הצגה אדומה בארנה

הפועל ירושלים הציגה יכולת נהדרת הערב בקלאסיקו מול מכבי ת"א, והביסה היריבה שלה 87:98 אחרי שהובילה רוב המשחק ביתרון דו ספרתי שהגיע בשיאו ל-27 הפרש. ברבע האחרון אבדיה עזר לצהובים לקזז קצת, אבל לא מספיק בשביל קאמבק. בראון הצטיין בירושלים עם 22 נקודות, מאק הוסיף 20. בת"א ווילבקין עם 20 משלו. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| רועי אילוז

 

הפועל ירושלים הגיעה למשחק הזה עם מטרה אחת בעיניים שהיא לנצח. האדומים הציגו משחק מעולה נגד מוליכת הטבלה מכבי תל אביב. המשחק נפתח בצורה מרשימה מצד שני הקהלים כשלמרות אזהרות משרד הבריאות לגבי וירוס הקורונה הגיע מספר נאה של אוהדים שמנה כ-8,235 אדומים וצהובים. כמו כן זה הוא המשחק הראשון של אמארה סטודמאייר נגד הפועל ירושלים מאז חזרתו ארצה מה שגרר להרבה מאוד תגובות מהקהל הירושלמי.

 

רבע ראשון: 39:27 לירושלים

המשחק נפתח בסערה מצד שני הקהלים שהגיעו למשחק זה באנרגיות שיא. הירושלמים פתחו התקפית מצוין אך הגנתית פחות, כי כפי שאנו מכירים את מכבי ת"א אסור להשאיר אותם פנויים מחוץ לקשת, וכבר ווילבקין וכהן פתחו עם שלשה של כל אחד. מנגד האדומים לא נשארו אדישים וטיישון תומאס סיפק היילייט עם דאנק ענק. מאק שנכנס למשחק מצויין סיפק שתי שלשות ואסיסט נהדר שהובילו לשוויון, ווילבקין מנגד החזיר עם שלשה מטורפת. תומאס עם חסימה ענקית והקהל הירושלמי בטירוף. בראון עם שלשה ענקית החזיר את הירושלמים לשוויון. בריימו ופלדין עם שתי שלשות מטורפות העלו את הירושלמים ליתרון חמש. בריימו ובראון סיפקו במילה אחת הצגה שהעלתה את הירושלמים ליתרון חשוב סמוך לסיום הרבע. הגבוהים של הפועל סיפקו הצגה מחוץ לקשת והירושלמים ירדו ביתרון שיא של 12 הפרש.

 

רבע שני: 61:41 ירושלים

מלחמה ירושלמית! הירושלמים לא הפסידו את הריצה שלהם והעלו את ההפרש ל-15. האדומים גם נלחמו בהגנה וגורמים לצהובים לאבד הרבה כדורים. האנטר לא בא להיות על תקן התפאורה וצימק את ההפרש ל-13. הצהובים התחילו להראות קולות של חזרה ואט אט ההפרש התחיל לרדת, אך תומאס עם דאנק נהדר בצבע מעלה את ההפרש ל-14 לטובת האדומים. הירושלמים המשיכו להילחם בהגנה על כדור מה שהוביל להרבהה סלים אחר כך בהתקפה. בריימו עם סל ועבירה העלה את ההפרש חזרה ל-16, וסמוך להפסקה ההפרש כבר קפץ ההפרש ל-22. אייסי עצר את הריצה הירושלמית עם שלשה שהקפיצה פסק זמן ירושלמי. הפועל ירושלמי קלעה במחצית הראשונה 61 נקודות מה שהוא חסר תקדים בהגנה.

 

רבע שלישי: 82:60 לאדומים

הרבע השלישי התחיל בכך שהצהובים התחילו להשמיע קולות של חזרה וצימקו את ההפרש ל-16. מאק החזיר עם שתיים עם משלו והקהל הירושלמי התעורר. נימרוד לוי חזר למשחק וקלע שלשה חשובה, בראון הוסיף עם עונשין ואנחנו ביתרון 20 לירושלמים. הירושלמים סיפקו עוד היילייט מבית היוצר טיישון תומאס ובר טימור , תומאס עם עוד דאנק והירושלמים בריצה נהדרת שמעלה אותם ליתרון 22 באמצע הרבע השלישי. ת"א הציגה משחק חלש גם בהתקפה ובייחוד בהגנה מה שמאוד לא מאפיין אותה. פלדין עם שלשה נהדרת לקראת סיום הרבע סגר רבע השלישי שכולו היה ירושלמי.

 

רבע רביעי 98:87 לירושלמים

הרבע הרביעי התחיל עם קצת חרדות בספסל הירושלמי כשבראון נשכב ליד ספסל הקבוצהעם בעיות של קוצר נשימה, אך בהמשך התאושש. למרות זאת הירושלמים לא עצרו את הריצה שלהם ועלו להפרש שיא של 27 בתחילת הרבע האחרון. ווילבקין עם שלשה עצר את הבצורת התל אביבית, ולאחר פעולות טובות של ווילבקין ואייסי ההפרש יורד ל-18. הרבה טעויות של האדומים הובילו לסלים של הצהובים שנראה היה שהם חוזרים למשחק. הירושלמים לא נשברו תחת הלחץ ונמרוד לוי מספק נקודות חשובות בצבע ששומרות על טווח ביטחון של 17 הפרש לקראת סוף המשחק. דני אבדיה "היהלום" הצעיר של הצהובים סיפק דאנק מרהיב כמו שרק הוא יודע, ו-2 דקות לסיום המשיך והוריד את ההפר ל-11 בלבד, אך נראה שכבר הסיכויים לקאמבק היו קלושים כשנשארה פחות מדקה לסוף. מאק עם שתי זריקות עונשין חשובות קבר את כל התקוות של הצהובים לצאת עם ניצחון מהערב הזה.

 

קלעו להפועל ירושלים: ג'ייקובן בראון 22 ו-7 אסיסטים, שלווין מאק 20 ו-7 אס', טיישון תומאס 19 ו-6 ריב', סולימאן בריימו 16 ו-8 ריב', ג'יימס פלדין 11, נמרוד לוי ועידן זלמנסון 5 כ"א.

קלעו למכבי תל אביב: סקוטי ווילבקין 20, אות'לו האנטר 13 ו-7 ריב', אלייז'ה בריאנט 12, קווינסי אייסי ודני אבדיה 10 כ"א, טיילר דורסי 3, אמארה סטודמאייר 2.