הקדטים סיימו במקום ה-10

הנבחרת הפסידה לנבחרת גרמניה 73:77, וסיימה את האליפות במקום העשירי, שיפור של מקום אחד מהאליפות אשתקד. אחרי משחק יחסית צמוד, במהלכו הנבחרת גם הובילה ביתרון דו ספרתי, הגרמנים פתחו מבערים ברבע האחרון וברחו לניצחון. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

איזה משחק הפכפך קיבלנו היום בין נבחרת הקדטים לנבחרת הגרמניה. המשחק על המקום ה-9 התאפיין בהרבה שינויי מומנטומים וריצות, וסה"כ 11 שינוי הובלה במשחק. כמו שפתחו את כל הרבעים טוב, גם ברבע הרביעי הגרמנים פתחו במשחק לחץ טוב שהביא להם יתרון, רק שהפעם ישראל לא הצליחה לחזור. הקדטים הציגו יום טוב מחוץ לקשת עם 11 שלשות (4 כ"א לנועם דוברת ושגיא זילברשלג), אבל איבדו יותר מידי כדורים עליהם גרמניה ידעה להעניש. הנבחרת מסיימת אליפות סבירה במקום העשירי עם 3 ניצחונות ו-4 הפסדים, כשנכון לכרגע עמית אהרוני מוביל את האליפות באסיסטים.

שתי הנבחרות פתחו את המשחק בקצב גבוה עם הנעות כדור מהירות, אבל רק הגרמנים פגעו בדקות הראשונות ועלו ליתרון 1:7. הראל רינסקי עם סל ואסיסט לנועם דוברת עזר לנבחרת להיכנס לקצב, אבל המשך הרבע לא היה מרשים כששתי הנבחרות בעיקר החטיאו. הגרמנים עם נקודות קלות בצבע שמרו על יתרון של 4-6 נקודות. שלשה של שגיא זילברשלג לוותה בעוד דקה נטולת נקודות, סל כמעט עם הבאזר של גלעד לוי קבע שיוויון 15 אחרי 10 דקות.

לינוס הופמן הגרמני חגג עם הטבעה נוספת בפתיחת הרבע השני, ושתי הנבחרות המשיכו ללכת פנימה על הגנות רכות כששוב הגרמנים הם אלו שקולעים באחוזים יותר טובים. דקות מצויינות של הנבחרת עם חטיפה ואסיסט של אהרוני לצד שלשות של דוברת ושגיא זילברשלג העלו את ישראל ליתרון ראשון, 27:25. הנבחרת המשיכה להציג שורה של חטיפות שתורגמו למתפרצות ונקודות קלות בצד השני, והשלשה השלישית של דוברת השלימה ריצת 12-0 שהעלתה את ישראל ליתרון דו ספרתי 37:27. פסק זמן בהול של הגרמנים עזר להם להוריד את ההפרש ל-3 בלבד, שלשת באזר של ליאור ברקוביץ נתנה לקדטים יתרון 42:36 בהפקסה.

פתיחה המחצית השניה הייתה בשליטה מוחלטת של הגרמנים שרצו והענישו את ישראל על כל החטאה ואיבוד כדור, והחזירו לעצמם את היתרון בריצת 7-0. שלשה של זילברשלג ונקודות של לוי החזירו את ישראל ליתרון, אבל הגרמנים המשיכו בלחץ ועלו ליתרון 49:52. שוב שיוני מומנטום לטובת ישראל, שרצה 6-0 בדקה וסיימה את הרבע השלישי ביתרון 55:52.

בדיוק כמו ברבעים הקודמים, גרמניה פתחה את הרבע במשחק ריצה ופתחה פער קל. דוברת ואוהד דקל ניסו לשמור את הנבחרת במשחק, אבל לא הצליחו להשלים שוב את המהפך כש-3 דקות לסיום גרמניה ביתרון 63:75. דקה לסיום ישראל ירדה לפסק זמן בניסיון להציל את המשחק, אבל הכדורים פשוט לא נכנסו והניצחון נשאר בצד הגרמני. הקדטים מסיימים את האליפות במקום ה-10.

קלעו לישראל: נועם דוברת 19 (4/9 לשלוש, 4 רב' 3 חט'), גלעד לוי 18 (8/13 מהשדה, 6 רב'), שגיא זילברשלג 14 (4/7 לשלוש, 7 אס'), עמית אהרוני 10 (4 אס', 4 חט'), הראל רינסקי 7, ליאור ברקוביץ' 3, אוהד דקל 2 (4 רב'). כן שותפו: רועי פריצקי, אופק גול וטל פלד.