הגרלת התיכונים - בית ג' בית המוות

רק יצאנו לחופש הגודל, וכבר אנחנו מתחילים להתכונן לעונה הבאה בליגת התיכונים, שיוצאת לדרך מדי שנה כבר בספטמבר. הגרלת הבתים נערכה היום בוינגייט וגולת הכותרת היא בית מספר שלוש שיפגיש את ארבע הנבחרות עם המסורת הגדולה ביותר במפעל. האלופה מת"א תשחק בבית א', הסגנית מכפ"ס בבית ד'. (צילום: פרטי)


| safsal

 

כמעט 3 חודשים לפני שעונה נוספת בליגת העל לתיכונים תצא לדרך, היום (ראשון) התקיימה בוינגייט הגרלת הבתים. 16 הנבחרות חולקו ל-4 דרגים לפי הישיגיהן בעונה החולפת, כשארבע שהשתתפו בפיינל פור שובצו כראשי בתים. 3 הנבחרות שיסיימו במקום הראשון בכל בית יעפילו לשלב הפלייאוף לפי הדירוג הכללי, והאחרונה בכל בית תרד למשחקי המבחן וההישרדות.

כרגע נראה שהבית המעניין והחזק ביותר יהיה בית ג'. גימנסיה ריאלית ראשון לציון, שהגיעה לחצי הגמר בשנה שעברה ורשמה עונה נהדרת גם במסגרת איגוד הכדורסל (נוער חצי גמר, נערים אליפות) הוגרלה ראשונה. אליה יתווספו מטרווסט רעננה (אותה פירקה ראשון ברבע הגמר בעונה החולפת), עין חרוד, שקטפה את התואר בעונת 17-18 ותרצה להתאושש מעונה לא פשוטה, והריאלי חיפה שתמיד מציגה קבוצות טובות ואטרקטיביות.

בבית א' נקבל שחזור נוסף מרבע הגמר של העונה שעברה, כשהאלופה מתיכון חדש תפגוש את ויצ"ו נהלל, שתציג את מאמנה החדש גולן יבלונובסקי. ליד"ה ירושלים שהייתה הפתעה נעימה בעונה שעברה תנסה שוב לבוא קטנה ולהפתיע את כולם ועמק החולה תסגור את הבית ותקשה על כולן. בית מסתמן כבית השוויוני ביותר, עם 3 נבחרות חדשות יחסית בליגה. בליך רמת גן ששרדה ברגע האחרון בעונה שעברה היא הנבחרת עם המסורת העתיקה ביותר בבית, אליה יצטרפו בן צבי קרית אונו שעלתה מהאליפות הארצית בגליל וכמעט הפתיעה את כפר סבא בחצי הגמר אשתקד, עירוני א' אשקלון שהפסידה לקרית אונו בחצי הגמר ורוצה להמשיך לתקוע יתד בליגה, והדרים הוד השרון שתגיע אחרי קיץ לא פשוט עם ירידת ליגה גם של הנערים וגם של הנוער.

מי שצפויה לטייל כל הדרך להצלבה היא סגנית האלופה כצנלסון כפר סבא שהגרילה בית נוח יחסית, עם העולה שמעון בן צבי גבעתיים שהגיעה מהאליפות בגליל, שרת נתניה שהייתה בגמר האליפות לפני שלוש שנים אבל גם היא כמו הוד השרון צריכה להתמודד עם ירידת ליגה בנוער על כל המשתמע מכך. מי שתרצה לחזור לקדמת הבמה של המפעל היא ליאו באק חיפה ששרדה את משחקי ההישרדות בעונה שעברה.