הערב: שמינית גמר גביע האיגוד

הליגה הארצית נחה השבוע ומפנה את מקומה לגביע החשוב באמת, גביע האיגוד. על חסרונם של קבוצות הארצית במפעל כבר רשמנו לכם לפני הסיבוב הראשון, אבל למרות זאת מחכים לנו כמה משחקים מעניינים עם אופציה להפתעה. עולה אחת לרבע הגמר כבר יש לנו - הפועל חבל איילות.


| אדי מינץ, ענר חתואל


אז אחרי שכבר סיפרנו לכם בסיבוב הקודם שקבוצות הארצית סוג של הפנו עורף לגביע השנה, נספר לכם שלסיבוב השני העפילו 6 קבוצות בלבד (מתוך ה-8 שנרשמו) וכולן ייצאו למשחקי חוץ נגד קבוצות מליגה א'. עולה אחת כבר יש לנו, כשבמשחק שהתקיים במוצ"ש ניצחה הפיינליסטית מהעונה שעברה, הפועל חבל איילות, את היורדת מהארצית, הפועל מבועים מרחבים, 78:84 ועשתה עוד צעד חשוב בדרך לנסות לשחזר את ההישג היפה מהעונה שעברה.

למרות חסרונן המורגש של קבוצות הארצית, בכל זאת יש לנו כמה משחקים מעניינים:

אליצור רמלה שירדה השנה מהארצית ובנתה קבוצה חזקה מאוד (בסטנדרטים של ליגה א') תארח את מעלה אדומים המרשימה שטרם נוצחה העונה בארצית למשחק מסקרן. שתי נציגות ליגה א' צפון, קרית טבעון והפועל גלבוע ברוש, שתיהן מובילות את הליגה שלהן ללא הפסד, יארחו בהתאמה את מכבי חדרה ומכבי כרמיאל מהארצית וינסו להעפיל על חשבונן לשלב הבא. מחזיקת הגביע מכבי שוהם, אמנם עדיין ללא ניצחון בליגה העונה, אבל על הגביע היא לא מוותרת ותנסה להתניע את העונה שלה עם ניצחון בבאר יעקב מליגה א' מרכז. נציגת הארצית האחרונה להערב, הפועל חבל מודיעין החזקה לא אמורה להתקשות מול מכבי ר'ג בראשית ממחוז שרון.

 

רשימת המשחקים המלאה:
עצמה מודיעין – הפועל נצר סרני (20:00, מודיעין)
אליצור רמלה- מכבי מעלה אדומים (20:00, קרית מנחם, רמלה)
הפועל קרית טבעון – מכבי חדרה (20:30, בן צבי, קרית טבעון)
הפועל כפר סבא מאמנים – הפועל חוף השרון (20:30, אולם אופירה נבון, כפ"ס)
עצמה באר יעקב- מכבי שוהם (20:30, באר יעקב)
הפועל גלבוע ברוש – מכבי כרמיאל (20:30, אולם גן נר)
מכבי רמת גן בראשית – הפועל חבל מודיעין (21:00, זיסמן, ר"ג)