המשחק בשדרות הופסק בצבע אדום

המשחק בליגה הארצית בין מכבי שדרות לאליצור גבע"ש הופסק מספר פעמים במהלכו בגלל אזעקות צבע אדום והמצב הביטחוני בדרום, וכ-5 דקות לסיום השופטים החליטו להפסיק אותו באופן סופי. "סיטואציה לא נעימה, שמענו בומים ואז רצנו". בין הקבוצות יערך משחק חוזר בתחילת מרץ (צילום: אליצור גבעת שמואל)


| לילך וייס

 

המצב הביטחוני הקשה אמש בדרום השפיע גם על הליגה הארצית. מכבי שדרות אירחה במסגרת המחזור ה-15 את אליצור גבע"ש, וכ-5 דקות לסיום המשחק השופטים החליטו על הפסקתות במצב של 50:43 לאורחים. באיגוד החליטו על משחק חוזר שיערך (נכון להיום) ב-8.3. להפסקת המשחק באופן סופי קדמו מספר אזעקות ועצירות בהן השחקנים רצו למרחב המוגן.

"5 דקות אל תוך המשחק הגיע מטח הרקטות הראשון שבו נאלצנו לרדת אל חדרי ההלבשה. לאחר מכן המשכנו את המשחק שהיה צמוד לכל אורכו. 5 דקות לסיום הגיע מטח נוסף בו נאלצנו לרדת שוב אל חדרי ההלבשה, ומיד אחריו עוד שניים, מה שגרם לשופטים ולקבוצות להגיע להחלטה משותפת לדחות את המשחק למועד אחר" מספר עמית בסן, שחקנה של מכבי שדרות. "הסיטואציה עצמה הייתה לא נעימה, רוב השחקנים מאיזור המרכז, ולכן אנחנו פחות רגילים לזה. גם לא היה צבע אדום, פשוט שמענו את הבומים בכל פעם ורק אז כולם התחילו לרוץ לכיוון חדרי ההלבשה"

"היו כבר אזעקות ושיגורים במהלך היום, אבל בהתיעצות עם ישראל ברוך (מאמן מכבי שדרות) נאמר לנו ששקט שם ואפשר להגיע." סיפר אריאל פשין מאמן גבע"ש. "היו מספר אזעקות וקולות נפץ. השחקנים, המאמנים, השופטים והקהל רצו בכל פעם למרחב המוגן. בלחץ שחקני שתי הקבוצות וההורים שנכחו במשחק השופטים חידשו את המשחק פעמיים, אולם חמש דקות לסיום המשחק לאחר האזעקה שנשמעה השופטים הפסיקו את המשחק. ליבנו עם תושבי הדרום בכלל ושדרות בפרט. אנשים מקסימים שחיים במציאות בלתי אפשרית"