הליגות הנמוכות חוזרות!

אחרי חודשים ארוכים של השבתה וחוסר וודאות לגבי גורלן - קבוצות ליגה א' וב' גברים וא' נשים אמורות לחזור לשחק בשבוע הבא. יחד איתן יחזרו גם ליגות הנוער והנערות למינהן. וועדת הקורונה של האיגוד המליצה על החזרת הליגות, הנהלת האיגוד אמורה לאשר את ההמלצות בישיבה הקרובה. הפורמטים צפויים להשתנות בחלק מהליגות עקב חוסר זמנים.


| safsal

 

הרבה קבוצות ושחקנים בליגות האלו חיכו זמן רב לעידכון לגבי מצבם - והנה השבוע הגיע הבשורה. אחרי שהושבתו מאז לכו תזכרו מתי, אושר השבוע בוועדת הקורונה של איגוד הכדורסל כי ליגות א' וב' בגברים וא' בנשים יחזרו לשחק החל מהשבוע השני של חודש מרץ.

בגלל הפתיחה המאוחרת הליגות לא יערכו במלואן - ליגות בהן יש יותר מ-11 קבוצות ישחקו סיבוב אחד ולאחר מכן הליגה תפוצל לבית עליון ובית תחתון, ליגות עם 10 קבוצות ומטה ישחקו שני סיבובים. במידה והליגות לא יגיעו לסיומן, העולות והיורדות יקבעו לפי המצב בטבלה כשילקח בחשבון אחוז ההצלחה במידה ומספר המשחקים בין הקבוצות לא יהיה זהה.

כמו כן ליגות הנוער והנערות שהושבתו באחד מהסגרים האחרונים יחזרו גם כן. בגלל אילוצי זמנים, בעיקר עקב תחילת אימוני הנבחרות הצעירות בקיץ, גם כאן יהיו שינויים במרבית הליגות. ברוב הליגות יושלם הסיבוב הראשון, ולאחר מכן יהיה פיצול לבתים עליונים ותחתונים. בליגות הנוער לקביעת העולות ואלופות יתקיים פלייאוף מצומצם עם משחק בודד במקום סדרה, ובליגות הנערות ההמלצה היא כי לא יתקיימו השנה עולות ויורדות וכן משחקי הפלייאוף יבוטלו. משחקי הגביע צפויים להתקיים כמתוכנן, כשמרבית המפעלים כבר הגיעו לשלב חצי הגמר ויערכו באולם נייטראלי במשחק אחד.