הקדטים פותחים את אליפות אירופה

אחרי המקום ה-11 בקיץ שעבר, נבחרת הקדטים מקווה העונה ללכת צעד אחד קדימה ולא להיעצר בשמינית. עם שחקן 2.15 ואחת הנבחרות הגבוהות שהיו לנו בקדטים, בנבחרת מאמינים שאפשר להתמודד מול כל נבחרת. מתחילים כבר הערב (19:15) מול סלובניה (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)


| safsal

 

אחרי נבחרות העתודה והנוער, תורם של החבר'ה הצעירים מנבחרת הקדטים. בעונה שעברה זה נגמר באכזבה אחרי ההפסד בשמינית הגמר, והשנה ללכת שם עוד צעד אחד קדימה. לאומנם במשחקי ההכנה האחרונים הנבחרת ספגה 3 הפסדים, אבל בסוף העונה רשמה זכיה בטורניר ידידות במונטנגרו כולל ניצחון על המארחת, ובנבחרת אופטימיים ומרוצים מהיכולת. לצד המטרה  הראשונית שהיא כמובן הישארות בדרג א', נדב זילרשטיין המאמן גם רוצה לראות את השחקנים הצעירים ממשיכים ומתקדמים. את רובם ראינו השנה כבר כשחקנים מובילים בקבוצותיהם בליגת נערים א', חלקם אפילו בליגת העל נוער, ואנחנו יודעים כמה פוטנציאל יש בנבחרת הזאת.

בדומה לאליפות עד גיל 20, גם כאן מחולקות הנבחרות ל-4 בתים כשכל הנבחרות מעפילות תשמינית הגמר בהתאם לדירוג בבית המוקדם. הנבחרת תפתח את האליפות כבר היום (שישי) מול נבחרת סלובניה, כשכבר מחר מחכה לה סגנית האלופה המכהנת מונטנגרו (אותה כאמור ניצחנו באפריל), ויום למחרת ליטא שגם היא נחשבת חזקה. בשמינית הגמר מצטלבים עם בית אפילו יותר קשה, הכולל את סרביה, ספרד והולנד. דרג א' זה דרג א', אין נבחרות קלות. אבל אם ראינו את העתודה מתעלה ומנצחת אריות, גם הקדטים יכולים.

בסגל הנבחרת אפשר למצוא כמה שמות מעיינים שמוכרים לחובבי הכדורסל הצעיר בארץ ועקבו אחרי ליגת הנערים השנה. נועם דברת נבחר השנה למצטיין גמר הגביע בו ניצחה מכבי ראשל"צ, ויחד עם טל פלד וליאור ברקוביץ' הוביל את הכתומים לזכיה בדאבל. מי שעוד היו טובים בגמר הפליאוף הם אופק גול בעל היד הטובה מחוץ לקשת ואמיתי רותם, שחקני סגנית האלופה הפועל ת"א. ממחלקת הנוער של מכבי ת"א מגיעים לנבחרת עמית אהרוני (הקפטן) שהיה חלק גם מקבוצת הנוער, יניר גדות והראל רינסקי. שני נציגים להפועל כפ"ס - שגיא זילברשלג ורועי פריצקי, ונציג אחד גם למחלקת הנוער הצפונית הפועל מטה אשר - אוהד דקל. ולסיום, אם תהיתם מי זה הבחור הממש גבוה בתמונה הקבוצתית - גלעד לוי, מגלבוע מעיינות, שעבר לשחק באקדמיה של אסטודיאנטס הספרדית.

מאמן: נדב זילברשטיין. עוזרים: איתי ירושלמי ואדיר אמר.