הלאומית בדרך לביטול סופי?

בית הדין של איגוד הכדורסל דחה הבוקר (ראשון) את ההחלטה על הפסקת הליגה הלאומית בעקבות המשבר. יחד עם זאת נקבע שהעניין יעלה לדיון בישיבת ההנהלה שתתקיים בסוף החודש - אבל זה כנראה כבר יהיה מאוחר מדי להחזיר את הליגה. בעפולה מרוצים מההחלטה.


| safsal

 

שמח היום בבוקר (ראשון) בליגה הלאומית לאחר שבית הדין של האיגוד פרסם את החלטתו בנוגע לעתירת הפועל עפולה על ביטול הליגה הלאומית. הפועל עפולה, שממוקמת כרגע במקום השלישי בליגה הלאומית, פנתה לבית הדין לאחר שהתקבלה באיגוד ובמנהלת הלאומית ההחלטה להפסיק את הליגה בעקבות המשבר ולהעלות את בני הרצליה והפועל חיפה לליגת העל. בעפולה העלו מספר טענות נגד ההחלטה, ובין היתר קבלו על כך שאלדד אקוניס, יו"ר בני הרצליה, היה אחד ממקבלי ההחלטות בפגישה.

איגוד הכדורסל הודיע בבוקר כי העתירה של עפולה נדחתה. שעתיים לאחר מכן הוציעה הפועל עפולה הודעה על כך שהעתירה שלה אושרה, ושהם שמחים שיערך דיון נוסף בנושא. מבולבלים? מקריאת מסקנות פסק הדין שפורסמו, אפשר להבין שבעצם שני הצדדים צודקים.

בית הדין פרסם כי אכן נפלו פגמים בקבלת ההחלטה - קיום הפגישה בוא התקבלה ההחלטה כונה על ידי בית הדין 'תהליך פגום', מכיוון שיש פרוטוקול בעייתי ולא ברור 'האם בכלל נערך דיון, האם נשקלו חלופות ומהו הגיון ההחלטה שהתקבלה.' בית הדין הצביע גם על ניגוד העניינים של אלדד אקוניס בקבלת ההחלטה. יחד עם זאת - בשורה הסופית החליט בית הדין שלא לבטל את ההחלטה עצמה כפי שהתקבלה. אבל הוא כן הורה לקיים דיון נוסף. "פסק דין זה אינו מכוון ואף אינו רומז לכל תוצאה שהיא הנחתנו היא שהדיון יקוים בהקדם."

 

דיון בהקדם או שכבר לא ניתן יהיה לחזור

השאלה החשובה שיוצאת מכאן - מתי יערך הדיון? אם יערך הדיון בהתכנסות הבאה של ישיבת ההנהלה שאמורה להתריים בסוף החודש, ברור לכולם שזה יהיה מאוחר מדי כבר להחזיר את הליגה. בליגת העל עשו מאמצי בזק להחזיר את הליגה כבר בתחילת חודש יוני, ואם ההחלטה על הלאומית לא תתקבל בהקדם יהיה קשה מאוד מבחינה פרקטית להביא אותה לסיום על הפרקט.

בעפולה כמובן ערים למצב, ובהודעה שפרסמו היום אמרו כי הם שמחים שבית הדין קיבל את הערעור שלהם ודורשים לקיים את הדיון בהקדם. יוסי מלכה, יו"ר הפועל עפולה, אמר היום כי הוא "דורש מהנהלת האיגוד להתכנס בימים הקרובים ולשנות את ההחלטה ולהחזיר את ההכרעה למגרש הכדורסל. במידה והנהלת האיגוד לא תכונס מייד תשקול הקבוצה פנייה לסעד מבית המשפט לכינוס ההנהלה."