הגביע של ר"ג!

יופי של גמר גביע קיבלנו הערב ביבנה - צמוד, הפכפך, ישראליות שמתעלות ודרמה בסיום. רמלה כבר הצליחה לחזור ממינוס 9 ליתרון נקודה, אבל הארדן החזירה את היתרון לר"ג ונתנה לה את הניצחון. עדן רוטברג נבחרה לשחקנית המצטיינת עם 22 נקודות, 27 לבנייז'ה לייני בצד השני.


| safsal

 

ברכות למכבי עירוני ר"ג - מחזיקת גביע המדינה לנשים 20/21. התחזיות אולי דיברו על ניצחון לרמלה, אבל על הפרקט ר"ג נלחמה מההתחלה והובילה בחלקים נרחבים של המשחק. ואחרי משחק צמוד, הפכפך ודרמטי, ר"ג זכתה בגביע החמישי בתולדותיה. עדן רוטברג במשחק נהדר עם 4/5 ל-3 נבחרה לשחקנית המצטיינת.

 

סיקור המשחק

הרבע הראשון נפתח צמוד מאוד, כשסל רודף סל ואף קבוצה לא מצליחה לברוח. לקראת סוף הרבע אליסון הייטאוור נכנס לזון עם 7 נקודות רצופות ואסיסטים לבנייז'ה לייני. ר"ג נתקעה בכמה החטאות ואיבודים, ורמלה ניצלה זאת כדי להשלים ריצת 11-2 בדרך ליתרון 25:16 אחרי 10 דקות של כדורסל. הרבע השני נפתח כשהמומנטום עובר צד - ר"ג צלפה מבחוץ, רמלה החטיאה ואיבדה, ושלשה נוספת של נטישה הידמן קבעה מהפך - 31:32. ההתקפה האורחת המשיכה להתקשות ברבע הזה עם ריבוי החטאות, ור"ג הענישה בצד השני בדרך ל-35:41. חטיפה לסל של לייני שלח את הקבוצות להפסקה ב-38:41.

המשחק המשיך צמוד גם במחצית השניה, שנפתחה עם חילופי שלשות הדדיים כשעדן רוטברג צולפת פעמיים. היתרון זז מצד לצד עד שרוטברג קלעה גם בצבע ויחס עם אלכס הארדן שוב סידרה לר"ג יתרון קל - 55:60 בכניסה לרבע המכריע. כמה דקות של חילופי סלים בתחילת הרבע הרביעי, ואז שוב רמלה נתקעה ללא נקודות כשהיא לא מנצלת גם ריבאונד התקפה. סל גדול של הארדן העלה את ר"ג לפלוס 9 והקפיץ את הספסל של רועי לזר. פסק זמן בהול של שירה העליון העיר את הזרות שלה, שלמרות הגנה לוחצת של ר"ג הצליחו לקלוע בצבע ולצמצם, ועכשיו תורה של ר"ג לבקש פסק זמן.

המומנטום של רמלה בשחור נמשך ולקח אותנו לתוך דרמה גדולה בסיום. שלשה של הייטאוור הורידה למינוס 2 בלבד, טל לב רשמה חסימה גדולה על אבל טיפאני מיטצ'ל בעוד שלשה ענקית הפכה שוב - 72:71 לרמלה קצת יותר מדקה לסיום. הארדן חדרה פנימה והעלתה את ר"ג לפלוס נקודה. רמלה לא מצאה נקודות בצד השני, גם ר"ג בהתקפה הבאה לא - ונשאר לרמלה 10 שניות אחרונות. לייני לקחה אחריות אבל נתקעה בהגנה של ר"ג שהצליחה למנוע ממנע לקלוע בשניות שנותרו, ויצאה לחגוג גביע חמישי בהיסטוריה.