הצהרת כוונות שלא פוגעת באף אחד

ויש גם את אלה שדווקא מסכימים עם ההחלטה על הפסקת הליגה הלאומית, או לפחות מקבלים אותה בהבנה. כתב הלאומית של ספסל צוד בדיחי היה מעדיף סיום ספורטיבי של הליגה, אבל מבין שזה מה יש כרגע ולמרות האכזבה של חלק מהקהבוצות, אולי זה דווקא יכול לבוא לטובת הליגה.


| צוד בדיחי

 

קורונה. כל העולם קורונה.

והנה, גם המוסד היציב ביותר עלי אדמות, האסקפיזם האחרון האפשרי, הליגה הלאומית בכדורסל – גם היא נסגרה.

מה לעשות. קורונה.

עכשיו צריכים ראשי המנהלת והאיגוד להחליט מה לעשות. כל החלטה שתתקבל עלולה להיות בעייתית. לחכות עד שתיגמר הקורונה? לאף אחד אין מושג, האם מתי כמה ולמה. אי אפשר להחזיק את כל הליגה ב-HOLD עד שנדע מה קורה. להקפיא עולות? למה בעצם? איך זה פוגע במישהו? כלומר, זה בטח יעזור לשתי הקבוצות שאמורות לרדת מליגת העל, ולמען האמת – יש צדק בטענה שזה לא הוגן להוריד אותן בגלל מיקום בזמן רנדומלי שבו עצרו את הליגה, אבל אנחנו בעסקי הלאומית כרגע. אף קבוצה לא תיפגע אם הרצליה וחיפה יעלו ליגה כבר עכשיו. גם לא עפולה. כי שוב, ברור שבמצב רגיל היה הכי ספורטיבי לחכות עד שיחלוף המשבר, אבל אנחנו לא במצב רגיל ואף אחד לא יודע כמה זמן ייקח עד שנחזור לשם.

ויש פה עוד שיקול, שאולי לא מדברים עליו מספיק. הנהלת ליגת העל לא רוצה שתי עולות ושתי יורדות. הלאומית מבחינתה זה משהו שמתרחש אי שם במגרשי אספלט סדוקים בין מעלה חרובים לחירבת ג'לאולה. כולנו יודעים עד כמה פרנקל נאבק בעניין הזה של שתי עולות בעונה. הקפאה של היורדות והעולות תיתן לו עוד עונה לפחות של המשך המצב הקיים, ועד הקיץ הבא, אדושם גדול. אם הנהלת הליגה הלאומית רוצה לתקוע את הרגל בדלת, היא חייבת את הצהרת הכוונות הזו. כן, שתי עולות ושתי יורדות בכל עונה. גם בעונת קורונה.

אני מבין את האכזבה והתסכול, באמת. אני מנסה לחשוב מה הייתה התחושה של אנשי הגליל בעונה שעברה, אם רגע לפני סדרת הגמר היו מודיעים לנו שלא תהיה סידרה, ומכבי חיפה היא העולה מסיבה כלשהי. אני לגמרי מבין כמה זה מתסכל, ואני מסכים – הדברים לא אמורים להיקבע ככה. יש לנו אחלה ליגה, עם פלייאוף וסדרות מרתקות עד הרגע האחרון, והעולות צריכות להיקבע על הפרקט ורק שם. אבל המצב הוא לא מצב רגיל, ובהינתן הסיטואציה הנוכחית, זו כנראה ההחלטה הכי טובה שאפשר לקבל.

מברוק להרצליה והפועל חיפה. שתי עולות ראויות לחלוטין. מי ייתן וניפגש בעונה הבאה, אבל בליגת העל.