הגימנסיה שוב אלופה!

אחרי שאיבדה את התואר בגמר הקודם שהתקיים - הפעם הגימנסיה היא זאת שיצאה עם הגביע אחרי ניצחון 93:35 על אוסטרובסקי רעננה. ראשל"צ השתלטה על המשחק בשלב מוקדם ולא הוריד את הרגל מהגז עד לסיום. הילה קארש שנבחרה לשחקנית העונה בליגה נבחרה גם למצטיינת המשחק עם 26 נקודות.


| שי ברק


בגמר השישי ברציפות בין הגימנסיה הריאלית ואוסטרובסקי ההיסטוריה המשיכה לכתוב את עצמה. פרק חדש נרשם כשהגימנסיה הישוותה את המאזן בין הקבוצות ל: 3-3 והפכה מסגנית אלופה לאלופה, כשאוסטורובסקי איבדה את התואר. יחסי הכוחות היו ברורים עוד מתחילת המשחק כשהגימנסיה הגיעה עם 4 שחקניות ליגת על ונבחרות ישראל הצעירות, עם שחקנית העונה בתיכונים (הילה קארש) והרבה מאד מאד ניסיון. באוסטרובסקי, מבלי להמעיט מעוצמן, היו יכולות בעיקר להיות מרוצות מההעפלה לגמר. המהפך במחלקה וחוסר הניסיון של הבוגרות במעמדים אלה בא לידי ביטוי, ועדיין, הן פתחו את המשחק מצוין, נראו נחושות ואף הובילו 2-8 בפתיחה.

קשה לדעת לאן היתה יכולה להגיע אוסטרובסקי אם עלמה כהן לא היתה נפצעת בשבוע שעבר (השחקנית המצטיינת של חצי הגמר סובלת מפגיעה בכתף ולא היתה כשירה לגמר), אך כך או כך לרוב הסגל של אוסטרובסקי תהיה גם השנה הבאה לחזור ולזכות בתואר. היום היה כולו של שחקניות הגימנסיה הריאלית ובעיקר הבוגרות שקלעו כולן בדו ספרתי ונתנו משחק מצוין. הילה קארש, תהל קוור, רוני גופר (נהדרת) ועמית טרנר נכתבו בספרי ההיסטוריה של התיכונים ובגדול.

קארש. שחקנית העונה ומצטיינת הגמר

 

הגמר הגדול נפתח עם נקודות מהירות מאד של תהל קוור שבהתקפה הראשונה העלתה את הגימנסיה הריאלית ליתרון מהיר ומוקדם, אבל ברעננה הגיבו מהר. אוסטרובסקי הגיעו מוכנות עם הגנה חזקה על שחקניות הגימנסיה ולא נתנה להן זריקות קלות. למרות לחץ על כל המגרש של הגימנסיה הצליחו אוסטרובסקי להשתחרר מהר והגיעו לזריקות נוחות מתחת לסל. פעם ויליקי, פעם פסטרנק ועם נקודות מהקו של אלה שוסטר עלתה אוסטרובסקי ליתרון משמעותי ראשון, 8:2, אחרי 3 דקות של משחק.

ההתרגשות הצפויה מהמעמד הביאה לדקות של טעויות בשני הצדדים אצל שתי הקבוצות ורק הילה קארש היתה זו שהשתחררה כדי לחזור ולקלוע עד 8:7, והמומנטום החל להשתנות. אמנם אוסטרובסקי עוד הצליחה להחזיק את היריבה על 'סקור' חד ספרתי ב-6 דקות וליאל אריאל עוד קבעה 11:7 בשלשה יפה, אבל משם שחקניות הגימנסיה התחילו להשתחרר והשלשות החלו ליפול. קוור, קארש וליבני צלפו בדרך לריצת 0-11 (18:11) אחרי שלוש דקות. מיכאלה יעקובוביץ קצת עצרה את הריצה, אבל אז הגיעו 3 שלשות ב-100 אחוזים מהשדה, כולן של רוני גופר. 7 שלשות בסך הכל היו לגימנסיה ביותר מ-50% והרבע הסתיים ביתרון דו ספרתי של הגימנסיה הריאלית 27:13 (קארש 10, גופר 9, קוור 5 ; שוסטר 4, אריאל 3).

גילי גולוד. יכולת טובה שלה לא הספיקה

 

הרבע השני נמשך כמו שהראשון הסתיים. למרות נקודות של אוסטרובסקי בפתיחת הרבע, הילה קארש הפציצה 3 שלשות בחמש דקות ועם עוד שלשה של גופר, לפני שהסתבכה בעבירות, חצו הגימנסיה הריאלית את יתרון 20 נקודות הפרש, 41:20. גם עמית טרנר עלתה על הלוח והגימנסיה שמרה על היתרון הגבוה עד המחצית, 53:23. הילה קארש היתה קרובה לקלוע כמו כל היריבה כשהגיעה סמוך להפסקה ל-21 נקודות אישיות (!).

עם פתיחת המחצית השניה עמית טרנר קלעה שלשה אישית ראשונה, 33 הפרש, לפני שליאל אריאל ענתה וההפרש ירד במעט (56:28). רומי עובד החזירה ל-30 ועמית טרנר בעוד שתיים שלה שהביאו אותה למספר דו ספרתי של נקודות (יחד עם קארש, קוור וגופר). מכאן המשיך המשחק והיה חד צדדי, כשדקה וחצי לסוף הרבע מהנקודה ה-13 של קוור, התוצאה היתה 70:30. ברבע שהסתיים 73:30.

הרבע האחרון כבר היה בעיקר לפרוטוקול והקבוצות נתנו לשחקניות "הדור הבא" דקות על הפרקט. בין לבין הספקנו לראות את גופר וטרנר עוד מגדילות את ההפרש שבשיאו היה 90:30, לפני שקוזז מעט עד הסיום. הגביע ודגל האליפות חזרו לגימנסיה הריאלית. קפטנית הקבוצה, שחקנית העונה והאמ.וי.פי של הגמר, הילה קארש הניפה את הגביע והחגיגות החלו.

תהל קוור. משחק טוב מאוד שלה


קלעו לגימנסיה הריאלית ראשל"צ:
הילה קארש 26 (12 ריב', 5 אס', חט' 5)
רוני גופר 21 (5 ריב', 5 אס', 2 חט')
תהל קוור 17  (4 ריב', 3 אס', 2 חט', 2 חס')
עמית טרנר 14 (12 ריב', 4 אס', 1 חט, 2 חס')
רומי עובד 6 (4 ריב', 1 אס', 2 חט')
שי לבני 5 (3 ריב', 2 אס', 2 חט')
מעיין אלטאוז 4 (3 ריב')
עוד שיחקו: עופרי הרטל (2 ריב'), מאיה קארש (1 ריב'), ליאור מרדכי (1 ריב')


קלעו לאוסטרובסקי רעננה:
ליאל אריאל 9 נק', 4 ריב', 2 חט'
אלה שוסטר 9 נק', 9 ריב', 2 אס'
נגה סלע 5 נק', 1 ריב'
גילי גולוד 4 נק', 2 ריב', 1 חט'
ליעד פסטרנק 4 נק', 3 ריב'
מיכאלה יעקובוביץ 2 נק', 3 ריב', 1 אס',
קטיה ויליקי 2 נק', 4 ריב', 2 אס'
עוד שיחקו: תמר ברייטמן (5 ריב', 3 אס'), שירה קובץ' , ליאל כהן (2 ריב')