הגברים מול ספרד ופולין

אחרי שנבחרת העתודה שוב עשתה את העבודה בסטייל, עכשיו הפנים לנבחרת הבוגרת שתחל בעוד חצי שנה את מוקדמות אליפות אירופה. הנבחרת קיבלה הגרלה לא פשוט עם מי שזכתה 3 פעמים בעשור האחרון בתואר, זאת שהפתיעה כשהגיעה לאליפות העולם ונבחרת נוספת שתעלה מהמוקדמות. (צילום: איגוד הכדורסל)


| לילך וייס

 

פולין, ספרד ויריבה נוספת שתגיעה מהמוקדמות (סלובקיה, קפריסין או רומניה) - אלו היריבות של נבחרת הגברים במוקדמות אליפות אירופה 2021, שתיערך שוב ברחבי אירופה ב-4 מדינות שונות והגמר בגרמניה. כזכור באליפות האחרונה ששלב הבתים שלה נערך כאן בישראל הנבחרת לא הרשימה יותר מדי, אבל היכולת של חילופי הדורות במוקדמות אליפות העולם בהחלט מעודד לקראת ההמשך. שלא לדבר על בוגרי נבחרת העתודה של השנים האחרונות שבטח ישתלבו גם בהמשך.

32 הנבחרות במוקדמות חולקו ל-8 בתים, 4 נבחרות כל אחת, כולל הנבחרות המארחות. בשביל להעפיל לאליפות, הנבחרת צריכה לסיים באחד משלושת המקומות הראשונים, משימה שעל פניו לא נראית קשה במיוחד. מה שכן ההגרלה סיפקה לנו מפגש פיקנטי במיוחד שצפוי למלא את האולם שיבחר לארח בצופים - מול נבחרת ספרד. הספרדים נחשבים לאחד הנבחרות הטובות ביבשת, עם 3 זכיות בתואר בעשור האחרון. ואם נסתכל עוד קצת אחורה, אז ב-20 השנים האחרונות הם הגיעו 8 פעמים לפודיום ונעדרו ממנו רק פעמיים. וגם כשהיא הופיעה בסגל המשני שלה למוקדמות אליפות העולם היא טיילה שם, אז נקווה שלארץ הם יגיעו עם ה"תותחים הכבדים" שהקהל יהנה מהם.

גם פולין לא ממש הרשימה באליפות אירופה האחרונה, אבל כן הצליחה להעפיל לאליפות העולם שתיערך בסין. היא אולי לא נבחרת נוצצת כמו ספרד, אבל יש לה את הכשרונות שלה ואולם ביתי במיוחד שעוזר לה, והיא גם ניצחה את הנבחרת שלנו במשחק ידידות לפני כשנה. כדי לדעת מי היריבה האחרונה נצטרך לחכות לסוף אוגוסט. בכל מקרה מדובר בנבחרות שנחשבות חלשות יותר וזאת תהיה הפתעה אם יצליחו לתפוס מקום באליפות אירופה הבאה.