הערב: גמר גביע "ווינר"

מכבי ראשון לציון והפועל באר שבע / בני שמעון יפגשו הערב (21:00, בית מכבי) לגמר גביע ווינר, כאשר המנצחת, לראשונה בתולודותיה, תניף את "הגביע הראשון לעונה". האם זה יהיה התואר הראשון של ב"ש, או שראשל"צ תמשיך לדרוס? כמה מילים על המשחק, ועוד כמה מספרים בקטנה.


| אלירן כהן

 

מי תהיה הזוכה הרביעית בגביע ווינר? האם מכבי ראשון לציון, שהדיחה בדרך למעמד את מכבי תל אביב והפועל ירושלים עם תצוגות כדורסל נאות, או שמא הפועל באר שבע, העולה החדשה מהליגה הלאומית שבינתיים מסתמנת כאחת ההפתעות הנעימות של ליגת העל עד כה?

הקבוצה של רמי הדר, שאת כל משחקיה בטורניר ניצחה בהפרשים שנעו בין 2 ל- 5 נקודות, תסתפק גם הערב בתוצאה דומה. חנן קולמן שנפצע במשחק נגד חולון בשבוע שעבר צפוי לחזור לסגל. בעוד שאת באר שבע הובילו עד כה בעיקר שחקניה הזרים, בראשות סמאג׳ כריסטון, ראשון לציון של צביקה שרף קיבלה תרומה נאה במיוחד מהחבורה הישראלית שלה ובפרט מאיגור קולושוב, שיהיה שחקן המטרה של היריבה גם הערב.

 

כמה נתונים שאספנו עבורכם לקראת המשחק:

- פעם אחת בלבד הגיעה מכבי ראשל"צ לגמר גביע ווינר, ויצאה משם עם הפסד. זה קרה לפני 13 שנה, כשמהעבר השני אליצור אשקלון של רוני בוסאני חגגה זכייה ראשונה (ואחרונה) בתואר. חנן קולמן, שחקנה של באר שבע, לבש באותה העונה את מדיה של הקבוצה מאשקלון וסיים את המשחק עם 9 נקודות.

- עד כה זכו בגביע 3 קבוצות: מכבי תל-אביב (7 פעמים), הפועל ירושלים (4 פעמים) ואליצור אשקלון (פעם אחת). מי שירשום הופעה רביעית ברציפות במעמד הוא איתי שגב ממכבי ראשון-לציון, שב- 3 השנים האחרונות הגיע לשם עם מכבי ת"א.

- שתי הפיינליסטיות - באר שבע וראשון לציון, היו גם שתי הקבוצות שהתחילו את הטורניר מוקדם מהאחרות. בשמינית הגמר גברה באר שבע על נהריה בעוד ראשון לציון ניצחה את בני הרצליה.

- גם באר שבע וגם ראשון לציון הציגו עד כה במפעל יכולת נהדרת מחוץ לקשת וכמות שלשות דו-ספרתית. באר שבע השיגה עד כה 38 שלשות, ראשון לציון הגיעה ל-39. בראשון: 7 שלשות לאיגור קולשוב (שאפילו נעדר מהמשחק נגד הרצליה), 6 לעוז בלייזר, קמרון לונג ומרקיז רייט. בבאר שבע: 7 לעמית גרשון וסמאג' כריסטון, 8 לטיילור בראון ו-9 לטראוויס ווריק.

- ב-7 מתוך 12 משחקי הגמר שהתקיימו עד כה, זכתה המנצחת בתואר בזכות ניצחון בהפרש דו-ספרתי על יריבתה. 6 פעמים התקיים הגמר בהיכל "מלחה" בירושלים, ועוד פעם אחת נוספת בעין שרה, פיס ארנה, רוממה, היכל הטוטו, היכל קבוצת שלמה ובית מכבי. בימילים אחרות: בפעם הראשונה בהיסטוריה של המפעל ייערך משחק הגמר בפעם השנייה באולם שהוא לא "מלחה".