העתודה סיימה במקום השני

נבחרת העתודה גברים סיימה את טורניר צ'אלנג'ר יוון היום עם ניצחון קל על אוקראינה - 65:92. לישראל מאזן חיובי של 3 נצחונות ו-2 הפסדים, אותו מאזן בו נמצאות בלגיה ויוון כשלנבחרת שלנו מאזן סלים עדיף ששם אותה שניה אחרי סלובניה. (צילום: fiba.com)


| safsal

 

נבחרת העתודה גברים של ישראל סיימה את השתתפותה בטורניר הצ'אלנג'ר של פיב"א הנערך בכריתים. הנבחרת סיימה את הטורניר במאזן של 3 נצחונות ו-2 הפסדים, שממקם אותה במקום השני. הנבחרת סיימה את הטורניר במאזן נצחונות זהה ליוון המארחת ובלגיה, ועקפה את השתיים בזכות מאזן סלים עדיף בעקבות הניצחון ב-26 הפרש על בלגיה. יהל מלמד סיים את הטורניר במקום השלישי בדירוג הקלעים עם ממוצע של 13.2 נק', ובמקום הרביעי במדד הכללי עם 28.3. עמית אהרוני רביעי בדירוג האסיסטים עם 4.6.

היום כאמור פגשה ישראל את אוקראינה האחרונה בבית שלא השיגה נצחונות בטורניר. האוקראינים הצליחו לעלות ליתרון 8:7 3 דקות בתוך המשחק, אבל מכאן והלאה המשחק היה בשליטה ישראלית. היתרון של הנבחרת צמח לאזור ה-15 הפרש ברבע השני, כשלקראת ההפסקה אוקראינה הצליחה להוריד אותו חזרה לחד ספרתי. במחצית השניה ישראל שוב הגבירה קצב וברחה ליתרון סביב ה-20 הפרש וסגרה את הסיפור מוקדם. קלעו לישראל: עמית אהרוני 18 (5 אס'), שוהם גת 13 (3 חט'), יהל מלמד (5/8 מהשדה), גור לביא (5/8 מהשדה) ודורי סהר (5/7 מהשדה) 12 כ"א, לוטן אמסלם 7, יהונתן אטיאס 6 (9 רב'), יובל שניידרמן 5, הראל רינסקי 4, רועי פריצקי 2, יהונתן לוי 1.

אתמול הפסידה הנבחרת למארחת מיוון 70:82. המחצית הראשונה הייתה שקול, עד שלקראת סופה ישראל נתקעה בהתקפה ויוון בריצת 0-9 הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. ישראל חזרה לעניינים והצליחה להוריד את ההפרש ל-3 בלבד ברבע השלישי, אבל לא הצליחה להשלים את המהפך. יוון שמרה על יתרון קל כשפעמיים נוספות הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי, וסיימה כאמור עם הניצחון. יחד עם זאת, יוון הפסידה לבלגיה אותה ישראל ניצחה בהפרש גבוה, כך שבמצב של בית משולש עם השתיים לישראל יש עדיפות ביחס הסלים הפנימי. קלעו לישראל: יהל מלמד 23 (5/8 לשלוש), שוהם גת 11 (7 אס'), גור לביא 10, דורי סהר ועמית אהרוני 8 כ"א, רועי פריצקי 7, יהונתן אטיאס 2, הראל רינסקי 1.