"הפסד קשה, לא ייצרנו עצירות"

במכבי תל אביב מסכמים את ההפסד 91:86 לאלבה ברלין ואת היכולת של זוסמן במאני טיים: "זה כאב, היינו באמצע הריצה שלנו והוא עצר אותה". וויליאמס רמז לשחיקה: "אולי היינו עייפים". במכבי ינצלו את פגרת הנבחרות לאימונים ומנוחה לפני המשחק מול ריאל מדריד. (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב יצאה למשחק מול אלבה ברלין עם תקווה ואמונה שהיא תשוב למסלול הניצחונות על אדמת גרמניה, אבל בפועל היא ספגה הפסד כואב (91:86) שעשוי להכניס אותה למשבר. מאות האוהדים שליוו את הקבוצה במשחק החוץ גילו לעיניהם קבוצה כבויה, לא מתואמת בהתקפה ועם הגנה רפויה, במה שהחזיר אותם חודשיים אחורה ליכולת החלשה מפתיחת העונה.

הצהובים רדפו במשך כל המשחק אחרי אלבה, וגם כשעשו קולות חזרה ברבע הרביעי, המארחים ידעו לעצור את המומנטום שלהם. מי שהיה אחראי על כמה פעולות כאלה היה יובל זוסמן, ששיחק לראשונה מול האקסית בה גדל. שתי שלשות גדולות שלו והגנה חזקה מנעו ממכבי לבצע מהפך והפכו את זוסמן לשחקן מפתח בניצחון של הגרמנים. עבור הישראלי המשחק היה אמוציונאלי במיוחד כשלאחר מספר מהלכים הוא סימן תנועות לעבר הספסל הצהוב, במה שנראה כמו התגרות כלפי קבוצתו לשעבר. דקות לאחר מכן הוא כבר התנגש בכוונה בג'יימס נאנלי ונראה להוט להוכיח את האקסית ממנה הוא התעקש להיפרד בקיץ האחרון.

התסכול במכבי היה גדול בסיום המשחק, שכן ההפסד אמש הצטרף לתבוסה הכואבת מול אולימפיאקוס, במה שהוציא לא מעט אוויר מהיכולת הטובה של הקבוצה עד לאחרונה. סקוטי ווילבקין, שבלט עם 22 נקודות, לא הצליח להסתיר את תסכולו והצביע על ההגנה כנקודת המפתח להפסד של קבוצתו: "היינו חסרים בהגנה. הם קלעו זריקות קשות, אבל גם אפשרנו להם לא מעט זריקות קלות והם ניצלו את זה כדי לקלוע באחוזים גבוהים. זה היה אחד הדברים ששמנו עליהם דגש לפני המשחק, אבל נכשלנו בזה".

"היה יפה לראות את הקהל במשחק חוץ. הרגשנו את האנרגיה שלהם, במיוחד ברבע הרביעי כשהיינו בריצה, אבל לצערנו לא הצלחנו לעצור את אלבה ואפשרנו להם לקלוע". הוסיף ווילבקין, והתייחס גם לשלשה של זוסמן, עד לאחרונה חברו לקבוצה, שעצרה את המומנטום של מכבי: "זו היתה שלשה גדולה. ניסינו לחזור למשחק וזה כאב כי היינו באמצע הריצה שלנו והוא עצר אותה".

"זה היה קשה, הפסד שני ברציפות במשחק חוץ", הוסיף דריק וויליאמס, "במשחק מול אולימפיאקוס סבלנו מרבע ראשון רע, הפעם לא הצלחנו לייצר מספיק עצירות. זה היה משחק צמוד, לא הצלחנו לייצר עצירות והשחקנים שלהם ניצחו את המשחק. האוהדים היו מדהימים. רצינו לנצח עבורם, אבל נתנו את הכל. אולי היינו עייפים ושיחקנו נגד קבוצות טובות".

מכבי כאמור נראתה כבויה ואחת הסיבות האפשריות לכך היא השימוש המתמשך ברוטציה הקצרה שהחיל ספרופולוס בחודש וחצי האחרון. מאז משחק החוץ מול וילרבאן, המאמן היווני מקפיד לשתף כמעט אך ורק את הזרים, באופן שמאפשר לו רוטציה קצרה של 8-9 שחקנים ביורוליג. לאחר חודש וחצי באינטנסיביות של שתי המסגרות, נראה שהעייפות מתחילה גם לתת את אותותיה על השחקנים. למזלה של מכבי חלון הנבחרות יאפשר לקבוצה זמן למנוחה ולתרגול אימונים, שכן משחקם הבא יהיה בעוד כשבוע מול ריאל מדריד החזקה.

"אנחנו צריכים לנצל את פגרת הנבחרות כדי להיות ממוקדים, לנוח ולמצוא פתרונות להפסדים שלנו", אמר ווילבקין. וויליאמס הוסיף: "נצטרך להגיע לאימונים עם רצון ללמוד ולנצח. אנחנו יודעים מה שווה ריאל מדריד ואנחנו יודעים מה אנחנו שווים. נצטרך לשחק הרבה יותר טוב בשביל לנצח את ריאל. נבוא מוכנים למשחק הבא שהוא גם משחק חוץ ונקווה לנצח אותו הפעם".