן עד היום בכדורסל הגברים בארץ וצבר רקורד מרשים, יעמוד על הקווים ויכין את הנבחרת לקראת אליפות אירופה 2023 שתארח בארץ.


| safsal


כמה חודשים אחרי שאלי רבי הודיע שהוא עוזב את התפקיד, הודיעו היום באיגוד הכדורסל כי נמצא המחליף. מי שעתיד לעמוד על הקווים במשחקי הנבחרת הקרובים (המינוי עוד צריך אישור של הנהלת האיגוד) הוא שרון דרוקר (54), עבורו מדובר בפעם הראשונה בה יאמן נשים. יחד עם זאת, לדרוקר שהיה גם שחקן יש רקורד מרשים כמאמן בכדורסל הגברים: 15 עונות כמאמן ראשי בליגת העל, זכיה ביול"ב קאפ יחד עם הפועל ירושלים וגם תארים בליגה הבלגית. בקיץ 2012 אימן את נבחרת העתודה גברים והעלה אותה לדרג א'.

נבחרת הנשים אמורה להתכנס בקרוב לקראת חלון מוקדמות אליפות אירופה 2023 הראשון, שייערך בחודש נובמבר ובו תפגוש הנבחרת את לטביה. עבור הנבחרת מדובר במשחקי אימון שכן היא כבר העפילה לאליפות עקב היותה אחת משתי המארחות. דרוקר נבחר והומלץ לוועדת הנשים על ידי מנהל האגף המקצועי מוישלה ויינקרץ ויו"ר הוועדה אורנית שוורץ, וכאמור אושר היום בוועדה.

"אני מודה למוישלה ויינקרנץ ואורנית שוורץ על ההזדמנות. זו לא פעם ראשונה שאני עובד באיגוד הכדורסל ואני תמיד רואה בזה זכות. כשהאיגוד קורא לי אני מתייצב." אמר דרוקר לאחר המינוי. "מצפה לנו אתגר לא פשוט אבל מאוד מעניין והענף כולו צריך להירתם להצלחת הנבחרת, שהצלחה שלה תמנף את הענף כולו. זה נכון שאין לי ניסון בכדורסל נשים, אבל אני מתכוון ללמוד את הנושא לעומק ובמהירות ולנסות להגיע מוכן כבר למשחק הקרוב נגד לטביה בעוד חודש וקצת ואני מקווה שקהל גדול יגיע כדי לעודד את השחקניות. אנחנו מאוד רוצים ליצור עניין גדול סביב הנבחרת לקראת אליפות אירופה בקיץ 2023 ואני בטוח שהאיגוד ידע להרים פה אליפות ברמה הגבוהה ביותר שתפאר את הכדורסל הישראלי כולו ואנחנו כנבחרת נעשה הכל כדי לייצג את כולם בכבוד. "