ד"ש מהפריפריה: שוב משחק עונה?

אחרי שנה ומשהו של הפסקה, ליגה א' חזרה ואיתה גם הלהיט של הליגה - טור הפריפריה של אדי מינץ שעדיין נוסע על הונדה לקצה השני של הארץ כדי לראות משחקים. אז שוב הבטיחו לנו משחק עונה ואנחנו מרגישים שאנחנו ממחזרים כותרות, שוב מבועים הפסידה, ומה עוד היה? תקראו ותדעו.


| אדי מינץ

 

אל תגידו שלא התגעגעתם, כי טור הפריפריה חזר! שנת הקורונה עשתה שמות בכולנו וליגה א' סבלה לפחות כמו התלמידים / המסעדנים / התיירנים / בעלי אולמות הקולנוע והאירועים ומי לא. שנה ורבע עברה ביעף (ללא טור) ושנה וחודש עברו, כמו זחל פצוע שצריך לחצות כביש 6 בלי להידרס, בלי לשחק. אז אחרי 5 אימונים שלמים (לא באמת, חלק היו בעבודה / מילואים / לימודים ושאר תירוצים) מיטב בנינו התייצבו למשחק הראשון של העונה ואנחנו כאן בכדי לשעמם אתכם על זה.

יקירת המדור, הפועל מבועים, ארחה את הפועל באר טוביה, ליגה א', מחוז דרום. להגיד "משחק עונה" עוד לפני הג'אמפ הראשון זה יומרני אבל זה בדיוק מה שהיה, שתי יריבות שרוצות לעלות ונבנו בהתאם. כיון שרכבת ישראל ממשיכה בשיפוציה האין סופיים או בקיצור שעות העבודה שלה, בטח ליעדי פריפריה, לקחתי את ההונדה. לא זו מלפני שנה ורבע, כי כבר הספקתי להחליף. אבל אני טיפוס משעמם אז הונדה בהונדה. הולך על בטוח. גם הקורונה לא באמת עשתה חשק לתחב"ץ. אז השקעתי. פאק, ואיזו נסיעה ארוכה זו מחיפה, כבר לא זכרתי כמה קשה לעשות 400 ק"מ תוך 6 שעות. זה הגיל. הזדקנתי. טוב, לא חשוב, היה משחק, בואו נכתוב כי היה מותח ומעניין.        

מבועים פתחה בלבן עם רון רחמים, גולן אמסלם, יותם אטיאס, דולב קינן ואוהד כהן. באר טוביה עלתה בכחול עם תומר סנקר, אוהד לפידות, עמרי שובלי, ברק ונדר ועידו סנקר. מבועים פתחה עם שתי שלשות של רחמים ואמסלם, באר טוביה הגיבה בשני סלים של משפחת סנקר (יש עוד סנקר קטן בנוער של חולון למקרה שתהיתם). מבועים הולכת פנימה וסוחטת עבירות אבל לא קולעת מהקו, וונדר בכחול הופך, אמצע רבע 10:8 לאורחים. אטיאס, המאמן/שחקן של המארחים, מוריד את עצמו לספסל אבל הקבוצות צמודות אחת לשנייה והמומנטום לא ממש משתנה. שלשה של ונדר האורח, סוף ראשון 18:16 לכחולים.

תחילת שני, ידין גל הצעיר משווה למקומיים, אמסלם בלבן עושה רק 2/5 מהקו, שובלי עושה ליי אפ קל כנגד שלחץ שלא מצליח, אמצע רבע שוויון 20:20. האמת? רבע די קשה לצפייה כי הרבה לא קורה. נמרוד אורן משליש עבור באר טוביה, או אז מבועים עוברת לאזורית ועם הרכב גבוה מקשה על האורחים לקלוע, רחמים עם פאול / סל וקינן בסל באזר הופכים את התוצאה ומורידים את הקבוצות למחצית עם 26:29 ללבנים. 

תחילת שלישי, סנקר ושובלי עם פיק אנד רול מסוגנן שמוסיף עוד סל הופכים. אמסלם בלבן משיב בשני סלים משלו והופך שוב. אטיאס מפרגן שלשה לאמסלם , אמצע רבע, 32:38 למארחים. באר טוביה משווה בסל קשוח של אסף שור ו-2/2 מהקו של ת.סנקר ומי אם לא קינן בשלשה מסיים רבע, סוף שלישי, 42:45 לאורחים. תחילת רביעי, מבועים עולה עם מחליפים רעננים שעושים לחץ על מובילי הכדור מהבייס ליין וזה עובד כי הפער קופץ ל-44:52. אבל למה למען השם לשנות כשזה עובד? המחליפים יורדים, הלחץ מפסיק, כהן המארח מקבל טכנית על התחזות, שובלי וע.סנקר עושים כמה סלים קלים לאורחים ואחרי שתים וחצי דק' הפער היה שלא היה, שוויון 53:53.

שתי דקות לסיום זה 56:56. המתח בשיאו. הקהל לא מצליח להחזיק את עצמו. רחמים עם הבאזר קולע ו-12 שניות לסיום ת.סנקר בשלשה גדולה הופך, 60:58 לאורחים. 6 שניות לסיום, התקפה אחרונה של מבועים, קינן נשלח לקו אחרי עבירה משלוש אבל לא עומד במתח עם 0/3. גמור? לא כל כך מהר כי לפידות נשלח לקו 5 שניות לסיום וקולע רק אחת. אטיאס לוקח פסק זמן ומתכנן תרגיל לשלשה שבהחלט עובד כשאמסלם עם הבאזר קולע, 61:61 והולכים להארכה. וואו. איזו דרמה, והבוסית כועסת שלא צילמתי לה את זה בוידאו. מסובך לי גם וגם.

להארכה מבועים התייצבה ללא אחד מכוכביה, כהן, שיצא ב-5 עבירות וריצת 7-0 אורחת פתחה פער, 70:64 לכחולים. חצי הארכה כבר מאחורינו, פסק זמן מבועים. אמסלם בלבן עם 4 רצופות מצמצם, 70:68, אבל משפחת סנקר קולעת את כל 6 הנקודות האחרונות עבור באר טוביה שיוצאת ממבועים עם ניצחון חשוב ממש להמשך הליגה שתהיה השנה בת סיבוב אחד בלבד. או שיטה כלשהי אחרת. אף אחד לא באמת יודע. בסיום 76:70 לכחולים.

קלעים מבועים: 28 נק' לגולן אמסלם (5 שלשות) שלא הספיקו, 16 נק' לרון רחמים, 10 נק' לדולב קינן, 8 נק' לאוהד כהן ו 4 נק' חולקים יותם אטיאס וידין גל.

קלעים באר טוביה: 20 נק' לתומר סנקר, 18 נק' לעמרי שובלי, 16 נק' לעידו סנקר, 7 נק' לברק ונדר, 6 נק' חולקים נמרוד אורן ואסף שור ו 3 נק' לאוהד לפידות הוותיק.

בעודי כותב שורות אלו מבועים ירדה לסופשבוע למלון באילת (כן כן, גם בליגה א' עושים חיים) לשחק מול הפועל זהר המקומית ואילו באר טוביה תארח ביום שלישי הקרוב את מכבי קריית עקרון. אנחנו עדכן פה על הכל, יש למה לצפות. כן קורונה לא קורונה גם חצי עונה במקום כלום זה נהדר. היידה ליגה א'!