הפסד שני לנבחרת כיסאות גלגלים

הפסד שני לנבחרת ישראל בכיסאות גלגלים באליפות אירופה, הפעם 91:59 מול טורקיה האלופה מ-2017. הטורקים היו עדיפים ושלטו במשחק מההתחלה, ואחרי מחצית ראשונה בה ישראל הייתה בתמונה המחצית השניה כבר הייתה חד צדדית. מחר הנבחרת תשחק מול ספרד (צילום: SPORTOWY WAŁBRZYCH TV)


| לילך וייס

 

למרות מחצית ראשונה בה ישראל הצליחה להישאר קרוב לאלופת אירופה המכהנת, המשחק היום בהחלט היה לא כוחות. טורקיה בה מתקיימת ליגה מקצוענית הציגה סגל גבוה וחזק שלא היה מבייש קבוצת עומדים, ושלטה במשחק מההתחלה ועד הסוף. במחצית הראשונה ישראל הצליחה עם הנעת כדור טובה לקלוע באחוזים סבירים, אבל בשום שלב במשחק לא הצליחה לעצור את ההתקפה הקטלנית של הטורקים. פיגור 7 בירידה להפסקה הפך במהרה לפיגור של מעל 20, והשאר כבר עבר לגראבג' טיים.

 

סיקור המשחק

כבר מהפתיחה הטורקים ניצלו את יתרון הגובה שלהם ועם שליטה בריבאונד ומתחת לצבע עלו ליתרון מהיר 6:0. נקודות מהקו של אלון דור און העלו את ישראל על הלוח, אבל הטורקים המשיכו לרוץ קדימה כשהם מקשים מאוד על הנבחרת שלנו לייצר נקודות. דקות טובות של הנבחרת ונקודות של דור און וכפיר ניימרק הצליחו לצמק קלות ל-16:11, ועוד סל של האחרון אחרי אסיסט של דותן מישר שמר את הנבחרת בתמונה. סוף רבע ראשון 20:15.

הנבחרת נראתה טוב מאוד ברבע השני עם הנעת כדור שהצליחה לפצח את ההגנה הקשוחה של הטורקים. אבל בהגנה לא היו לישראל פתרונות למהירות ולאחוזי הקליעה הגבוהים של הטורקים שהמשיכו לשמור על יתרון של 6-10 נקודות. עשהאל שאבו נכנס לעניינים והיה הקלע המוביל של ישראל ברבע השני עם 7 נקודות, שי ברביבאי הוסיף שלשה ונקודות מהקו ובירידה להפסקה ישראל שומר על פיגור קל - 44:37.

המחצית השניה נפתחה בשליטה מוחלטת של הטורקים שעצרו את ישראל על 0 נקודות כמעט 5 דקות, כשבמקביל הם מגדילים את היתרון שלהם ל-50:37. סל של תומר ששון קטע את הבצורת ובהמשך הוא הוסיף עוד נקודות בצבע, וברביבאי קלע שלשה שניה שהורידה ל-59:46. אבל אז הטורקים שוב רצו וסיימו את הרבע השלישי ביתרון 65:48. בתחילת הרבע הרביעי היתרון של טורקיה כבר חצה את ה-20 הפרש, והסיפור היה גמור. הטורקים פשוט לא הורידו את הרגל מהגז עד הסיום, עצרו את ישראל על 11 נקודות ברבע האחרון וברחו כל הדרך לניצחון 91:59.

קלעו לישראל: שי ברביבאי 14 (4 רב', 7 אס'), עשהאל שאבו 12 (4 רב'), כפיר ניימרק 10, דותן מישר 7 (5 רב', 4 אס'), אלון דור און 5 (4 אס'), תומר ששון 4, רועי בן טולילה 2, שי חיים 2, יניר עוז 2. כן שיחקו ארתור חסון ונדב מנחם.