העתודה בנים הפסידה על הבאזר

שלשת ניצחון של פיליפ סטניק הגרמני שניה לסיום הנחילה לנבחרת שלנו הפסד בפתיחת אליפות אירופה עד גיל 20. העתודה הצליחה להתאושש מרבע שלישי גרוע והובילה ב-4 דקה לסיום, אבל לא ידעה לשמור על הניצחון. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

נבחרת העתודה בנים של ישראל פתחה הערב (שבת) את אליפות אירופה עד גיל 20 עם הפסד מאכב 59:60 מול נבחרת גרמניה המארחת. על לוח התוצאות המשחק היה צמוד ברובו, אבל קיבלנו לא מעט שינויי מומנטומים כשיראל נתקעה דקות ארוכות ללא נקודות ורק תודות ליכולת לא טובה של גרמניה (הרבה איבודים גרמניים) הצליחה להישאר במשחק. שתי הנבחרות רשמו סקור נמוך באחוזים לא טובים (44.5% ל-2 ו-35.3% מהקו בצד הכחול), ובהחלט לא הציגו את היכולת המצופה מהן.

אחרי פתיחה צמודה ודי משעממת של המשחק, מיכאל מושקוביץ ורז אדם פיתחו מומנטום והריצו את ישראל ליתרון 8. אבל הגרמנים הגיבו בריצה משלהם, שכללה רבע שלישי חלש מאוד של הנבחרת (9 נקודות בלבד), וברחו לדו ספרתי. על הדרך איבדה הנבחרת גם את יובל זוסמן עקב פציעה. הנעת כדור יפה של ישראל בתוספת התעוררות הגנתית החזירו אותה למשחק, בדרך ליתרון של 4 דקה לסיום. כאמור העתודה לא הצליחה לקלוע אף לא נקודה בדקה האחרונה, ושלשה של גרמניה שלחה את המארחים לחגוג.

מחר ב-19:00 תעלה העתודה למשחק השני מול נבחרת רומניה.

קלעו ישראל: מייקל בריסקר 13 (4 רב', 3 אס', 2 חט'), דני אבדיה 10 (6 רב', 3 חט'), רז אדם (2 חט') ומיכאל מושקוביץ (10 רב') 8 כ"א, גיל בני 6, מירון רוינה, עידו שבת (2 חט') ועידו פליישר 4 כ"א, יובל זוסמן 2. כן שותפו: גבי צ'יצ'אשווילי ויאיר קרביץ.