"הולמס פלייס"

אליצור חולון ניצחה באולמה הביתי את מכבי רמת גן 61:78 במסגרת המחזור ה - 11 בליגת העל לנשים. בכך גמלו הצהובות-סגולות לכחולות-לבנות על ההפסד שנחלו בחוץ במשחק הפתיחה של העונה. סקויה הולמס הובילה את קלעיות חולון עם נקודות, צ'לסי הופקינה היתה חסרה אסיסט אחד לטריפל דאבל נוסף. (צילום: מנהלת ליגת העל נשים)


| אייל לוסטיג

 

אליצור חולון 78 - מכבי עירוני רמת גן 61

החניכות של רועי לזר עלו עם החמישייה הקבועה שכללה את נטישה היידמן, עדן רוטברג, טל לב, אלכס הארדן וקיילה הילסמן. מנגד החמישייה הפותחת של רועי אייזנברג כללה את צ'לסי הופקינס, דניאל רבר, סקויה הולמס, ליעד אורבך ושיי קלי.

אלכס הארדן, ששיתופה במשחק הוטל בספק לאחר שנפצעה בברכה במשחק האחרון של קבוצתה מול מכבי חיפה וסיימה את אותה התמודדות ללא נקודות, הייתה הראשונה שעלתה על הלוח עבור רמת גן. מנגד דניאל רבר קלעה את הנקודות הראשונות בעבור הקבוצה הביתית. סקויה הולמס, שהייתה הקלעית הבולטת הערב עבור קבוצתה עם 20 נקודות, פתחה את המשחק בצורה טובה, ולאחר סל ונקודה מקו העונשין, העלתה את חולון ליתרון ראשון 6:7 . שלשה של טל לב החזירה את היתרון לטובת האורחות.

אמי רינת שביצעה 2 עבירות מהירות ירדה לספסל ובמקומה עלתה איילה רוט. שלשה של עדן רוטברג העלתה את רמת גן ליתרון 12:7, אך מנקודה זו המשחק השתנה לחלוטין. חולון רצה 0-19 של בזכות 2 שלשות של איילה רוט ובהנהגתה של צ'לסי הופקינס (שקלעה 11 נקודות במחצית הראשונה), כשגם פסק זמן של רועי לזר במהלך לא עזר, בין היתר בשל כמות איבודים גדולה של האורחת. שי דורון, שחתמה לאחרונה באליצור חולון, עלתה להופעת בכורה במדיה 1:27 דקות לתום הרבע הראשון, ומנגד תמר ברגל עלתה לפרקט במקומה של טל לב. עדן רוטברג, שקלעה 14 נקודות במחצית הראשונה, עצרה מעט את הריצה החולונית לאחר סל בצעד וחצי. הרבע הראשון, שהיה ברובו בשליטה חולונית הסתיים ב-14:28 לטובת הקבוצה הביתית.

ברבע השני רוטברג ולב ניסו להשאיר את רמת גן בתמונת המשחק, אך נטישה היידמן, שעלתה חבושה בידה לא הצליחה להכנס למשחק וכך גם קיילה הילסמן. לאחר חמש דקות ברבע השני התוצאה עמדה על 20:34 לזכות החניכות של רועי אייזנברג. מאמנה של חולון לקח פסק זמן ראשון, 4:19 דקות לסיום המחצית הראשונה, וזאת למרות שקבוצתו המשיכה להחזיק ביתרון דו ספרתי. אמי רינת נאלצה שוב לרדת לספסל לאחר שביצעה את העבירה השלישית. היתרון החולוני הלך וצמח, עד שהילסמן בסל ראשון צימקה ל-26:42. פסק זמן שני של לזר פחות מדקה לסיום המחצית הוביל לכך שהיתרון החולוני צומק ל-33:44 בהפסקה.

קיילה הילסמן פתחה את המחצית השנייה עם נקודות מתחת לסל, וכך ההפרש ירד לחד ספרתי לאחר זמן רב  (35:44). משחק לא מדוייק של 2 הקבוצות השאיר את ההפרש על כנו. טל לב, שסחטה עבירה במהלך ניסיון זריקה מחוץ לקשת, החטיאה את שלושת הזריקות מהקו, וכך חלפו הדקות מבלי שרמת גן הצליחה לצמצם את ההפרש. פחות מ- 4  דקות לסוף הרבע השלישי קיילה הילסמן, שקיבלה כדורים רבים מחברותיה לקבוצה, הורידה את ההפרש עם 2 נקודות נוספות ל-         43:48, מה שגרם לאייזנברג לקחת פסק זמן בכדי לנסות ולשנות את המצב. לאחר פסק הזמן דורון שבה לפרקט במקומה של רבר שביצעה עבירה שלישית. הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 51:55 לטובת חולון, שקלעה בו 11 נקודות בלבד לעומת 18 של רמת גן.

הופקינס בנקודות ראשונות במחצית השנייה העלתה את קבוצתה ל-51:59, מה שהוביל את לזר לקחת פסק זמן 8:47 דקות לסיום המשחק. איבודי כדור רבים של הכחולות-לבנות יחד עם החטאה של זריקות קשות לקראת סוף שעון 24 השניות בשל הגנה טובה של חולון, ומנגד יכולת טובה של סקויה הולמס ושיי קלי בהתקפה, הקפיצו את ההפרש ל-53:67 לזכות קבוצתן. רועי לזר לקח פסק זמן שני בכדי לנסות ולשנות את המצב, אך הולמס בסדרת קליעות שמרה על הפרש דו ספרתי. איילה רוט בשלשה נוספת העלתה את הצהובות-סגולות ל-57:74, ומשם רמת גן שקלעה ברבע האחרון 10 נקודות בדיוק כפי שקרה ברבע האחרון מול מכבי חיפה כבר לא יכלה לחזור. בסיום 61:77 לזכות חולון.

קלעו לאליצור חולון:
סקויה הולמס 20 נק', 7 רב', 3 אס', 3 חט'
צ'לסי הופקינס 15 נק', 12 רב', 9 אס'
שיי קלי 13 נק', 7 רב', 3 אס', 2 חט'
דניאל רבר 10 נק', 3 רב', 3 אס'
איילה רוט 9 נק', 2 רב'
ליעד אורבך 5 נק', 4 רב'
שי דורון 5 נק'
שיחקה ולא קלעה: אמי רינת

קלעו למכבי רמת גן:
קיילה הילסמן 26 נק', 18 רב'
עדן רוטברג 16 נק', 2 רב', 5 אס'
אלכס הארדן 12 נק', 8 רב', 3 אס'
טל לב 7 נק', 3 רב', 3 אס'
שיחקו ולא קלעו: נטישה היידמן (6 רב', 2 חט', 4 אס'), תמר ברגל (2 רב') ועידן שלוש (2 אס').