ד"ש מהפריפריה: הסוף

איך שהזמן עובר מהר כשנהנים, וגם ליגה א' דרום סופה להסתיים מתישהו. וכיאה לליגה הכי מעניינת בארץ, גם כאן קיבלנו דרמות במחזור הסיום. האם מבועים הצליחה להיכנס לפלייאוף? כמה שחקנים ב"ש הצליחה להעמיד בחופשת הסמסטר ומה יעלה בגורל הטור? תקראו ואולי תדעו


| אדי מינץ

 

אהה? איך כבר סיכום? הרי היו רק 5 טורים. כי ליגה א' חברים. וגם רחוק. ממש. וכי שכונה זה שכונה. אבל אל ייאוש, קבוצתנו האהובה הפועל מבועים (טוב, לא על כולם, רק על הורי השחקנים והחברות שלהם) עשתה את הבלתי יאמן והעפילה לפלייאוף. מה שמבטיח עוד 4 טורים, לא פחות ולא יותר. לא שאלתי במערכת אם יש תקציב לכולם, אבל אני לא מתכוון לאכזב את הקוראים.

אז מאיפה להתחיל? מההתחלה כמובן. והפתיחה הייתה קשה למדי. שתי הקבוצות בעלות התקציבים והכוכבים (נחל שורק ובאר טוביה) הגיעו להתארח, זו אחר זו, ולמרות שמבועים הובילה ושלטה כל המשחק בדקה האחרונה זה ברח לה, פעמיים, ואחרי 4 מחזורים ומאזן 2/2 המיקום היה אי שם באמצע ותו לא. נפלה רוחנו ? לא. שינסנו מותניים ויצאנו ל-17/18 נהדר שהביאנו עד כאן. הפלייאוף.

נקודת התפנית הייתה בניצחון החוץ בבאר טוביה לפני כחודשיים בהפרש הרצוי 12, לעומת הפסד הבית ב 7. מאז נלחמו בחורינו הטובים משחק משחק אבל מבלי לבזבז אנרגיה מיותרת. מה זה בעצם אומר? שעד שלהי רביעי כל ההורים והחברות נזקקים לשירותי המחלקה הקרדיולוגיות והניצחונות מובטחים בשתי הדקות האחרונות במקרה הטוב ובשניות האחרונות במקרה הפחות טוב.

רצה המזל ו-4 מ-5 משחקים אחרונים היו לא רק נגד כל הקבוצות שנלחמות נגד ירידת ליגה אלה שכולם גם נערכו בחוץ. 4 משחקי חוץ ברצף. דימונה-יבנה-פעמיים ירושלים. שעה ראשית? 20:30. טוב שלא נרדמים שם באמצע שלישי. קיצר, הכל מתנקז למחזור האחרון, מארחים (סוף סוף, אחרי 6 שבועות) את אס"א ב"ש. שתי קבוצות עם חרב על הצוואר, מבועים מביטה למעלה, ב"ש למטה. מה היה? תכף נדע.

רגע לפני המשחק, יוסי בן אקן, מאמנה של הפועל מבועים, מפשפש בנייד, איפה למען השם השחקנים שלי? 1 פרש, 1 פצוע וכבר סיים את העונה, 2 בחו"ל (לו אני שחקן ליגה א' והאפשרות הייתה משחק על עונה שלמה או מסי נגד יונייטד לא הייתי בוחר אחרת), 1 אשתו אוטוטו יולדת, 1 כבר לא יושב חודשיים כי הגב ו-1 רץ בג'בלאות של פלמחים וצאלים כי מילואים. מפה לשם, עושים מאמץ ומצליחים איך שהוא לארגן 8 שחקנים. ולא כי מצבה של אס"א ב"ש טוב יותר, זו לא רק העונה המתסכלת רוויית ההפסדים זה גם נופל על חופשת סמסטר. בסוף מארגנים 9, לא רע.

האורחים הלכו על40 דקות של אזורית, שבהתחלה זה גם עזר להם. אבל בהמשך פחות. אמצע ראשון המאמן האורח מגיע. בכל זאת, משחק חשוב. כדאי. מפה לשם, מבועים עם 5 שלשות רצופות, 4 מתוכן ע"י שלושת שחקני הספסל שמענישים על האיזורית ויורדים למחצית בפער מקומי דו ספרתי מבטיח, 26:37. מה מבטיח? לא מבטיח כלום. כי האורחים מב"ש פותחים בסערה מכל שלושת הטווחים האפשריים בריצת 9-0 והפער נמחק. מבועים מגיבה מיד ועוברת להרכב גבוה כשרחמים (עם אבא אסי ביציע) ובן עליזה (כנ"ל) בסלים חשובים פותחים פער בחזרה. שוב דו ספרתי.

שתי שלשות אורחות (גם מבועים כבר באזורית) מצמצמות אבל באמצע רביעי הלחץ בב"ש עולה מדרגה מה שמייצר הרבה עבודה לצוות השיפוט (שעשו אחלה עבודה) שפוסקים ב"ס, טכניות והרחקות אורחות למכביר. רחמים לא מרחם וההטבעות והשלשות סוגרות את המשחק ואת העונה כולה. מבועים בפליי אוף ואס"א ב"ש יורדת לצערה הרב לליגה ב'. הצאצא אמנם שיחק נורא אבל החברים עזרו. בסיום 52:73 למבועים.

קלעים מבועים: 17 נק' גולן אמסלם, 13 נק' רון רחמים, 12 נק' יאן מנליס במשחקו הטוב העונה, 6 נק' חולקים יותם אטיאס ושי סיגלר, 5 נק' אורן דגני ו 1 נק' אור מינץ.

קלעים אס"א ב"ש: 12 נק' דור זזון, 11 נק' גונן דוידי, 9 נק' חולקים אסף ברגר ושי אנגל, 4 נק' שחר כץ ו 2 נק' ברק לב. שפטו צמד האלונים בוסני וכהן.