ה-53 - מכבי ת"א אלופה!

הצהובים חגגו לעיני הקהל הביתי לאחר ניצחון על מכבי ראשון לציון 75:89. ת"א הייתה טובה יותר והובילה לכל אורך המשחק כשבשלושת הרבעים הראשונים ראשון לציון הצליחה להיאחז במשחק. רבע אחרון מוחץ של הצהובים לא השאיר לראשון לציון סיכוי ומכבי מניפה צלחת שנה שנייה ברציפות. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

בשלושת משחקי הנוק אאוט האחרונים בהן פגשה ראשון את מכבי ת"א היא ניצחה. שניים מתוך שלושת המשחקים הללו היו השנה, כשראשון הדיחה הצהובים גם מגביע ווינר וגם מגביע המדינה, למרות זאת - שניהם היו בבית מכבי שבראשון. מכבי ת"א קיבלה הערב אפשרות לנקום כשהצלחת הייתה מונחת על השולחן.

ת"א הלכה בפתיחה למניה הבטוחה שלה מתחת לסל, שהעלה אותה גם ליתרון מוקדם. היא כבר יצרה פער משמעותי במהלך הרבע הראשון, אבל לכתומים היה את מונרוש שהחזיק אותם בעניינים עם נקודות והרבה חוכמה. מכבי עבדו מצוין בהגנה על קמרון לונג ומנעו ממנו לייצר תפוקה, כשמנגד שליטה מוחלטת של הצהובים בריבאונד ההתקפה הקנה להם יתרון שבע בסוף הרבע הראשון. המילטון ומונרו הוציאו את ראשון מההקפאה וקירבו אותה עד לפיגור שתיים אבל ג'ון דיברתולומאו התעורר בדיוק בזמן וקלע חמש רצופות שהחזירו את מכבי להוביל בבטחה. מכבי הייתה טובה יותר אבל ראשון לציון (בעיקר בפעולות אישיות מזדמנות) הצליחה להיאחז במשחק. נקודות של עוז בלייזר השאירו את ראשון לציון בטווח נגיעה, שתי דקות למחצית. ראשון המשיכה להתקרב ושלשה של קמרון לונג סגר את המחצית ביתרון שתיים בלבד למכבי תל-אביב.

מונרו איזן את התוצאה עם פתיחת הרבע השלישי אבל סאפרופולוס העלה שוב את דיברתולומאו למגרש שיעשה לו סדר. שלשה של קיין יחד עם נקודות מהקו של דיברתולומאו נתנו למכבי יתרון שיא ונראה היה שהצהובים עומדים לברוח, אלא ששלשה קריטית של אלכס המילטון השאירה את ראשון בחיים. מכבי שוב הגיעה ליתרון השיא שלה, אבל נקודות של מונרו עם סוף הרבע השלישי קבעו יתרון שבע צהוב. זוסמן סידר אסיסט נהדר לג'וני אובראיינט ועל הדרך יתרון דו ספרתי ראשון הערב ובצד השני ראשון לא הצליחה למצוא את הסל, גם לא מקו העונשין. הריצה של מכבי נמשכה. רול וזוסמן התעוררו בדיוק בזמן ושלשה של רול העלתה את הצהובים ליתרון שיא של 15 נקודות, 5:20 לסיום. מכבי השתלטה סופית על המשחק בזמן שלראשון נגמר הכוח. בסיום זה נגמר 75:89 למכבי ת"א שזוכה באליפות ה- 53 בתולדותיה.