הקדטים גברו על אסטוניה

ניצחון שני במשחקי הדירוג לנבחרת הקדטים, 71:72 דרמטי מאוד על אסטוניה, שמעלה אותה למשחק על מקומות 9-10. הנבחרת איבדה במהלך המשחק יתרון דו ספרתי, וכמה טעויות בסיום כמעט ועלו לה בניצחון, אבל כאמור המזל היה לצידינו הפעם. נועם דוברת הוביל את קלעי הנבחרת עם 16 נקודות, גלעד לוי עם 17 רב'! (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

והפעם המזל היה לצידינו. 8 שניות לסיום אסטוניה קיבלה עבירה בלתי ספורטיבית והיה לה הזדמנות לנצח או לפחות לכפות שיוויון, אבל החטיאה. הקדטים היו ביתרון כמעט כל המשחק, כולל 10 הפרש בתחילת הרבע השלישי, אבל בסה"כ המשחק היה צמוד ושקול. שתי הנבחרות הציגו הגנה רופפת במעט, ואחוזים נמוכים מהשדה. מחר (14:45) תסיים הנבחרת את האליפות במשחק על מקומות 9-10 מול גרמניה.

פתיחה קצת מבולגן של ישראל בהתקפה, עד שהראל רינסקי נכנס לקצב עם 2 סלים בצבע ואחד מבחוץ והעלה את הקדטים ליתרון 10:12. האסטונים מההתחלה לא התקשו לחדור מול ההגנה הישראלית, אבל הציגו אחוזים די נמוכים, והמשחק הלך צמוד כשהיתרון זז מצד לצד. גלעד לוי נכנס לעניינים והתחיל לרקוד בצבע, ועם 6 נקודות העלה ל-18:22 בסוף הרבע הראשון.

הנבחרת המשיכה ללכת פנימה לדברת ולאמיתי רותם ברבע השני, אבל לא קלעה באחוזים טובים, אך שמרה על היתרון כשגם האסטונים לא פוגעים. עמית אהרוני קיבל כדור גדול משגיא זילברשלג וסיים אותו בסל ועבירה, ושתי התקפות לאחר מכן גם הוסיף שלשה בדרך ל-25:30 ישראל. חטיפה של אופק גול ואסיסט שלו לדברת העלו את ישראל לפלוס 7, ושלחו את אסטוניה לפסק זמן. האסטונים חזרו לרוץ על המגרש ועם ריצת 6-1 שלחו את ישראל לפסק זמן משלה. שתי הנבחרות המשיכו לרוץ כשהן מחליפות סלים וישראל שומרת על פער קל. בירידה להפסקה 34:41 לנבחרת הקדטים.

שלשה של דברת העלתה את ההפרש לדו ספרתי, אבל אסטוניה לא נבהלה ועם הגנה לוחצת וריבאונד התקפה רצה 11-0 והפכה את התוצאה. גלעד לוי בהליופ מרשים ממסירה של אהרוני החזיר את היתרון והמומנטום לישראל, דברת עם סל ועבירה וזילברשלג מחוץ לקשת הגדילו ל-47:54. חטיפה וסל של גול קבעו 49:57 לקראת הרבע האחרון.

רבע רביעי נפתח בקצב גבוה כששתי הקבוצות רצות להתקפות מהירות. לוי חסם כדור בצד אחד ומסר על כל המגרש לדברת שסיים בצד השני, אסטוניה מנגד קלעה מבחוץ ושמרה על פיגור קל של 2-5 נקודות. אהרוני החליף שלשות עם האסטונים, לוי עם עוד 2 העלה ל-63:69, 2 וחצי דקות לסיום. האסטונים ירדו לפסק זמן וחזרו ממנו עם הגנה לוחצת שמנעה מישראל נקודות כמעט 2 דקות שלמו, מה שאיפשר להם לרוץ לנקודות קלות ולהוריד את הפער לנקודה בלבד. האסטונים ניסו לעצור את השעון עם עבירות מהירות, שלחו את ישראל לקו וזה השתלם להם. החטאה של אהרוני תורגמה להתקפה מהירה, ועבירה מאחור של רינסקי זיכתה אותו בב"ס. לאסטונים הייתה הזדמנות לנצח, אבל הם אפילו לא הצליחו להשוות עם החטאה מהקו וזריקה מאוחרת בכדור האחרון. בסיום 71:72 עם הרבה מזל לקדטים.

קלעו לישראל: נועם דוברת 16 (5 רב'), גלעד לוי 13 (17 ריב', 6 חס'), עמית אהרוני 12 (8 אס'), הראל רינסקי 10, אופק גול 7 (5 רב', 5 חט'), שגיא זילברשלג ורועי פרצקי 5 כ"א, אמיתי רותם ואוהד דקל 2 כ"א. כן שותפו טל פלד וליאור ברקוביץ.