המאמן הלאומי: גודס יאמן את הנבחרת

איגוד הכדורסל הודיע היום כי מאמנה של מכבי ראשל"צ, גיא גודס, הוא המאמן הבא של נבחרת ישראל כשבקיץ הבא מחכה לו אליפות אירופה. גודס מחליף בתפקיד את עודד קטש שהיה על הקווים ב-4 השנים האחרונות.


| אלירן כהן

 

מאמנה של מכבי ראשון לציון ושחקן העבר גיא גודס, ששימש כעוזרו של עודד קטש בשנתיים האחרונות בנבחרת, מונה היום (שלישי) באופן רשמי למחליפו. האתגר הראשון של גודס: להוביל את הנבחרת באליפות אירופה שתתקיים, בכפוף למספר המחוסנים ביבשת, בקיץ הבא. עוד קודם לכן, בחודש נובמבר, תפגוש הנבחרת את פולין ואסטוניה במסגרת מוקדמות גביע העולם. עבור גודס, שמאמן בשנתיים האחרונות את מכבי ראשון לציון, מדובר ללא ספק במינוי המשמעותי בקריירה. כזכור, שימש גודס בעבר כמאמן ראשי בהפועל ירושלים ומכבי ת״א, ואף זכה עם הקבוצה באליפות אירופה כעוזרו של דייויד בלאט. לפני קצת פחות מעשור אימן גודס את נבחרת העתודה. גודס כאמור הוא שחקן נבחרת בעברו, עם 64 משחקים במדים הלאומיים בהם קלע 477 נקודות.

כאמור מי שמסיים את תפקידו כמאמן הנבחרת הוא עודד קטש, שאימן את הנבחרת מאז אוקטובר 2017. בתקופה שלו התרחש חילוף דורות נרחב בנבחרת, כשהרבה שחקנים צעירים קיבלו את הבמה. קטש לא היה רחוק מלהעפיל עם הנבחרת לגביע העולם 2019, והעפיל איתה (די בקלות יש לומר) לאליפות אירופה הקרובה כשבדרך נרשם גם ניצחון ביתי מרשים על נבחרת ספרד. בתקופה האחרונה ניתן היה להרגיש מתח בין קטש לבין איגוד הכדורסל, לאור ענייני התביעה שהגיש קטש והבקשות שלו להיעדרות מחלק ממשחקי הנבחרת בעקבות התקופה בה אימן ביוון, מה שכנראה הוביל לכך שלא ימשיך עם הנבחרת.