הנבחרת נשארה בדרג א'

נבחרת הגברים בכיסאות גלגלים ניצחה במשחק הקובע את נבחרת אוסטריה 55:45, ונשארה עוד עונה בדרג הבכיר של אירופה. הנבחרת פתחה מצויין והצליחה לברוח ליתרון קל שנשמר עד הסיום, למרות נסיונות קאמבק של האוסטרים. מחר הנבחרת תסיים את האליפות במשחק מול שוויץ (צילום: ההתאחדות לספורט נכים)


| לילך וייס

 

אחרי שלא הצליחה להעפיל לרבע הגמר וירדה למשחקי הדירוג, נבחרת הגברים בכיסאות גלגלים פגשה את נבחרת אוסטריה למשחק אחד על ההישארות בדרג א'. האוסטרים שרק עלו באליפות הקודמת מדרג ב' לא ממש רצו לחזור לשם, אבל אחרי שסיימו את שלב הבתים ללא ניצחונות, נפלו גם הם למשחקי ההישרדות. הנבחרת שלנו עלתה חדורת מוטיבציה למשחק ופתחה מצויין את המשחק, ושמרה על היתרון שלה עד הסיום.

 

סיקור המשחק

הנבחרת פתחה את המשחק עם לחץ על כל המגרש שגרם לאוסטרים לאבד כדורים. בצד השני שי ברביבאי הוביל את ההתקפה הישראלית עם 4 נקודות ואסיסט לדותן מישר בדרך ליתרון 6:0. אוסטריה ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו יותר מרוכזת בהגנה, אבל עדיין לא הצליחה לייצר נקודות מול ההגנה הלוחצת של ישראל. הנבחרת שלנו היתה ראשונה בכדורים החוזרים וניצלה אותם להתקפות מעבר מהירות ונקודות מתחת לסל בדרך ליתרון 10:0. האוסטרים התעוררו וצימקו קלות את ההפרש ל-12:6, שתי הנבחרות לא ממש פגעו בדקות הסיום של הרבע ואחרי 10 דקות 14:7 ישראל.

הנבחרת לא פתחה טוב את הרבע השני, אבל עדיין הצליחה לשמור על יתרון של 6-8 נקודות עם סלים של עשהאל שאבו ואלון ששון. סלים של שי חיים ורועי בן טולילה העלו את הנבחרת ליתרון 24:15, אבל שוב סדרת החטאות בדקות הסיום של הרבע מנעו מהנבחרת להגדיל את הפער, ובירידה להפסקה 27:19 ישראל. הנבחרת הייתה לא מרוכזת בהתקפה ברבע השלישי, איבדה כדורים ולא קלעה במשך 4 דקות. האוסטרים גם לא הבריקו אבל צימצמו ל-27:23, מה שגרר פסק זמן בהול של נבחרת ישראל. סל של ברביבאי החזיר את הנבחרת לעיניינים וגם שאבו תרם נקודות, אבל האוסטרים נשארו צמודים, 31:27 3 דקות לסוף הרבע. דקה אחרונה טובה שכללה חטיפת כדור של ברביבאי ו-4 רצופות של שאבו נתנו לישראל יתרון דו ספרתי, 38:27, בסוף הרבע השלישי.

הרבע האחרון נפתח בקצב גבוה כשהנבחרות מחליפות סלים, כשבצד הישראלי אלון דור און, רועי בן טולילה וברביבאי אחרים על הנקודות. שאבו העלה את ישראל לפלוס 13, 46:33, אוסטריה הורידה חזרה למינוס 9 והנדנדה נמשכה עם 4 רצופות של ברביבאי ושלשה לקינוח שהחזירו לדו ספרתי. האוסטרים בכוחות אחרונים הצליחו להוריד קלות, אבל לא יותר מזה. ישראל שמרה על היתרון עד הניצחון בסיום, 55:45, והבטיחו עוד עונה בדרג א'.

קלעו לישראל: עשהאל שאבו 20 (9 רב', 3 אס', 3 חט'), שי ברביבאי 19 (5 רב', 5 אס'), דותן מישר 6 (8 רב'), אלון דור און 4 (12 רב', 7 אס'), רועי בן טולילה 4.