ד"ש מהפריפריה

לא רק לבועז נוריאלי יש כוכב כדורסל קטן בבית. גם כתבנו האמיץ אדי מינץ (אה, חרוז!) נוסע למשחקים של הבן, רק שאצלו מדובר בנסיעות למקומות קצת יותר רחוקים שלא בטוח שהוא יצליח לחזור מהם. השבוע הוא טייל למשחק ליגה א' דרום בין גוש עציון לבין הפועל מבועים מרחבים, וחזר עם ים של חוויות (לא מבטיחים שהם היו טובות).


| אדי מינץ

 

בחטיבת ההתיישבות של האתר, מדור פריפריה, חלקת ישובי הספר הוחלט להאיר על הליגות שלא תמיד זוכות לסיקור. ומה טוב יותר ממשחק ליגה א' דרום בין נציגת יו"ש, אליצור גוש עציון ובין נציגת עוטף עזה, הפועל מבועים/מרחבים? הרבה דברים, אבל הבן של אדי מינץ משחק שם אז הוא נסע לעודד.

אז מה היה לנו? אמנם רכב ממוגן אין (רק הונדה, משתלבת בסביבה, פופולרית אצל המקומיים) אבל באנו מצוידים בסבתא (כל האחרים פחדו להגיע). שמים וייז על מתנ"ס אלון שבות אבל מתעלמים באלגנטיות מרצונותיו לשלוח אותנו דרך הכפרים הלא ידידותיים של דרום בית שמש / מערב גוש עציון (בכל זאת, רצינו להגיע שלמים). זה אמנם מאריך את הדרך ב-20 דק' וב-20 ק"מ אבל הצלחנו. עובדה שאנחנו בחיים. קצת מנהרות של בירתנו הקדושה, קצת מחסומים של חיילנו האמיצים והגענו.

אבל איפה למען השם המגרש? עושים שני סיבובים, שואלים. שואלים שוב. הנה. עושים פיפי (נקי, מצוחצח ואפילו יש מפיות). אירוח כיד המלך לאורחים שבאו מרחוק ? רק אם תתעקש לקנות בסופר הצמוד למגרש. בקלאוות וקפה שחור עם הל זה כנראה לא במגזר הזה.

התמקמנו באולם המשופץ (באדיבות המועצה ומשרד הספורט) של אלון שבות על 400 מקומותיו כשחיש קל גם מצאנו את עצמנו בלב ליבו של האולטראס המקומי שהורכב מ-12 ילדי בר מצווה מקסימים שלא הפסיקו לשיר, לעודד, להרעיש ולעשות שמח. חוץ מהקומץ נצפו סבתא, אימא ושתי חברות. מאוחר יותר אף הצטברנו עד לכ-40 איש ואישה. היה כיף.

המקומיים פתחו בלבן ובסדרת שלשות עלו ל-3:8. האורחים באדום התעשתו ובסדרת חטיפות ונק' במעבר הפכו עד אמצע הרבע ל-14:8. 5 דקות עקרות בלבן בורכו בשלשה ואחרי 7.5 דק' סוף סוף הגיע גם השופט השני (ששפט מוקדם יותר הערב בישוב סמוך). מה לעשות, יש מחסור בכ"א אדם. פריפריה. הרי אמרנו. סיום רבע, 22:18 למבועים.

הכוכב האורח (והשחקן הגבוה היחיד במגרש), אדר בן עליזה, סוף סוף השתחרר מכל הלבנים שנתלו עליו מתחילת המשחק (ללא תגובת השופטים, כמובן) וקלע, אמצע רבע 32:28 אורח. הלבנים חוזרים מפסק הזמן עם אזורית אבל הפער נשמר ויורדים למחצית עם 42:37 אדום. גם ברבע השלישי המומנטום לא בדיוק השתנה. שחקנים (אחד מכל קבוצה) מנסים הצגות תיאטרון על החברים באפור ונופלים שדודים על הפרקט בהתפתלויות וזעקות שבר אבל אנשי המשרוקית לא אוכלים את ההצגות. וטוב שכך. שתי הקבוצות מנסות שמירות שונות, אבל התוצאה זהה, סוף שלישי 63:56 אורח. הכל התנקז לרבע המכריע.

כאן העומק של האורחים התחיל להשפיע כשרון רחמים (הבן של אסי, מנכל הפועל ב"ש כדורגל) עם סבסוב והטבעה העלה את האורחים לראשונה לפער דו ספרתי. אמצע רבע 73:65 אדום. השלשות בלבן פתאום מתחילות להיראות עייפות וההגנה האורחת התחילה להיראות אפקטיבית. ריצת 11-2 אדומה תוך 2 דקות גומרת את המשחק ואפילו מספר ניסיונות של המזכירות המקומית לעצור את השעון לא צולחות. בסיום 92:73 להפועל מבועים שמתגברת על הקשיחות של המארחים הנמרצים.

מאוד נהנינו גם אם ארוכה הייתה דרכנו. מבטיחים להמשיך לכתוב (למרות שאף אחד לא באמת קורא), אבל רק בתנאי שהלאומית תמשיך לשבות.

קלעים גוש עציון: 17 נק' לדניאל נסייר, 16 נק' (4 שלשות) לאבי אבו, 11 נק' לדן אולארצ'יק, 9 נק' לשחר גוס, 8 נק' לאורן צאל, 6 נק' חולקים לפיד חנוכה (ותודו, השם הכי מגניב ששמעתם) ונעם קיל.

קלעים מבועים: 29 נק' למצטיין המשחק גולן אמסלם (עם לא פחות מ 7 שלשות), 19 נק' לאדר בן עליזה, 14 נק' חולקים רון רחמים ויותם אטיאס, 8 נק' לאורן דגני, 5 נק' לאורן דגני ו-2 נק' לבר קנפו.

הרבה שחקנים שאחד מהם הוא אור מינץ