האיגוד הודה, אך פסק אחרת

בית הדין העליון של איגוד הכדורסל דחה את בקשת אנשי הפועל מגדל העמק / יזרעאל לקיים משחק חוזר נגד הוד השרון לאור טעות המזכירות שאירעה במשחק שנערך בין הקבוצות לפני כחודש. ארז ביטמן, יו"ר משותף במועדון: "האיגוד הודה בטעות שארעה. ציפינו שיקבע תקדים מתוך עקרון הצדק". (צילום: לימור מלינוף)


| safsal

סאגת טעות המזכירות במשחק הליגה בין הפועל מגדל העמק / יזרעאל למכבי הוד השרון לא קיבלה את התפנית המיוחלת מצידם של אנשי העמק, לאחר שבית הדין העליון של איגוד הכדורסל החליט לדחות את הערעור שהגישו אנשי מגדל העמק.

כזכור, במשחק הליגה שנערך בין הקבוצות בתחילת חודש מרץ, אותו ניצחה הוד השרון 91:90, שגו שופטי המזכירות והוסיפו לזכותה של הוד השרון בטופס המשח 2 נקודות בשוגג, זאת - לאור טעות שנעשתה, ומיד לאחר מכן תוקנה, בלוח התוצאות של המשחק. אנשי העמק קיבלו את וידאו המשחק 72 שעות לאחר מעשה והגישו ערעור לאיגוד הכדורסל. האיגוד אמנם הודה בטעות שנעשתה, אך דחה את בקשת אנשי העמק מאחר והערר לא הוגש בזמן (48 שעות לכל המאוחר מסיום המשחק) ואלה פנו לבית הדין העליון של האיגוד, שדן בבקשה אך לא שינה את ההחלטה.

"פנינו לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל לאחר שבקשת הערר שהגשנו לאיגוד הכדורסל נדחתה", סיפר לנו ארז ביטמן, יו"ר משותף ונציג הפועל עמק יזרעאל בקבוצה המאוחדת. "בכתב ההגנה של האיגוד לדחיית התביעה הראשונה שהוגשה על ידנו הודו אנשי האיגוד בטעות שנעשתה, אולם דחו את הבקשה מאחר וזו לא הוגשה במועדה".

אנשי העמק לא ויתרו, ולאור הודאת בית הדין של האיגוד פנו לבית הדין העליון, אולם גם משם טענותיהם לא נענו. "פנינו לבית הדין העליון של האיגוד מתוך ציפייה שיקבע תקדים מתוך עיקרון הצדק ולאור הודאתו של האיגוד בטעות שנעשתה. לכולם ברור כי לא ניסינו להמציא דברים שלא קרו, לכולם ברור שהעוול שנעשה לנו לא היה מכוון, אולם הייתה כאן הזדמנות נדירה לדיינים לגלות אומץ ולפסוק על קיום משחק חוזר, כשכל התנאים הכשירו את הקרקע וזימנו את האפשרות לפסוק פסיקה תקדימית. צר לנו כי לא נשמע קולם של מנהלת הליגה והעומד בראשה על הפרשה, לא במהלך הדיון ולא בערעור. אנו בודקים אם ניתן להגיע לערכאות משפטיות נוספות כדי להילחם על תיקון העוול שנעשה לנו".