הגביע נשאר בשוהם!

הקבוצה הצעירה והצנועה משוהם רושמת הישג מרשים ונדיר כשהיא זוכה בפעם השנייה ברציפות בגביע האיגוד. לעיני אולם מלא בצופים שוהם ניצחה אמש 59:80 את מכבי חדרה והשלימה ניצחון כפול בדרך לתואר. אלון ששון (18 נקודות) ועידו אלון (17) הובילו את שוהם, אדיר הרוש ושי קליימינץ קלעו 12 כ"א לחדרה. (צילום: איגוד הכדורסל בישראל)


| ענר חתואל

 

שיקום מי שחשב לפני שנתיים, שהפרויקט של שוהם ושחקן אמיתי יצא לדרך, שמכולם דווקא הם עם הרכב שכולו שחקנים צעירים ואלמונים למחצה תשלים זכייה שנייה ויוקרתית בגביע. אבל כנראה שרועי מייזליק והצוות המקצועי שלו יודעים מה הם עושים, כשגם כשהתחלפה חצי קבוצה בקיץ, עדיין הצליחו שם לחבר את השחקנים החדשים שבאו לשיטה ולדרך ולגלות לציבור חובבי הכדורסל כישרונות אדירים כמו אלון ששון, עידו אלון ואלירן חדד, אף אחד מהם לא בן 21, שהערב נתנו בית ספר של כדורסל לשחקנים ותיקים ומנוסים מהם בהרבה.

במשחק עצמו קיבלנו אווירה חגיגית כיאה וכראוי ועם יציעים מלאים בשחקני מחלקת הנוער ובאוהדים מקומיים. הקבוצה המקומית שהגיעה למשחק עם 11 נקודות יתרון בכיס מהניצחון במשחק הראשון בחדרה, לא רצתה לתת לרגע ההיסטורי לחמוק ממנה. אחרי פתיחה מהוססת של שני הצדדים שהתקשו כנראה להתגבר על ההתרגשות, שחקני שוהם בהובלת אלון ששון שלקח אחריות סיימו את הרבע הראשון ביתרון 13:20. התתפוצצות הגיעה ברבע השני כשהגנה נהדרת ומטח שלשות של עידו אלון ותומר דרוקר השאירו את שחקני חדרה חסרי אונים וחסרי תשובות והורידו את הקבוצות להפסקה כש-שוהם מובילה 26:44 מבטיח.

אדיר הרוש עוד ניסה להחזיר את חדרה ההמומה לעניינים ברבע השלישי אבל גם כשחבריו הצליחו להתקרב, מושון יעקוסי, הביג-מן של חדרה, ספג עבירה טכנית שנייה והורחק מהמשחק (על דיבורים מיותרים לשופטים). שוהם ניצלה זאת היטב כדי להשתלט על הרחבה, להגדיל שוב את הפער ולרדת להפסקה בין הרבעים ביתרון 45:60. הרבע האחרון כבר היה צעדה חגיגית לעבר הגביע כשגם אלון ששון ועידו אלון המצוינים יורדים לספסל שלוש דקות לסיום וזוכים לסטנדינג אוביישן מוצדק מהקהל כל הדרך לחגיגה הגדולה על הפרקט ולהנפת הגביע.

קלעו לשוהם: אלון ששון 18 , עידו אלון 17, אלירן חדד 15, יובל חיים 9, תומר דרוקר ואופק סייג 6, יונתן לוי 5, אורי חי 4.

קלעו לחדרה: אדיר הרוש ושי קליימינץ 12, אבי פוגל 9, הראל קרני ומתן לבנטר 6, מושון יעקוסי 5, ליאור קוויק 3, ליאב בן מנחם וטל יזרעאלי 2, דן שפי 1.

תגובות:
רועי מייזליק, המאמן המנצח: "הרגשה מצוינת. תענוג גדול לעבוד עם חבר'ה צעירים כאלה, שגרף התקדמות שלהם הוא התקרה. זה לא משנה אם אנחנו מנצחים או לא, התוצאה שלנו זו הדרך, והדרך הובילה אותנו להניף גביע שני ברציפות. מבחינתנו הגביע הוא הבונוס לדרך ולשיטה שלנו. אני גאה לאמן את החבורה הזו ולאמן במכבי שוהם ובשחקן אמיתי"

ניב רבי מאמן חדרה: "מבאס להפסיד. כל הכבוד לשוהם ששיחקו מדהים והגיעו מאוד מוכנים אלינו. הם קלעו באחוזים מאוד גבוהים ולנו הקליעות לא נכנסו. ניסינו לשנות הרכבים אבל שום דבר לא עזר. מגיע להם כל הכבוד."