השישי: ירושלים עם גביע שני ברציפות

הפועל ירושלים זכתה הערב בגביע המדינה בפעם ה-6 בתולדותיה והשנייה ברציפות, אחרי שגברה בגמר על עירוני נהריה, באחד הגמרים האיכותיים שנראו בשנים האחרונות. ירושלים הובילה ברוב שלבי המשחק אבל לא הצליחה להרוג אותו, ערב גדול של ווטרס ומקניל לא הספיק לנהריה. (צילום: איגוד הכדורסל)


| איתמר יצחקי

 

אין הרבה קבוצות שיגיעו לגמר גביע (לראשונה בהיסטוריה), יקלעו 14 שלשות ב-61%, ועדיין יפסידו את המשחק. זו הייתה התפוקה של נהריה מחוץ לקשת בגמר נהדר. נהריה עשתה כמעט הכול נכון, נאחזה במשחק וחזרה פעמיים. ברבע השלישי היא כבר הובילה בחמש הפרש, אבל ירושלים עם העומק, האופי ובעיקר הניסיון ידעה להפוך את המשחק חזרה.

זה היה ערב של דו קרב אדיר בין צמדי הגארדים של הקבוצות, דומיניק ווטרס וג'רל מקניל מול ג'ייקובן בראון וג'יימס פלדין. ארבעה שחקנים בהופעה מדהימה של גמר, כל צמד אחראי על יותר מ-50% מהנקודות של הקבוצה שלהם. בדו קרב הזה הגארדים של ירושלים ניצחו בשלוש הפרש (49:46), כמה נגמר המשחק? את זה אתם כבר יודעים.

זה היה ערב אדיר של איתי שגב, שבשונה מרוב הקבוצה שלו, היה בפלוס מינוס חיובי משמעותי (+18!), אבל זה לא הספיק לקבוצה שלו ששוב, ראויה לכל המחמאות.

אבל מעל הכול, זה היה הערב של הפועל ירושלים, שכבר מזמן היא לא קבוצה קטנה. קבוצה עם קהל אדיר ומרגש, קבוצה עם עומק ומערכת שמתחילה לבנות לעצמה מסורת. ברמה המקצועית, הרבה דברים עבדו לא טוב. ברמה המקצועית, היא לא ידעה להפוך את ה- 13 הפרש שלה ל- 25 ולסגור את המשחק. אבל ראינו קבוצה שעד לפני כמה שנים הייתה מפילה משחקים כאלו, בלי יותר מדי קושי. היום, זה היה הערב שלה.