העולה האחרונה - הפועל אילת

הושלמה תמונת הפיינל פור לעונת 18/19 - הפועל אילת על כל בעיותיה העונה הצליחה להתחבר במאני טיים ורשמה הערב ניצחון חוץ 98:90 ששלח אותה לחצי הגמר. נס ציונה הצליחה להתאושש מפתיחה לא טובה ועלתה ליתרון במהלך הרבע השלישי, אבל ריצת 14-0 של אילת ברבע האחרון סגרה את הסיפור לזכות הדרומים. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

הרבה מחמאות מגיעות לנס ציונה על העונה האחרונה. הופעה מכובדת מאוד באירופה, עונה יפה מאוד בליגה וכמעט פיינל פור. אבל רק כמעט. הפועל אילת היא זאת שיוצאת גם עם המחמאות (על הצלחה למרות הבעיות הרבות שהיו לה העונה) וגם עם הכרטיס האחרון לפיינל פור, שם מחכות לה כבר מכבי ת"א, מכבי ראשל"צ והפועל ירושלים.

בדומה למשחק הקודם בין השתיים, גם הערב קיבלנו משחק צמוד מאוד. אומנם אילת הצליחה לייצר מומנטומים ולברוח, אבל נס ציונה ידעה לחזור ואפילו עלתה ליתרון. נראה היה שהאנרגיות בלב המושבה עזרו לדחוף את הכתומים קדימה לעבר משחק חמישי, אבל ברבע האחרון נראה שהם נתקעו. אבי בן שימול בעוד משחק מצויין (9 אסיסטים) וסולימאן בריימו שקלע 5 מתוך 9 הנקודות שלו ברבע הרביעי עזרו לאילת להפוך את התוצאה.

נס ציונה סירבה לוותר על המשחק גם כשהוא נראה היה גמור לכולם, אבל כשאילת רושמת 4 החטאות בלבד (ו-0 במאני טיים), לשלוח אותה אל הקו פשוט לא היה אפקטיבי היום. אילת עשתה את העבודה, שמרה על היתרון שלה והשאר כבר ידוע. ולא נשכח לציין את האלי הופ המדהים של טוקוטו שהקפיץ את כל אילת לשמים, וגרם לנו שוב להתאהב בו.