הערב: חיפה מארחת את רעננה

המחזור ה-23 בליגה הלאומית יפתח הערב עם משחק מעניין בין הפועל חיפה לעירוני רעננה. החיפאים שינוי מומנטום מאז חילופי המאמנים וסופרים כבר שני ניצחונות רצופים, רעננה מגיעה אחרי הפסד מאכזב באשקלון אבל עדיין נחשבת לפייבוריטית במשחק הזה. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

הליגה הלאומית תפתח כבר הערב (שני, 19:30, רוממה) את המחזור ה-23 כשהפועל חיפה תארח את עירוני רעננה. חיפה שנלחמת על מקומה בפלייאוף מגיעה מהמקום השמיני עם רצף של שני ניצחונות מאז חילופי המאמנים שלה, רעננה כבר מזמן הבטיחה את המקום הראשון שלה אבל כבר הראתה לנו שהיא יודעת פה ושם גם להפסיד.

הרבה איכות תעלה הערב על הפרקט ברוממה, הן קבוצתית והן אישית וסבירות לא קטנה שהמשחק גם יהיה חזרה גנרלית לסדרת פלייאוף פוטנציאלית. הסטטיסטיקה של שתי הקבוצות מרשימה למדי: רעננה וחיפה חולקות את מלכות הסלים בליגה (1-2) ואת צמרת האחוזים מ-2 ומ-3 גם יחד (1 ו-3). אז למה רעננה ראשונה וחיפה שמינית? בעיקר בגלל ההגנה. אם כי מאז הגעתו של אלעד חסין לכרמל יש שם שיפור משמעותי. נקודת התורפה של רעננה זה הריבאונד (מקום אחרון) ונקודת התורפה של חיפה זה ריבוי העבירות (כנ"ל).

גם ברמה האישית המאצ' אפים פשוט נהדרים כשצמד הג'אמרים גאלי את יאנג חולקים את מקומות 1 ו-3 כמלכי הסלים כשלצידם לנגסטון במקום ראשון באחוזים מהצבע (אלן שני) ושרון במקום ראשון באסיסטים עם 9 כאלה למשחק (כמו גאלי ובני ביחד). הקצב המסחרר בו משחקות שתי הקבוצות גובה מחיר כך ש-שרון, יאנג וגאלי הם גם 3 מתוך 4 המאבדים המובילים בליגה. אבל תודו, די כיף לראות כדורסל כזה.

מה לעשות עם כל הנתונים האלה אני לא יודע, מה שכן זהו משחק די קריטי לחיפה שמאוד רוצה (סוף סוף) להשתלב לראשונה בפלייאוף. רעננה מצידה כבר הבטיחה את ראשות הליגה ואפילו הפסידה לפני שבוע בחוץ לראשונה מאז 05.12.17 (מי זוכר איפה זה היה ? ברוממה, כמובן). גם חיפה קבעה לעצמה היסטוריה קטנה כשהיא מנצחת לפני 5 ימים בחוץ (אתא) לראשונה מאוקטובר.

צפי למשחק בקצב גבוה, מומלץ להגנות להכין כיפת ברזל כנגד מטחי השלשות כמו גם ססמוגרף כשאלן ולנגסטון יחפרו אחד לשני בצבע. ההתמודדות תוכרע ע"י הצוות המסייע ומעניין יהיה לראות עד כמה חסין יוכל להרים את הרמה של אייזנדורף ולוי שנעלמו קצת לאחרונה.