הפעם זה נגמר בהפסד

נבחרת הגברים של ישראל שוב נראתה רע, אבל הפעם במקום קאמבק ברבע האחרון, הציגה התפרקות. אסטוניה הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי במחצית השניה אותו לא שמטה עד לניצחון 62:78.


| safsal

צילום: fiba.com

ישראל פתחה בחמישייה עם מקל, לימונד, מנקו, כהן והאואל, אסטוניה עם סוק, דורבק, קורבאס, קיצינג וטאלטס. צמד הגארדים בכחול-לבן העלו את האורחים על הלוח, אבל טאלטס הוותיק קלע את 8 הנקודות הראשונות של אסטוניה וקבע 4:8. כהן צלף מבחוץ, סוק ענה לו וסלים של מנקו, האואל ולימונד נתנו לישראל יתרון 11:14. אולמרה וקולמאה שעלו מהספסל הצטרפו למטווח השלשות, קליעה קשה של שוכמן בסוף שעון ה-24 שמרה על היתרון, 17:19 אחרי 10 דקות.

קולמאה בן ה-18 הוביל ריצת 2:15 של האסטונים ביחד עם קאנגור בן ה-35 שקבעה יתרון 21:29 למארחים. כהן קטע בצורת ארוכה בשלשה ולימונד בסל יפה במתפרצת צימק למרחק שלשה, אבל קיצינג בדקות טובות ופאסויה פתחו הפרש שיא, 28:37. הכחולים-לבנים ייצבו את ההגנה, לא ספגו בשלוש הדקות האחרונות של המחצית הראשונה ושלשה של זוסמן צימק ל-37:33 בירידה להפסקה.

סלים של האואל ובן שימול השלימו 9 נקודות ללא מענה והשוו את התוצאה, אלא שאז אסטוניה שוב לקחה את השליטה. טאלטס שיחרר את הפקק בהתקפה, אולמרה המשיך להפגיז מבחוץ וקבע 39:47. מקל צימק בסל יפה, אבל אולמרה קבר שלשה רביעית ללא החטאה וקאנגור שחגג מתחת לסלים פתח לראשונה פער דו-ספרתי, 44:54. מנקו עצר את כדור השלג בחמש נקודות רצופות ודאוסון נכנס לעניינים עם שני סלים שצימקו ל-56:53 בסיום הרבע השלישי.

ישראל פתחה את הרבע האחרון לא טוב, פאסויה ואולמרה טיילו לליי אפים ושלשה של סוק במעבר החזירה את ההפרש לדו-ספרתי אחרי דקה ורבע, 53:63. קטש ביקש פסק זמן מהיר כדי לעצור את הסחף ודאוסון קלע 3 מ-3 מהקו, אבל קיצינג בגג מאחור על ניסיון דאנק של זוסמן וסל ושלשה של קאנגור הגדילו מחדש, 68:56. שלשה נוספת של קאנגור סגרה סופית את הסיפור וההפרש הגיע כבר ל-17, לפני שסל של זוסמן וקליעות עונשין של כהן מנעו מאסטוניה למחוק את ההפסד מת"א, 78:62 בסיום.

קלעו לישראל: ג'ייק כהן 12, רביב לימונד 10, גל מקל 8 (4 אסיסטים), שון דאוסון ורפי מנקו 7 כ"א, יובל זוסמן 5, ריצ'רד האואל ועידן זלמנסון 4 כ"א, חואקין שוכמן 3, אבי בן שימול 2. כן שותף: תמיר בלאט.