ד"ש מהפריפריה: שתיקה רועמת

אדי מינץ שוב קיבל דחיה של הליגה הלאומית ושוב במקום להישאר בבית ולנוח החליט לסוע לקצה השני של המדינה לראות כדורסל. אז כמה זמן זה לקח לו הפעם ברכבת, כמה קר היה שם, כמה החטאות עשתה מבועים מחוץ לקשת ואיך וינסטון צ'רצ'יל קשור לכל העניין? תקראו ותדעו.


| אדי מינץ

 

הבטחנו? קיימנו! טור פריפריה שבוע אחרי שבוע. השעמום מובטח, תהיו איתנו, תכף נגמר. אם לפני שבוע במושב קדרון היה מעניין, דרמטי וצמוד, אז השבוע במושב מבועים היה קר, דלוח ועם שלושה רבעים שהיו גארבג' לכל דבר ועניין. יקירת המדור, הפועל מבועים, ארחה את אליצור יבנה, ליגה א', מחוז דרום. בתיאוריה מאזן 2-5 מהצמרת מארח את מאזן 5-2 מהתחתית. ובפועל? אני בטוח שתכף תגלו. ומי שרוצה לשמוע בדיחה טובה על ההבדל בין תיאוריה ומציאות-שידבר איתי בפרטי. את המדור קוראים גם ילדים.

אז איך מגיעים מחיפה למושב מבועים? ברכבת ישראל כמובן. שעתיים מהנים בהלוך (על החזור הפחות זורם נספר גם, אבל בסוף, שלא תחתכו לי פה באמצע הכתבה), שבהם התקדמתי כ-80 עמודים בעוד ביוגרפיה מרתקת על צ'רצ'יל. מבקריו אמרו שהיו לו 10 רעיונות ביום, רק אחד טוב ואפילו הוא לא ידע איזה מהם ופעם בוויכוח בפרלמנט אמרה לו קולגה-אתה שיכור! והוא אמר לה - את מכוערת. ולי זה יעבור מחר בבוקר. פעם גם מישהי אמרה לו שאם היית בעלי הייתי מגישה לך תה עם רעל והוא ענה שאם היית אשתי הייתי גם שותה אותו. כזה הבן אדם. שנון. בסוף הגענו לנתיבות ומשם טרמפ עם המאמן שגר ממול ישירות לאולם. מזל שיש קשרים.

המארחים, שקלעו 14 שלשות בטבעות הידידותיות של קידרון אך לפני שבוע, הפעם לא קלעו כלום. וזה בטח שלא הפריע ליבנה שבאה לעשות את העבודה. פשוט, מדויק ובאופן שיטתי. מבועים פתחה בלבן עם רון רחמים, גולן אמסלם, יותם אטיאס, דולב קינן ואור אלוש. יבנה עלתה בכחול עם טל לפידות, ניב אמיתי, ניסים טויטו, נועם קנוניץ וערן חולי.

יבנה פתחה הכי חזק שרק יכלה ומאז רק הגבירה. טויטו (בן ה-42, גבוה של פעם, חזק ומדויק) וקנוניץ ניצלו את ההפקרות של מבועים בצבע, אמצע רבע 11:3 לאורחים. היחיד אצל המארחת שמתפקד זה אטיאס שקולע את כל 7 הנק' הראשונות של קבוצתו אבל קנוניץ את אמיתי בכחול עם 6 נק' כ"א משיבים אש, סוף ראשון 17:11 לכחולים. תחילת שני, אורן דגני בלבן משליש, רועי תמר בן ה-18 בכחול משיב בשלשה משלו. אלוש המארח עם 6 רצופות מצמצם, אמצע רבע 27:22 לאורחים. תמר כבר אמרנו? עוד שלשה. ועוד אחת. מבועים לא לומדים. וגם לא קולעים שלשות (למרות שזורקים. רק אלוהים יודע כמה. המון. וגם מהקו-וכלום לא נכנס). קיצר יורדים למחצית עם 35:27 לכחולים. 

תחילת שלישי ולא ממש נראה שהדינמיקה של המשחק תשתנה פה. קינן בלבן אמנם סוף סוף מצליח להכניס שלשה ורחמים סוף סוף מצליח לעשות 2/2 מהקו אבל בין לבין טויטו בכחול בנגיחה, קנוניץ מחצי מרחק וחולי בנחישות והפער רק גדל, אמצע רבע, 46:36 לאורחים. אטיאס הצדיק היחיד בסדום שוב קולע אבל יבנה יוצאת ל-8-0 כי ההגנה של מבועים פשוט לא קיימת. למארחים אין אפילו סבלנות לכדור אחרון ושלשה מיותרת נוספת הופכת לעוד התקפת מעבר יבנאית קלה עם סל באזר. סוף שלישי, 54:38 לאורחים. תחילת רביעי, כן. ידוע. כבר אין לכם כוח. זה נגמר. בסיום 75:54 חד משמעי ליבנה.

קלעים מבועים: 16 נק' ליותם אטיאס, 11 נק' לאור אלוש, 7 נק' חולקים רון רחמים ואורן דגני, 6 נק' לדולב קינן, 5 נק' לגולן אמסלם ו 2 נק' לטל בקלו. כן שותפו יוני כהן, אור מינץ וגיל לביא.

קלעים יבנה: 18 נק' למצטיין המשחק נועם קנוניץ, 14 נק' לערן חולי, 12 נק' לרועי תמר, 11 נק' לניב אמיתי, 9 נק' לניסים טויטו, 6 נק' לאלון אליהו, 4 נק' לאופק גבע כהן ו 1 נק' לטל פקל. כן שותפו טל לפידות ואיתמר כהן. שפטו היטב, גולן וולף ועמר עזרא.

 

סוף דבר. נסיעה מהמגרש לתחנת נתיבות תחת שתיקה רועמת, מחכים 40 דק' לרכבת לת"א (הקודמת יצאה באמצע רביעי ואני, לא חשוב הפער, לא חשובה הליגה ולא חשוב הענף, לא יוצא באמצע), נכנס, וקר. הוי, רק סנטה קלאוס יודע כמה קר, מה מסתבר? המזגן התקלקל ונתקע על קיץ, תוקן רק בתחנת ההגנה ואני? ירדתי בסבידור. מתחרז עם קור. רכבת לנתניה (החימום דווקא עבד. יש שיפור) ואז עוד אחת לחיפה ואז עם אשתי האמיצה בגשם זלעפות הביתה. קל. רק 4 שעות מהאולם למיטה. מה לא עושים בכדי לראות כדורסל. ועוד לכתוב עליו. הכי כיף. לכו למגרשים, זה הזמן שקר בחוץ וחם בפנים.