הקדטיות התאוששו עם ניצחון

אחרי ההפסד המאכזב ברבע הגמר, הקדטיות רשמו ניצחון יפה על נבחרת פורטוגל ויסיימו מחר את האליפות במשחק על המקום החמישי. המשחק עצמו היה צמוד והפכפכך, והוכרע בסיום עם יכולת טובה של רותם שוסטר (16 נקודות) וניצחון 59:52. מחר מחכה לנבחרת רומניה. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

נבחרת הקדטיות התחילה היום את משחקי הדירוג באליפות אירופה דרג ב'. אחרי ההאכזבה אמש מההפסד שסגר את הסיפור לעלות לדרג א', פגשה הנבחרת את פורטוגל שעל הנייר לפחות נחשבה חזקה כמו בלארוס. אחרי פתיחה לא טובה, הנבחרת התחילה לאפס את הידית והמשחק היה שקול ברובו. דקות טובות של רותם שוסטר ברגעי הכרעה וקור רוח מהקו של הנבחרת הצליחה לייצר את הבריחה בסיום שהובילה לניצחון. מחר כאמור תפגוש הנבחרת במשחק האחרון של האליפות את רומניה, אותה הביסה בשלב הבתים.

 

נבחרת הקטדיות 59 - נבחרת פורטוגל 52

הפתיחה הייתה קצת מבולגנת כשהנבחרת איבדה 3 כדורים תוך שתי דקות ונענשה על כך בצד השני, כשפורטוגל הציגו 100% בצבע בדרך ליתרון 2:10. גם פסק זמן לא עזר לנבחרת לאפס את היד והיא המשיכה לא לפגוע, אבל לפחות גם הפורטוגליות התחילו להחטיא ולא הגדילו את הפער. רוני זהות עם שני סלים בצבע עוררה קצת את ההתקפה הישראלית, ובעוד פורטוגל נשארה תקועה, הנבחרת התחילה לאט לאט להוריד את ההפרש. 2/2 מהקו של רותם שוסטר וסל של ירדן גרזון הורידו ל-10:11, ושלחו את פורטוגל לפסק זמן משלה. שלשה של אמי רינת כמעט עם הבאזר סגרה את הרבע הראשון על שיוויון 13.

פורטוגל שוב ברחה בפתיחת הרבע השני לפלוס 4, אבל שלשה של גרזון וסל של רינת אחרי אסיסט גדול של זהות הפכו את התוצאה והעלו את ישראל ליתרון ראשון במשחק, 18:17. פורטוגל שוב התקשו למצוע נקודות, בעוד הקטדיות בהובלת שוסטר השלימו ריצת 11-0 בדרך ליתרון 24:17. פסק זמן נוסף של פורטוגל הפך את המומנטום והפורטוגוליות בריצת 4-11 משלהן השוו את התוצאה, בין היתר הודות להגנה רכה של ישראל. שוסטר עם סל על הבאזר הורידה את הקטדיות להפסקה ביתרון 32:30.

המשחק המשיך ללכת צמוד ברבע השלישי כהנבחרות מחליפות בינהן סלים בקצב לא גבוה במיוחד. מיני ריצה 0-6 החזירה את היתרון לפורטוגל, שאף עלתה ליתרון 41:37. כמה דקות של בלאגן ואיבודים השאיר את ההפרש בעינו, עד שהגיעה רינת ועם 4 רצופות שוב הפכה את התוצאה, 43:42 ישראל אחרי 3/4 משחק. הנדנדה נמשכה לתוך הרבע הרביעי, חדירה יפה של רינת בתוספת שלשה החזירה את היתרון לישראל, 50:46, 6 דקות לסיום. שוסטר עם עוד 6 אישיות הגדילה ל-58:48, פחות מדקה לסיום, וסגרה את הסיפור. פורטוגל עוד ניסו לעצור את השעון בעבירות, אבל זה גם לא עזר להן. בסיום 59:52 לקדטיות, שממשיכות למשחק על המקום ה-5 נגד רומניה.

 

קלעיות

רותם שוסטר - 16 נק', 7/9 ל-2, 4 רב', 1 חס'
אמי רינת - 14 נק', 4/6 ל-2, 2 חט'
ירדן גרזון - 10 נק', 7 רב', 1 אס'
רוני זהות - 8 נק', 2 רב', 2 אס', 1 חט'
שירה חג'ג' - 5 נק', 14 רב'
נועה גבעון - 4 נק', 3 רב'
עדן זיפל - 2 נק', 1 רב', 1 אס', 1 חט'
כן שיחקו: עדי אטלמן (2 רב', 1 אס'), שני ברמן (2 אס'), וג'וי אוסגווי