הישג גדול לחולון באירופה

אחרי שעלתה שלב בליגה הבלקנית, חולון רושמת עוד הישג (קצת יותר משמעותי) באירופה עם העפלה לשלב הבא בליגת האלופות. חולון ניצחה בחוץ את שולה הצרפתית 89:71, סיימה את שלב הבתים במקום הראשון ועלתה לראשונה בתולדותיה לשלב הטופ 16. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

שולה 71 - הפועל חולון 89

משחק קריטי וקובע באירופה שבו הספיק לחולון לנצח בנקודה ולצרפתים להפסיד עד 9 הפך לתבוסה צרפתית ולהישג גדול מאוד למועדון הצנוע מגוש דן. בורדיון הרגיש בבית (למרות שלא נתנו למשפחתו להיכנס לאולם, מה יהיה איתך יא קורונה?) ובמיוחד דה זאו הרגיש שם לא רע בכלל. שכן או לא שכן?

חולון פתחה טוב ולקחה את ההובלה מהרגע הראשון, אבל לא הצליחה לברוח יותר מידי, סוף ראשון 20:17 סגול. הרבע השני נפתח עם 2 דקות ללא נקודות, אבל אז בליקרס המארח, שבכלל עלה מהספסל, קלע את כל 10 הנקודות של קבוצתו והפך את המשחק, אמצע שני 24:17. כאן חולון הידקה את ההגנה, מגי ריחף מחוף לחוף, דה זאו התחיל להפגין חלק מרפרטואר ההטבעות שלו וחולון הפכה חזרה וירדה למחצית ביתרון 33:41.

תחילת שלישי, שלשה של מיילס ציינה את העתיד לבוא והקפיצה לדו ספרתי ואפילו בלייקרס, שהשלים 18 אישיות ב-14 דקות, לא עזר. נראה היה שמאמנה של שולה לא באמת עשה שיעורי בית שהרי למה למען השם לשמור אזורית מול קבוצת קליעה מדהימה כמו חולון? המארחת שילמה בזמן ובמזומן וחטפה 5 שלשות ב- הדקות הראשונות של הרבע (סה"כ 7/11 ברבע) וגם הדו ספרתי הנדיר של קונדו לא עשה רושם על דדאס, סוף שלישי 70:55 שדי הכריעה את ההתמודדות.

ברבע הרביעי חולון ידעה לשמור על הקצב ועל הפער, דה זאו עשה דה וואו בעוד הטבעה לפנתיאון ושולה הרימה ידיים ואפילו לא נלחמה על פער של 9 שהיה נותן לה עליית שלב. אפילו משגב רשם דקות ראשונות במגרש אירופי. בסיום 89:71 מרשים מאוד לחולון שחוזרת לארץ, לליגה שתפתח בסופ"ש הקרוב, כשביום ראשון היא תתארח ברוממה למשחק צמרת מסקרן מול הפועל חיפה המצוינת.   

אהבנו: בשולה: בלייקרס עם 22 נק', מקנדו במשחק שיא עם 20 נק' ו-8 כ"ח. בחולון: דה זאו 21 נק' ומופע הטבעות משובח, בימין ובשמאל. האריס 16 נק' ו-7 אס' ומגי 15 נק' ו-100% ל-3. חולון עם 44% מדהים ל 3.
 
לא אהבנו: נראה לי שהסטטיסטיקאי הצרפתי נרדם, 25 ו -27 כ"ח לשתי הקבוצות נשמע מעט מידי. 3/3 מהקו לשולה במשחק שלם. לא שמעו שם על הליכה לטבעת וסחיטת עבירות?