ד"ש מהפריפריה - דרומה לאשקלון

אדי מינץ ממשיך לנצל ימי שלישי פנויים (ותודה ללאומית שמשחקת גם בשבת) כדי לנסוע לחורים שונים ברחבי ליגה א' דרום כדי לעקוב אחרי הכוכב העתידי של הכדורסל בישראל, הבן שלו. והפעם הוא נסע לאשקלון לחפש את הבית של כריס מקנייט, האם הוא הצליח? תקראו ותדעו.


| אדי מינץ

 

אני יודע איפה היית בחורף האחרון (אעלק גם כן חורף). וכשהלאומית מאפשרת, חטיבת הפריפריה של ספסל יוצאת למסע. קח תרמיל, קח גם בלון. בוא איתנו לאשקלון. ולמה? כי יש משחק ליגה א' דרום בין א.ס. אשקלון להפועל מבועים. משחק אמצע טבלה קלאסי בלחץ. שמעניין רק אותנו.

אמלק, לפני כחודש ייסדנו את המדור ולקחנו את הסבתא+ההונדה וביקרנו במזרח, בגוש עציון.והשבוע, בלי הסבתא וגם בלי ההונדה, אבל עם רכבת ישראל, שוב הדרמנו אבל הפעם למערב. הפרוע? לא באמת.

אז מה יש לחפש באשקלון? את הדירה של כריס מקנייט? את לוחמי כפיר צצים מבורות ביוב באמצע הכיכר באור יום ומלחיצים את התושבים בתרגיל פתע חטיבתי? את הטילים מהשכנים שתמיד זועמים? מישהו זוכר? היו טילים? היסטוריה. הכלניות (שוב) פורחות.

אז ככה נסענו לנו מחיפה ברכבת ואפילו היה מקום לשבת. החילוף בתחנת ההגנה (חילוף/הגנה, היה פה משחק מילים) לא היה מבייש קבוצת כדורסל מקצועית ותוך שעתיים וקצת כבר עשינו צ'ק אין באולם. רצה הגורל ובדיוק במקביל שוחק משחק ליגה לאומית בין אליצור "איתו" אשקלון והפועל גליל עליון אבל זה לאנשים רציניים כמו סיני ניר. לנו אפילו תוף לא היה. מסתפקים במועט.

האולם של א.ס. אשקלון חדש, מרווח, נמצא בלב אזור שכולו עדיין בתנופת בניה. א.ס. הינה קבוצה עירונית בליגה א' הקולטת שחקנים בוגרי מחלקת הנוער לדורותיהם של אליצור אשקלון. מאזן הכוחות בין הפרקט (24 שחקנים, 2 מאמנים, 2 שופטים ו-2 אנשי מזכירות) לבין הקהל (8 בצד המארח, 5 בצד האורח) נטה בבירור לטובת הראשונים. במאזן הכוחות בין שמונת המקומיים לחמשת האורחים נוצר שוויון. כולם דממו. איפה העידוד? לא היום.

טוב, בואו נגיע לעיקר. היה פה משחק. האורחת ממבועים התחילה טוב יותר והובילה 13:8 באמצע ראשון אבל המארחים בסדרת שלשות צמצמו, סוף רבע 18:15 לאורחים. הרבע השני כבר פה ושלשה של הרכז המארח בלבן/כתום (והמקועקע באומנות יש לומר) מושיקו רחמים הופכת את המשחק. אין רחמים באשקלון? יש. אפילו שנים. רון רחמים באדום, בשלשה במעבר משלו מסמן ריצת 7-0 אורחת והמאמן המארח מזעיק פסק זמן.

האורחים באדום ממשיכים עם האזורית 1-3-1 שלהם שמכריחה את הלבנים לטווח מבחוץ, חלק נכנס וחלק לא ויורדים למחצית עם 39:30 לאורחים. מפה לשם, כנראה יצא שמו של המשחק לפניו וכבר יש לנו 30 איש בקהל, אמצע שלישי, 47:36 לאורחים. הקבוצות בעיקר מטווחות משלוש אבל קצת לחץ אורח על מובילי הכדור, סוף שלישי וכבר 62:46 למבועים.

תחילת רביעי, מבועים כנראה החליטו להכריע את ההתמודדות. הגבוה היחיד במגרש, אדר בן עליזה, עבר מטיולים סביב קשת השלוש לעומק הצבע ואפילו התחיל לקבל לשם כדורים. אמצע רבע 71:50 והמשחק גמור. בסיום 83:64 לאורחים שמתחילים את המסע חזרה לצמרת, זאת אחרי 2 הפסדי בית קריטיים למתחרות ישירות. המארחים ינסו לשרוד בליגה, בינתיים זה הולך להם לא רע בכלל.

קלעים א.ס. אשקלון: 17 נק' לבני דזרייב, 16 נק' למושיקו רחמים, 15 נק' לדניאל מוזס, 10 נק' לברק זיגדון, 3 נק' לליאור בן יעקב ו 2 נק' לאורן סעדון.

קלעים הפועל מבועים:  24 נק' למצטיין המשחק אדר בן עליזה, 20 נק' לקפטן גולן אמסלם, 12 נק' לרון רחמים, 9 נק' לאופיר ממן, 7 נק' לדולב קינן, 4 נק' לשי סיגלר, 2 נק' חולקים אורן דגני, יאן מרגוליס ובר קנפו ו 1 נק' לאור מינץ (8 אס' ו 9 כ"ח).