הערב: שני משחקי השלמה בלאומית

תאמינו או לא, אמצע נובמבר ואנחנו עדיין משחקים את המחזור הראשון בלאומית. אליצור איתו אשקלון לצד המצב הבטחוני הלא קל תצא למשחק חוץ בהוד"ש (20:30, עתידים), הפועל חיפה מארחת את נתניה (20:30, רוממה) אחרי שהשתיים נפגשו בגביע הליגה אז האדומים אולי ניצחו אבל השרונים יצאו עם ידם על העליונה. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

מכבי הוד"ש תארח את העולה החדשה מאשקלון, שהספיקה כבר להראות שהיא שייכת היטב לליגה הלאומית עם צמד ניצחונות משכנעים. באיתו אשקלון נמצאים בתקופה לא קלה לאור המצב הביטחוני שביטל להם משחק אחד וגרם להם להזיז את האימונים למרכז. אבל אם לשפוט על פי שני המשחקים הראשונים, אשקלון יודעת לעשות את העבודה כשצריך ועד כה מציגה משחק טוב מאוד והיא נטולת הפסדים. מנגד אצל הוד"ש אומנם רשמו ניצחון מפתיע במחזור ההוא שהתקיים ראשון (איבדנו ספירה), אבל מאז איבדה גובה עם שני הפסדים. יחד עם זאת, ההפסדים האלו הגיעו לקבוצות חזקות והפעם השרונים מקבלים קבוצה שעל הנייר לפחות, נחשבת ברמתם.

למרות מיקומה בתחתית, הוד"ש היא דווקא הקבוצה שקולעת כמעט הכי הרבה בליגה למשחק, שניה רק להפועל חיפה. הבעיה שלה שהיא גם במקום השני בספיגת נקודות, מעל 95 למשחק. הוד"ש אחרונה בליגה בחטיפות, אבל שני בכמות העבירות. אולי הגיע הזמן להעלות אגרסיביות בהגנה, ולהתחיל "להרביץ" ברמה שלא תאפשר סל ועבירה... מהצד השני אשקלון על שניה ניצחונותיה ממוקמת במקום טוב באמצע בנקודות, אבל ההגנה שלה כמעט הכי טובה בליגה - סופגת פחות מ-73 נקודות למשחק (שניה לגליל עליון).

 

הפועל חיפה חוזרת לרוממה לראשונה מאז הניצחון ההרואי בדרבי, ונתניה חוזרת לשם לראשונה מזה כחודשיים אחרי שהפסידה שם בגביע הליגה. אבל הניצחון האמיתי באותו משחק היה של האורחים כש-שלשת הבאזר של נטע סגל קבעה הפסד של 12 נק' בלבד ושלחה אותה לחצי הגמר.  

בחזרה להיום. הפועל חיפה מציגה קבוצה מאומנת לעילה ועילה (עופר רחימי כבר אמרנו ?) עם יחס איבודים - אסיסטים מהנמוכים בתולדות הליגה ושחקנים שמובילים את הליגה בלא מעט קטגוריות. נאור שרון מוביל את הליגה ב-% לשלוש וג'אמר בזריקות לשלוש. הקבוצה עצמה היא הכי יעילה בליגה ומובילה גם בקטגוריית האיבודים (היחידה שיורדת מ 10 במשחק, נתון כזה לא זכור לנו מעולם) גם בנקודות (100 למשחק, גם זה לא זכור) וגם ב-% לשלוש.

העולה החדשה מנתניה טרם נכנסה לקצב ונראה שיש קשיי הסתגלות לליגה. הסגל שנבנה שם בקיץ מרשים למדי וגם התקציב לא נמוך, אבל משהו לא מתחבר. דווקא אחד השחקנים הכי מבוגרים בליגה (סאמרוויל בן ה-37) הוא השני בליגה מבחינת דקות משחק (36.5) ואל תגידו לי גואטה בן 44 כי לו יש קטגוריות משלו. בהעדר רכז טבעי (גיל אמיתי מוסר רק 2 אס' בלבד למשחק) סטפן דניס בולט גם כמוסר (4.7 אס') וגם כקלעי (20 נק', שלישי ב-% לשלוש עם 54.5%) וקשה לעשות את שני הדברים יחדיו. אמנם כשנתניה הולכת לקו יש לה שני קלעים נהדרים של 80%-85% כמו אמיתי ודניס (כן, שוב הם), אבל נתניה מדורגת בין האחרונות בנקודות (76 בלבד) כשלה עוד נקודת תורפה, הריבאונד - מקום אחרון עם 34 כ"ח בלבד.

אז על הנייר חיפה עדיפה אבל זה לא אומר כלום כי משחקים מנצחים על הפרקט ולא בפריויואים של עיתונאים חובבים. אז מי שבאמת רוצה לדעת מה יהיה מוזמן לרוממה. יהיה כיף. כרגיל. צפי להרבה קהל. בכל זאת, הכדורגל הרי בפגרה.