הפסד ראשון לנוער באירופה

משחק לא קל לצפיה הסתיים בהפסד של נבחרת הנוער לצ'כיה 84:75. הנבחרת נראתה רע ברוב שלבי המשחק, לא הסתדרה בהגנה עם השלשות של הצ'כים ורשמה חטיפה בודדת כל המשחק. תומר לוינסון הוביל את קלעי הנבחרת עם 19, 16 לאלבר ו-14 לאבדיה. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

אחרי שני ניצחונות, נבחרת הנוער הפסידה לנבחרת צ'כיה . ב-5 הדקות הראשונות זה עוד נראה סביר כשישראל הובילה לצד חוסר היכולת של הצ'כים לקלוע. אבל ברגע שהידית שלהם התאפסה, הצ'כים עלו ליתרון ולא שמטו אותו עד לסיום. ישראל לא נראתה רע בהתקפה, הנעת הכדור עבדה טוב, הבעיה הייתה בסיומת כשהכדורים פשוט לא נכנסו. קיבלנו החטאות מתחת לסל (40%) ו-4 שלשות בלבד (לעומת 15 אתמול), ובצד השני הגנה חדירה ואי סגירה לריבאונד. גם על אחוזי העונשין יש מה לעבוד לאור 9 הנקודות שנשארו שם.

2 הנבחרות פתחו מפוזר את המשחק כשכל הנקודות הראשונות הגיעו מהקו, עד שהגיע עידן אלבר וקלע סל שדה ראשון אחרי 2 דקות. ישראל ניצלה את הבלאגן וההחטאות הרבות של צ'כיה לעלות ליתרון 1:10 שנראה מבטיח, אבל לא החזיק לאורך זמן. 5 דקות בתוך המשחק צ'כיה השיגה את סל השדה הראשון שלה, שהמשיך לריצת 7-0 בעוד ישראל לא מוצאת את הטבעת. שלשה של אופק מלכה העלתה את ישראל ל-8:15, אבל הצ'כים המשיכו במומנטום וכפו שיוויון. נבחרת הנוער המשיכה להחטיא ובתוספת שני איבודים מצאה את עצמה בפיגור 23:17.

הרבע השני נפתח עם חילופי סלים כשישראל ממשיכה לרדוף אחרי צ'כיה. מלכה הוסיף עוד שלשה, עידן אלבר מסר אסיסט יפה לנווה בן שמן, אבל המשך הרבע היה קשה לצפיה עם החטאות מכל טווח אפשרי של שני הצדדים. בן שמן עם 2/2 מהקו הצליח להוריד ל-33:32, אבל ישראל נראתה רע גם בהתקפה וגם בהגנה, וסל של צ'כיה אחרי ריבאונד התקפה סיים ריצת 8-0 בדרך ל-42:35 בהפסקה.

המגמה לא השתנתה גם ברבע השלישי, כשישראל המשיכה להחטיא והפער של צ'כיה כבר עלה לדו ספרתי. אלבר ואבדיה מידי פעם הצליחו לייצר נקודות (ים מדר עם חטיפה ואסיסט) ולהוריד קלות את ההפרש, אבל לא מספיק. הצ'כים עם משחק ריצה על האין הגנה של ישראל שמרו על פער של 6-10 נקודות, 55:61 אחרי 3/4 משחק.  

ריצת 6-1 של צ'כיה בתחילת הרבע הרביעי כולל דאנק מהדהד שלחה את נבחרת הנוער לפסק זמן מהיר לפני שהמשחק בורח. זה גם לא ממש עזר כשישראל חטפה עוד שלשה שהעלתה את צ'כיה ליתרון 73:60. 2 נקודות של לוינסון וסל ועבירה של אלבר עוד נתנו לישראל תקווה לחזור, אבל 2 וחצי דקות לסיום הפער כבר עלה חזרה ל-15 ונראה היה שהסיפור גמור. בסיום 85:74 לצ'כיה.

קלעו לישראל: תומר לוינסון 19 (14 רב'), עידן אלבר 16 (8 רב'), דני אבדיה 14 (9 ריב', 5 אס', 2 חס'), נווה בן שמן ואופק מלכה 8 כ"א, אייל ננקין 5 (7 רב', 4 אס'), ים מדר (5 רב', 4 אס') וגיא פלטין 2 כ"א. כן שותפו: עמית אלון, אלון דרוקר ודורי סהר.