"החברה הצעירים לקחו צעד קדימה"

רז אלבז כבר מתקרב לגיל 33, וזה ממש לא מפריע לו להמשיך להוביל קבוצות בליגה הארצית לצד פעילות בפרוייקטים נוספים מתחום הכדורסל. העונה האחרונה שלו במעלה אדומים לא הייתה קלה, מבחינה אישית וקבוצתית, אבל בסוף הסתיימה במקום טוב באמצע ועכשיו זמן הסיכומים.


| מאיר פרייליכמן

 

עונה לא קלה עברה על מעלה אדומים בארצית דרום, עם פציעות, עצורים ומומנטום שלילי שלא היה רחוק מלסבך את הקבוצה במאבי הישרדות. ולמרות הכל, הקבוצה סיימה עונה סולידית במרכז הטבלה ועל הדרך נתנה לא מעט במה לשחקניה הצעירים לפרוץ. רז אלבז, אחד ה"מבוגרים האחראיים" של הקבוצה, מסכם את העונה.

 

"הייתה לי עונה של כיף בה שיחקתי עם חבר'ה צעירים שעשו קפיצת מדרגה." כך מסכם רז אלבז את העונה במכבי מעלה אדומים, שסיימה את העונה במקום השביעי בארצית דרום. מספיק רחוק ממאבקי ההישרדות, אבל עם קצת תחושת פספוס על אי הכניסה לפלייאוף שהיה במרחק 2 ניצחונות מהם. "מעלה אדומים מקום מיוחד מאוד מיוחד שמוקף אנשים עם נתינה ואהבת אדם. הפלנו 3 משחקים שהיו בידיים שלנו, דבר שהיה שם אותנו בפלייאוף והופך את העונה למוצלחת."

בתחילת העונה נראה שהשילוב בין החברה הצעירים (רובם ילידי אמצע שנות ה-90) עם כמה שחקנים ותיקים עובד יופי, כשהקבוצה פתחה עם 5 ניצחונות רצופים. אבל אז החלו הבעיות. "התחלנו מדהים עם 0-5 ואז פציעה שלי ושל נדב נאור התחילה מומנטום שלילי של הפסדים... (5 רצופים, ל.ו). תוסיף על זה היעדרות של דזי ברמור בשליש האחרון של העונה. אני חושב שאם הסגל היה מעובה בעוד גארד מנוסה היינו יכולים לעבור את התקופה הזו בצורה הרבה יותר מוצלחת."

ברמור ג'וניור היה בורג משמעותי במעלה אדומים בתחילת השנה, ואפילו הוזכר ברשימת מצטייני העונה בליגה. לקראת סוף העונה שעברה נעצר ונשלח ל-7.5 חודשי מאסר. אבל גם על זה הקבוצה הצליחה להתגבר. "העזיבה של ברמור הייתה הלם עבורנו. הוא היה המוציא לפועל העיקרי. הדבר הטוב שיצא מזה זה שהחבר'ה הצעירים לקחו צעד אחד קדימה והצלחנו לייצב את הקבוצה ולא להסתבך במלחמות תחתית."

 

אלבז כאמור הוא כבר שחקן ותיק עם עבר מכובד בליגות ארצית ולאומית. הוא עבר בלא מעט קבוצות, כולל חזרה לקדנציה נוספת במכבי פ"ת בה גדל. "אני חושב שהעונה בפ"ת היתה האמוציונאלית ביותר בקריירה שלי . היינו פסע מעליה ועברנו מסע מטורף. יכול להיות שעוד אחזור. יש לי הערכה גדולה לאנשים שם."

בכלל, אלבז מאוד מחובר לעיר בה גדל ולקהילה, וזה מתבטא לא מעט בפעילות שלו מחוץ למגרש. "אני פעיל בקבוצת הכדורסל סטלמך פ"ת. זה פרוייקט שיזמתי יחד עם חבריי מהעיר והמטרה של הפרוייקט לחבר קבוצת כדורסל לקהילה של אוהדים תושבי העיר. אנו מאמינים שמסע של קבוצה יכול ללכד סביבו אנשים רבים ולתת סיבה טובה לשמוח ולהיפגש, וזה בהחלט מוכיח את עצמו. סיימנו שנה רביעית והקבוצה הייתה קרובה מאוד לעליה לליגה ארצית. בכל משחק אנחנו עושים קרנבל שכולל די ג'יי, אוכל, תחרויות קליעה לקהל ושידורי לייב בפייסבוק."

פרוייקט נוסף שעל סדר היום שלו הוא ליגת ארקדי. "ליגת ארקדי זו ליגת קיץ לזכר ארקדי ריבקין (אבא של המתעמלת האולימפית נטע ריבקין). ארקדי היה מאמן שהצמיח דורות של שחקנים. הוא היה דמות משמעותית עבורנו והחלטנו להנציח את זכרו בליגת קיץ שתפגיש שנתונים שונים שהוא אימן. השנה זו היתה השנה השמינית שהליגה מתקיימת, ובכל עונה יש רוטציה ואפילו חבר'ה צעירים שלא הכירו את ארקדי זוכים להיות חלק מהמורשת שהשאיר. זה מאד מרגש בכל שנה מחדש"

ולסיכום, מה הוא מאחל לעצמו לעונה הבאה בהפועל לוד? "אני מאחל לעצמי שלווה והנאה."